Apēst vasaru.

Es neesmu pavārs. Teikšu, kā ir, es gatavot protu un to daru bieži, tomēr aiz visdziļākās cieņas pret ēdienu un cilvēkiem, kuriem tā ir ikdienas profesija – man pret sevi nav pat nekādu diženo ambīciju ēst gatavošanas sakarā. Īpaši ņemot vērā faktu, ka ikdienā abi ar vīru ļoti mīlam apmeklēt labus restorānus, līdz ar to patiešām ir nācies baudīt tādus ēdienu šedevrus, ka es ikdienā labāk paklusēju un nemaz nedalos ar saviem virtuves knifiem. Tomēr kaut kas jāēd ir un katru dienu pa restorāniem nedzīvosies, bet uh, kā gribētos, nudien, tāpēc ir šādas tādas receptes un garšu kombinācijas, kas man un manai ģimenei asociējas ar kaut ko garšīgu. Tagad, kad straujiem soļiem tuvojas vasara, arī ēdienu prasās vieglāku, rotaļīgāku un krāsaināku, tāpēc mūsu ikdienā aizvien biežāk parādās dažādi kokteiļi vai tā saucamie smoothies (man ļoooti nepatīk šo vārdu latviskot par smūtijiem vai smūzijiem, vai kā nu vēl, bet gan jau ideja ir skaidra). Šie kokteiļi man šķiet, kā labs našķis, kā mums pieaugušajiem, tā arī mūsu teju divus gadus vecajam dēlam, tāpēc labprāt padalīšos ar 6 kokteiļu receptēm, ko šovasar mūsu virtuvē uz maiņām varēs sastapt teju ik dienas.

Pagatavošana visiem ir gandrīz identiska – sastāvdaļas un to attiecības vienmēr veidoju pēc saviem ieskatiem un garšu prioritātēm, sametot blenderī un kārtīgi sablenderējot. Ieteicams kokteili pirms pasniegšanas nedaudz atdzesēt ledusskapī vai, ja gribas ko līdzīgu augļu coolerim, tad var augļus pirms blenderēšanas sagriezt gabaliņos un sasaldēt saldētavā. Starp citu, iepriekš sasaldējot augļu miksus speciālajos saldēšanas zip lock maisiņos, var jau iepriekš parūpēties par to, lai jebkurā laikā būtu pieejama kokteiļa sagatave un tā arī var uzglabāt ilgāk augļus!

Vēl papildus parasti pievēršu uzmanību ne vien garšai, bet arī to, kādi vitamīni un uzturvielas man konkrētā dzīves brīdi ir nepieciešami un/vai “prasās” vairāk, kā citkārt. Piemēram, grūtniecības laikā pastiprinātu uzmanību biju spiesta pievērst dzelzs uzņemšanai, tad man palīgā nāca spināti un granātāboli, tagad, piemēram, pievēršu uzmanību dažādu slikto tauku aizstājējiem, viens no palīgiem man būs avokado. Zemenes arī, piemēram, palīdz izvadīt liekos toksīnus un satur gana daudz dzelzi. Es gan, protams, neesmu uztura speciālists, tāpēc papildus par augļu sastāvu šoreiz atļaušos nerakstīt.

Labu apetīti! 

1.jpg
Banāns + Mango + Ananāss + Kokosriekstu piens + Ūdens
Spināti + Zemenes + Banāni + Mandeļu piens + Ūdens
1.jpg
Zemenes + Banāni + Mellenes + Avokado + Mandeļu piens
Mellenes + Banāni + Mango + Bezpiedevu Lakto
Bezpiedevu Lakto + Banāns (saldēts) + Avokado + Ananāss (saldēts) + Ūdens
Zemenes (saldētas), Mellenes (saldētas), Banāns, Mandeļu piens

Vai jūsu ģimenē ir iecienīti augļu kokteiļi? Kādas ir jūsu mīļākās kombinācijas?


Lai arī es pieturos pie pamatidejas, ka mājās gatavots ēdiens ir vislabākais gan bērniem, gan pieaugušajiem, jo tad var stingri regulēt, ko liekam savos vēderos, tomēr ne vienmēr mājās gatavots ēdiens ir pieejams, kā arī ne vienmēr gribas gatavot, tāpēc ir jāmeklē alternatīvas našķiem, ko piedāvājam savai ģimenei. Šoreiz, kā alternatīvu mājas augļu kokteiļiem esam izvēlējušies Semper ražotos smoothies. Kaut arī ikdienā nu jau labu laiku neizmantojam burciņpārtiku izbraukumos, jo nu jau gandrīz divgadnieks ir pietiekami liels, lai viņam ēdienu un našķus varētu izvēlēties jebkurā kafejnīcā, tomēr šie ērtie sūcamie kokteilīši ir ļoti piemēroti gan garākiem izbraukumiem, gan piknikiem, gan vienkārši pastaigas laikā, kad mazajam gribas ko iekost, bet ne veikalu, ne kafejnīcu vai nu nav pa ceļam, vai vienkārši nav absolūti nekādas vēlmes tajos doties iekšā, jo ārā taču ir gandrīz vai vasara.

P.S. Vēl gribu tikai piebilst tikai to, ka mēs kopā ar Semper esam nolēmuši iepriecināt kādu ģimeni ar zemāk redzamo našķu komplektu, kas piemērots bērnam sākot no 6 mēnešu vecuma. Dodies uz mana bloga Facebook lapu un uzzini, kā vari tikt pie šiem kārumiem. 

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: