BBQ vistas piknika maizītes.

Es neesmu un nekad nebūšu cilvēks, kurš sevi pašpasludinātu par pavāru vai ko tamlīdzīgu, jo tomēr pārāk cienu šīs jomas profesionāļus, lai bez attiecīgas pieredzes un izglītības bāztos šai pudelei par korķi, tomēr reizi pa reizei man sanāk atrast tik vienkāršas un foršas garšu kombinācijas, ka pilnīgi gribas padalīties arī ar kādu citu, lai iedvesmotu eksperimentiem arī cilvēku parasto. 🙂 Tā arī šoreiz tapa BBQ vistas maizītes, kas var būt labs un ērts ēdiens ģimenes piknikam vai vienkārši kā retas reizes uzkoda mājās. Kāpēc retas reizes? Jo diez vai šis ēdiens būtu uzskatāms par izteikti veselīgu un tīru, jo satur maizi, mērces un ceptu vistu, tomēr nav arī pati neveselīgākā uzkoda. Šis ēdiens gan nebūs piemērots maziem bērniem, jo ir pārāk pikants mazajām garšu kārpiņām.

5 bieziem un sātīgiem sendvičiem būs nepieciešams:

10 kantainās maizes šķēlītes (es izmantoju Latvijas Maiznieka Vita! Rudzu tostermaizi);

Trīs palielas vistas filejas;

Rīvēts siers pēc savas gaumes;

Mocarella siers;

Pusīte gatava avokado;

Divi nelieli tomāti;

Pāris labi gurķi;

Salātlapas (šoreiz papildināju savas maizītes ar aisberga salātu lapām);

BBQ mērce (es šoreiz izmantoju Santa Maria American BBQ Sauce Original);

Balzamiko krēms (manā gadījumā Gozzia d’oro crema/glaze);

Sāls;

Pipari;

Folija.

Pagatavošana:

Krāsni uzliek sildīties uz aptuveni 200 grādiem režīmā, kurā vienlaicīgi silst gan augšējā daļa, gan apakšējā.

Vistas filejas pārgriež šķērsgriezumā tā, lai vistas fileja izskatās pēc taurenīša. 😀

Tad uzber nedaudz sāli, nedaudz piparus pēc savas gaumes un pēc tam pa virsu uzber rīvēto sieru.

Sieram pa virsu uzlej BBQ mērci un tad vistu taurenīšus aizloka ciet un nostiprina ar zobu bakstāmajiem, lai vistiņu saturs netek ārā.

Cepamo pannu izklāj ar foliju un liek uz tās izveidotos vistu rullīšus. Liek iekšā krāsnī uz aptuveni pusstundu, bet, protams, uzmanām vistu uz aci, lai tā nepārcepas, vai gluži pretēji – nav izcepta līdz galam.

Kamēr cepās vista, sagriežam šķēlītēs visus dārzeņus – avokado, tomātus, gurķus (gurķus visērtāk būs lietot, ja griezīsi tos šķērsgriezumā, nevis ripiņās). Tad saplēš arī salātu lapas tā, lai tās ir piemērotas ērtai ievietošanai maizītēs un sagriež mocarella sieru ripiņās.

Kad vista gatava, tad izņemam to no krāsns nedaudz atdzesēties, tikmēr apgrauzdējam krāsnī maizes šķēlītes.

Kad vista nedaudz padzisusi, izņemam zobu bakstāmos kociņus un sagriežam vistu šķēlītēs.

Kad maizītes apgrauzdējušās, tad ņemam tās ārā un nedaudz padzesējam, lai var ērti paņemt rokās.

Kad tas izdarīts, tad ņemam un apsmērējam piecas šķēlītes ar gatavo avokado, tā it kā tas būtu sviests. Tāpēc ir svarīgi, lai avokado būtu labi gatavs.

Kad tas izdarīts, tad uz maizītes liek vistiņu, tai virsū gurķus, tad tomātus, tad mocarella sieru, tad uzpilina balzamiko krēmu, tad uzklājam salātlapas kraukšķīgumam un liekam otru maizīti virsū. Es konstrukciju sastiprināju ar koka irbulīšiem.

Viss! Garšīgās un vienkāršās uzkodu piknika maizītes ir gatavas. Garšo labi gan siltas, gan arī aukstas pat nākamajā dienā. Un tagad, kad maizītes ir gatavas, sapakojiet somu ar skaistām glāzēm, traukiem un šīm uzkodām, un ejiet dabā. Brauciet uz jūru, piknikojiet un pavadiet laiku svaigā gaisā, ideāli, ja kopā ar ģimeni. 🙂 

Līdzīgi raksti:

2 Comments

  1. Paldies par recepti! Pēc manām domām, ja izmanto labu maizi, vistu un mērces, nekā slikta šajā ēdienā nesaskatu 😀

Vieta Tavam komentāram: