Augļos un dārzeņos ir spēks – MiluMammu.

Man vienmēr ir tik grūti adekvāti uzsākt šādus rakstus/ mazās intervijas, jo man ir patiesi sarežģīti izteikt tās sajūtas, kādas es izjūtu pret cilvēkiem, kuri vienkārši izdomā, ņem un dara! Saku to vislabākajā nozīmē, jo mana uztvere par šiem cilvēkiem ir ļoti pozitīva un slavinoša. Man tā vien gribas, kā ņemt un lielīt, iedrošināt caur šiem piemēriem citus un spēt tikai apbrīnot par to apņēmību un radošumu, kāds valda šādu cilvēku starpā, kaut noteikti radīt un uzturēt savus mazos biznesus Latvijā nav nedz viegli, nedz dažreiz arī patīkami. Tie viennozīmīgi ir sirdsdarbi ar lieliem sapņiem, iecerēm un vēlmi padarīt pasauli par kripatu labāku. Tā es saredzu arī projektu ar nosaukumu MiluMammu, par ko jums šodien stāstīšu. 

Iespējams MiluMammu esat jau kaut kur manījuši, bet ja nē, tad ir pēdējais laiks ar šiem izstrādājumiem iepazīties. Man, kā mammai, personīgi ir ļoti svarīgi, lai mani bērni zina, ka augļi un dārzeņi neaug lielveikalu plauktos, man ir svarīgi savu prasmju un intelekta iespēju robežās viņiem arī izskaidrot, ka naudiņa nerodas ne no kurienes un to vajag nopelnīt ar savu darbu. Vēl man ir ļoti svarīgi iemācīt saviem bērniem cieņu un attieksmi pret ēdamām lietām, paralēli attīstot loģisko domāšanu un šo visu var lieliski var darīt ar MiluMammu radītajiem rokdarbiem, jo kāpēc gan nemācīt bērnam par to, kas ir tomāts, burkāns un citi augļi/dārzeņi caur interesantām spēlēm ar tamborētiem ēdiena paraugiem, kas ir tieši tas, ko piedāvā MiluMammu. Tā vietā, lai par šo ideju stāstītu es, labāk ļaušu, lai to dara pašas autores – Aija un Līga. 

IMG_2410a

  • Kas ir MiluMammu autori un kā radās ideja par MiluMammu izstrādājumiem?

MiluMammu autori ir divu burvīgu meitiņu mammas un draudzenes – Aija un Līga, kas meklējot idejas savu bērnu nodarbēm nonāca pie tamborētiem augļiem un dārzeņiem. Produkti sākotnēji tika veidoti mūsu bērniem un draugu bērniem, bet vēlāk tika nolemts pamēģināt piedāvāt arī citiem.  Mēs esam priecīgas par iespēju dalīties ar sava radošā darba produktu, kas var palīdzēt gan lielākiem, gan mazākiem apgūt plašās pasaules zināšanas.

  • Kas ietilpst MiluMammu sortimentā un kam šie produkti ir visvairāk piemēroti?

MiluMammu darina attīstošas rotaļlietas (augļu, dārzeņu un pārtikas produktu veidolā, kā arī izjaucamas bumbas u.c. rotaļlietas), apģērbus un smukumlietas bērniem jau no dzimšanas, jo produktu gabaliņi ir salīdzinoši lieli un mīksti, visus darinājums var izmazgāt un visi produkti ir 100% roku darbs. Šāda tipa rotaļlietas, kas ir dārzeņu, augļu formās palīdz apgūt ne tikai dārzeņu nosaukumus, bet arī krāsas un loģisko domāšanu, kā arī mazākiem bērniem to tekstūra un forma sniedz jaunas zināšanas. Tiek veidoti arvien jauni produkti un atjaunoti jau esošie produkti, kas veicina loģisko domāšanu, piemēram, tiek pievienotas pogas, lai attīstītu bērniem tik nepieciešamo pogāšanas prasmi. Tāpat ir produkti, kas palīdz izprast matemātikā daļskaitļus, jo ir produkts, ko veido sešas daļas, no tā var bērnam mācīt, kas ir viens vesels, viena puse un citas tamlīdzīgas lietas.

  • Kas ir galvenais iedvesmas avots, izdomājot jaunus MiluMammu izstrādājumus?

Noteikti pirmais, kas iedvesmo ir bērni un bērnu vecāki, jeb šobrīd arvien vairāki jaunie produkti ir tapuši pateicoties mūsu pastāvīgajiem klientiem. Tieši klienti ir tie, kuri izsaka savas vēlmes un viedokļus, kā arī secinājām, ka arvien vairāk cilvēkiem patīk produkti, kas ir jaucami un saliekami. Mēs savā starpā tos saucam par “darbīgajiem produktiem”.

tikai daarzenji 2.jpg

  • Kā Jūs raksturotu MiluMammu klientus – kas un kādi ir tie cilvēki, kuri izvēlas iegādāties Jūsu radītās lietas?

Mūsu klienti ir vecāki un vecvecāki, kas vēlas bērnam uzdāvināt kaut ko netradicionālu, attīstošu. Klienti, kas meklē veidus, kā mazajiem palīdzēt vieglāk un interesantāk apgūt plašo pasauli. Lai arī varētu šķist, ka bērns tā pats iemācīsies to, kā izskatās dārzeņi un augļi, bez īpašas palīdzības, bieži tomēr mēs neaizdomājamies par to, ka pasaule mainās, tā paliek steidzīgāka, ātrāka un mazajiem ķipariem ir jāpaspēj apgūt arvien jaunas un sarežģītākas lietas, kas mūsu bērnībā nav bijušas. Un kāpēc gan pogāšanas, vēršanas, skaitīšanas un citas prasmes nevarētu palīdzēt apgūt tieši ar tamborētam rotaļlietām augļu un dārzeņu izskatā?

  • Kas ir grūtākais vadot savu radošo biznesu?

Uzsākot biznesu noteikti nav iespējams sagatavoties visam, katru dienu ir jaunas grūtības un sarežģījumi, kuras ietekmē gan iekšējie faktori, gan ārējie faktori. Šobrīd arvien vairāk izjūtam to, ka diennaktī stundu ir par maz, jo katru dienu vēlamies izdarīt pēc iespējas vairāk, jo plāni, kurus gribās realizēt arī paliek arvien vairāk. Kā vienu no grūtākajiem posmiem var minēt pasūtījumu realizēšanas savienošanu ar mājaslapas uzturēšanu, sociālo tīklu informācijas atjaunošanu, grāmatvedības uzturēšanu, atbildēšanu uz vēstulēm, jo to visu mēs darām pašas.

  • Ko Jūs ieteiktu citiem cilvēkiem, kuras vēlas uzsākt savu biznesu, bet nespēj kaut kādu iemeslu dēļ tam saņemties?

Noteikti sākotnēji atmest domu par to “Kā būs? Ja nu man nesanāks? Ko teiks citi, ja man nesanāks?”, un patiesībā, ja tā godīgi, sev sakām, tad pie īstās idejas nav nepieciešamība saņemties, ideju īstenošana notiek pati no sevis. Un ir skaidrs, ka viss var neizdoties, kā ieplānots, ka idejas īstenošana var neizdoties tik veiksmīga, vienam iecerētais var izdoties acumirklī, bet citam tas aizņem vairāk laika. Taču no kļūdām nav jābaidās, no tām ir jāmācās un atkal jāiet uz priekšu.

kastes bilde

  • Kādi ir MiluMammu šī brīža lielākie sasniegumi un kādi ir tālākie nākotnes sapņi?

Kā šī brīža sasniegumus noteikti varam minēt to, ka katrs produkts tiek uzlabots un atrasts labākais, piemērotākais materiāls. Tiek realizētas jaunas idejas, tiek paplašināts piedāvājuma klāsts. Esam izveidojuši savu mājaslapu ar internetveikalu, strādājam pie vizuālā tēla izveides gan noformējumam, gan iepakojumam. Kā vienu no sasniegumiem varam minēt arī to, ka paliekam atpazīstamākas, jo arvien biežāk uzrunā mūs nevis mēs meklējam realizācijas vietas. Runājot par nākotni, noteikti vēlamies, lai nepazūd vēlme attīstīties, vēlme radīt jaunus produktus.

  • Kur un kā var iegādāties MiluMammu darinājumus?

Mūsu produktus var iegādāties:

Tā pat mūsu produkciju var atrast arī tādos veikalos kā Mazputniņš, Rozes Bode, MūsMāja Rīgā vai arī tiem, kas dzīvo Kuldīgā veikalā “Latvijas radītas lietas – Bella”.

Riga Food 2016-1

  • Un noslēgumā jautājums, ko vienmēr uzdodu visiem sava bloga viesiem – ko Jūs novēlētu šī bloga lasītājiem? 

Noteikti novēlētu to, ko arī mums pašām ik pa brīdim ir sev jāatgādina, ka ir tik svarīgi nepalaist garām mirkli, kad mazie ir mazi! Atrast ikdienas steigā laiku, ko var pavadīt kopā!

“Mīliet bērnību, atbalstiet spēles un priekus.” /Žans Žaks Ruso/

titulbilde majas lapaiuz Plazu

Līdzīgi raksti:

2 Comments

Vieta Tavam komentāram: