Bezmaksas lekcija – “Pirmā palīdzība mazulim”. [Pieteikšanās noslēgusies]

Jau ļoti sen es domāju par to, cik svarīgi ir prast sniegt pirmo palīdzību, jo dzīvē nekad nevar zināt, kādā situācijā var nākties nokļūt, turklāt šajā sakarā es ļoti piekrītu teicienam, ka labāk ir zināt un mācēt, bet lai tas nekad nenoder, nekā situācijā, kad to vajag – nezināt, ko darīt un kā pareizi rīkoties. Tāpēc jau sen man pa galvu kuļas doma, ka es pirmās palīdzības pamatus esmu apguvusi tikai autoskolā un kaut arī autovadītāja apliecību ieguvu relatīvi nesen, salīdzinot ar maniem vienaudžiem, tomēr ļoti daudz kas jau ir piemirsies, bet nu man ir divi bērni un diemžēl dzīve ir ļoti radoša, kā arī negadījumi tāpēc arī saucās negadījumi, jo tie notiek neplānoti, negaidīti un ļoti, ļoti ātri -tie, kuriem ir bērni, ļoti labi zina, par kādām ūdenszālēm viņi pārvēršas zibens ātrumā no piedzimšanas brīža. Turklāt ir daudzi negadījumi, kuri notiek vispār turpat mūsu acu priekšā un no tā ir ļooooti grūti bērnu pasargāt, piemēram, aizrīšanās. Apdomājot visu šo es nolēmu, ka man ir nepieciešams atsvaidzināt savas zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu tieši maziem bērniem, jo ir nianses, kas nopietni atšķiras, lai mazo glābtu, nevis nodarītu viņam vēl lielāku kaitējumu. Jo vairāk par to domāju, jo vairāk sapratu, ka praktiskas lekcijas par šo tēmu ir pieejamas ļoti maz, tāpēc es nolēmu, ka ir laiks ņemt iniciatīvu savās rokās un uzrīkot vienu tādu pasākumu pašai, turklāt tas vēl nav viss, šis pasākums būs pieejams ne vien man un manam vīram, bet es aicināšu sev līdzi vēl 7 ģimenes un šī vienreizējā iespēja būs pieejama absolūti bez maksas. Lekciju man Jums palīdz uzdāvināt mani jaunie bloga draugi – Medela oficiālais izplatītājs SIA “Mediq Latvija” un SIA “Devox”! Vai nav lieliski? Tā, kā vietu skaits ir ierobežots, tad tos, kuriem būs iespēja šo lekciju apmeklēt – izlozēšu tepat savā blogā. Zemāk ir noteikumi dalībai, kā arī aicinu tos, kuriem šī iespēja nav aktuāla – dalieties ar šo ziņu savos sociālajos tīklos, lai ziņa sasniedz vecākus, kuriem ir mazi bērni un, kuriem būtu vērtīgi apgūt zinības par bērnu pirmo palīdzību.

Lekcijā šoreiz vislielākais uzsvars tiks likts uz pirmās palīdzības sniegšanu jaundzimušajiem un bērniem līdz viena gada vecumam, tāpēc arī pieteikties aicinu vecākus, kuri ir mazuļa gaidībās vai arī Jums ir bērni, kuri vēl nav nosvinējuši savu pirmo dzimšanas dienu! Esmu pārliecināta, ka lielāku bērnu vecākiem ko līdzīgu uzrīkosim nedaudz vēlāk, bet šoreiz diemžēl vietas ir tik, cik ir, kā arī, lai lekcija būtu patiešām kvalitatīva un maksimāli izsmeļoša, svarīgi ir saglabāt fokusu uz kādu konkrētu bērnu vecuma grupu.

 

Lekcija jaunajiem/topošajiem vecākiem “Pirmā palīdzība mazulim.”

Lekciju vadīs sertificēta pirmās palīdzības pasniedzēja Alma Egle (SIA Mediq Latvija).


KAD? 2017. gada 4. jūnijs

KUR? Burtnieku iela 36-1 SIA “Devox” telpas

CIKOS? no 11:00 līdz 13:00

KAM? 7 pāri, kuri ir mazuļa gaidībās, vai kuru ģimenē aug mazulis līdz 1 gada vecumam


NELIELS IESKATS LEKCIJĀ: 

 • Vai zini, kā rīkoties, ja mazulis ir aizrijies, pārstājis elpot?
 • Ko darīt, ja mazulis ir guvis apdegumu ar verdošu ūdeni?
 • Kas ir jādara, ja bērns iedzēris ķīmisku vielu?
 • Lekcijā Tev būs iespēja uzzināt, kā sniegt praktisku pirmo palīdzību jaundzimušajam un bērnam, kad ir noticis kāds nelaimes gadījums.

KAS JĀDARA, LAI PIETEIKTU SAVU DALĪBU IZLOZEI?

Viss ir pavisam vienkārši! Līdz 30. maija plkst. 00:00 tepat zem šī ieraksta komentāru sadaļā pastāsti, kāpēc vēlies apmeklēt šo lekciju un jau 31. maijā izlozēšu 7 komentāru autorus, kuri kopā ar savu otro pusīti varēs apmeklēt šo nodarbību! 

SVARĪGI! Uz lekciju, protams, varat ņemt arī savus bērnus, kuri droši varēs spēlēties ar līdzpaņemtajām rotaļlietām turpat kopā ar mums visiem, kamēr mēs vecāki apgūsim jaunas zinības par savu mazuļu drošību. 

979973_120354268135312_208526951_o

Liels paldies visiem par dalību un man jau atkal ir jāsaka, cik žēl, ka nevaru aicināt sev līdzi Jūs visus, bet nekas, noteikti nākotnē rīkošu ko līdzīgu atkal. Šoreiz nodarbībā un lekcijā abus mazuļu vecākus aicināšu piedalīties:

Ar visiem sazināšos personīgi jau tuvākajā laikā! 

Līdzīgi raksti:

37 Comments

 1. Esam otrā bērniņa gaidībās un šī lekcija būtu ļoti vērtīga , jo nu jau divgadīgā meita vairākas reizes ir mums sagādājusi “asas ” izjūtas aizrijoties. Pirmā reize nekad neaizmirsīsies un tas notika ar manu pienu , lai gan iepriekš likās , ka līdz uzsāk ēst tas nav iespējams . Par laimi arī uztraukums neņēma virsroku un atausa atmiņā šis tas,kas dzirdēts no pirmās palīdzības kursiem pieaugušajiem . Šādi speciāli kursi noteikti ir daudz vērtīgāki un kā saka nelaime nenāk brēkdama , tāpēc labāk ir zināt ko darīt un būt sagatavotiem.

 2. Šo lekciju vēlos apmeklēt, jo pašlaik uzsākam aktīvāku dēla piebarošanu, un mani satrauc situacijas, ar kādām iespējams saskarties, iepazīstot plašo ēdienu pasauli. Dēlam ir gandrīz 9 mēneši.

 3. Super doma! Un galvenais tik ļoti vajadzīga! Mūsu trio – es mamma Madara, tētis Jānis un mazais ķipars Kristers (10 mēn) ļoti gribētu apmeklēt šādu lekciju. Iemesls mums ir, kaut gan liels kauns to atzīt, bet mūsmājās jau bija pirmā trauma – no galda krītošs fotorāmītis pārsita mazulim pierīti. Tajā mirklī, kad redzi ka no mazuļa pierītes tek asinis pazūd visas sajūtas, laiks un telpa, un nav ne mazākās nojausmas ko darīt. Paldies Dievam viss beidzās veiksmīgi, bet apziņa ka tik daudz ko vēl nemākam un nezinām palika gan. Tāpēc Ļoti, pat ļoti, labprāt vēlētos apmeklēt lekcijas kopā ar citām ģimenēm. Prieks ka arī mazos būs iespēja ņemt līdzi 🙂

 4. Vēlētos šo nodarbību apmeklēt,jo esam pirmā bērna gaidībās,viss jauns. šādu informāciju ir vērtīgi zināt ikvienam vecākam.

 5. Spilgti – it kā tas būtu noticis pirms pāris nedēļām – atceros 20 gadus senu notikumu (man bija 10) – aizrijās brālēns un ādas krāsa vienā mirklī liecināja par… sliktāko, tomēr viņa mammas instinkti nostrādāja un puisēns, veiksmīgi tika izglābts. Tomēr mani šis notikums spēcīgi ietekmējis un nejūtos pārliecināta par to, vai spēšu rīkoties pareizi, jo nu arī pati esmu mamma un sākusies mazuļa iepazīstināšana ar garšu pasauli! Esmu lasījusi, skatījusies video pamācības, bet atzīstos, ka joprojām nejūtos droša, vai zināšu, kā sekundēs iespējams glābt mūsu visdārgākos… Tādēļ būtu neizsakāmi priecīga, ja abi ar meitiņas Paulas tēti veltītu nieka stundu, kas iespējams glābtu visu dzīvi! Paldies par iespēju 🙂

 6. Pirms divām nedēļām sagaidījām savu šajā pasaulē ierodamies savu pirmo bērniņu! Un kā jau zināms- īsti līdz galam bērna ienākšanai ģimenē nevar sagatavoties- viss tik nezināms- mums šobrīd sākusies nezināmā atklāšana visiem kopā. Un pirmās palīdzības sniegšanas padomi būtu tieši laikā! Jo mums Cēsīs šādas lekcijas un kursi nav pieejami- labprāt aizbrauktu un iegūtu vērtīgu informāciju 😉 Anna, Lauris un mazais Valters

 7. Tā kā esmu 2,8 gadu puikas un nepilnu 2 mēnešus jaunas meitenītes mamma, man šī lekcija būtu ļoti noderīga. Par cik esam aktīva jaunā ģimene, dodamies visādos izbraukumos pie dabas, apciemot omītes laukos, labprāt apmeklējam dažādus pasākumus, rotaļu laukumus un parkus. Gadās dažādas dzīves situācijas, un mēs – vecāki vēlamies pasargāt savas atvasītes, tad lietderīgi būtu iegūt šīs zināšanas “..ja nu gadās..”, bet protams “tfu, tfu, tfu”..
  Bieži medijos redzam gadījumus, kad mazi bērniņi applaucējas ar karstu ūdeni vai gūst apdegumus spēlējoties ar svecītēm..tas viss man liek aizdomāties – Kā tad pareizi rīkoties?
  Šī būtu lieliska iespēja ik vienam no mums 👍

 8. Vēlētos apmeklēt lekciju, lai maniem mazajiem nebūtu jānonāk situācijā, kad vecāki nemāk palīdzēt, lai panikas un neziņas vietā varētu rīkoties, ar pārliecību.

 9. Sveika!
  Nu jau 2 mēnešus mūsu ģimenei ir lepnums nest vecāku karogu. Lai maksimāli lieliski un atbildīgi nestu šo lomu, tam ir pienācīgi jāsagatavojas. Viens sagatavošanās posms- būt zinošam kritiskās situācijās. Ar prieku piedalīsimies lekcijā.
  Zane&Linards

 10. Mūsu mazulim ir 1,5 mēneši un jau tagad jūtu, ka vēlos zināt pēc iespējas vairāk kā palīdzēt nepieciešamības gadījumā. Tā kā šis ir mūsu pirmais bērninš arī pieredzes ir loti maz, tapec būtu neizsakāmi priecīga par iespēju piedalīties šādā lekcijā.

 11. Meitiņai pēc pāris dienām paliks 8 mēneši. Piebarošanu uzsākām no 6 mēnešu vecuma. Tā kā ir pirmais bērniņš, tad viss jaunais biedē. Pagaidām aizvien ēdienu blenderēju, jo tomēr baidos par aizrīšanās risku. Tāpat meitiņa jau visur ceļas kājās un grib visu bāzt mutē. Lai gan viss bīstamais ir nolikts tā, lai netiek klāt, nekad nevar būt 100% droši, ka nekas nenotiks. Jo īpaši tagad vasaras sezonā, kad brauc vairāk ciemos. Tādēļ padomi par to, kā rīkoties ārkārtas situācijās būtu noderīgi. Es pēc dabas esmu cilvēks, kurš ļoti satraucas, ja nav zināms, kas jādara. Priecāšos, ja mums tiks dota šī lieliskā iespēja.

 12. Šī lekcija būtu ļoti noderīga arī mūsu ģimenei, kurā aug dēliņš(1,7g) un meitiņa(3mēn). Dēlam šī ir pirmā vasara uz stabilām kājiņām, tāpēc arī pilnīgi iespējams ļoti bīstama vasara. Pāris punus un zilumus esam jau dabūjuši, ar tiem tiekam galā, bet baigos, ka nemācēšu aprūpēt mazo, ja notiks, kas cits (ļooti ceru, ka nenotiks). Arī meita ir paliksi aktīvāka, spēlējas un mācās velties uz vēderiņa. Brālis mīl spēlēties ar māsu, bet līdz galam nav saprašanas par to,kas ir lēnām,maigi,mīļāk. Tāpēc, gribētu būt lietas kursā,kā rīkoties traumu gadījumus. Cerēsim uz veiksmi! Saudzīgu vasaru!

 13. Mēs ar vīru nupat esam kļuvuši par jaunajiem vecākiem mūsu meitiņai. Viss šis mums ir galīgi jauns un nezināms. Esam meklējuši, kur šādi kursi pieejami pat pa maksu, bet bez rezultāta – ja kaut kur piedāvā šos kursus, grupas tik ātri noslēdzās, ka nepaspējām reģistrēties. Šī iespēja būtu ļoti noderīga un lieliska iespēja apgūt to, ko vēl īsti nezinām..

 14. Vēlos piedalīties šādā lekcijā, jo esmu pirmā mazulīša gaidībās un labāk būt nodrošinātai un zināt, kā rīkoties nestandarta situācijās.

 15. Vēlamies ar vīru būt 100% zinoši un droši, ka mācētu rīkoties situācijā, kad mūsu meita (2g) un dēls (2 mēneši) nonāktu dzīvībai bīstamā situācijā. Viens ir zināt, bet tajā stresa situācijā nekrist panikā- gribētu zināt kā pareizi rīkoties!

 16. Es ļoti labprāt apmeklētu šo lekciju, jo man ir diezgan paniskas bailes no aizrīšanās! Mana dēliņa (gandrīz 9 mēneši) tētim ir tendence regulāri aizrīties, katru reizi sirds salecas! Šobrīd dodu dēlam pirkstiņuzkodas pamazām, bet pati vienkārši sastingstu uz to laiku! 😬

 17. Nu jau esmu divu feinu meitiņu mamma. Ar pirmo bērnu sanāca daudz traku situāciju. Šķita, ka visu esmu apguvusi. Audzinot nu jau otro meitiņu (2 mēneši) saprotu, ka daudz ko nezinu kā rīkoties trakās situācijās. Nesen savas nezināšanas pēc nācās arī paviesoties ar ātro palīdzību slimnīcā(mazā aizrijās). Protams dakteri nebij priecīgi, ka iztraucējām viņu mieru. Ļoti vēlos apmeklēt šo lekciju. Uzzināt sīkāk kā pareizi rīkoties, ja notiek kāda nelaime.

 18. Audzinot łoti aktīvu, gandrīz 9 mēnešus vecu dēlu, šādu iespēju mēs ārkārtīgi novērtētu, jo vińš mums ir pats,pats dārgākais. Protams, no visiem “kritieniem” nepasargāsim, taču łoti gribētos prast palīdzēt briesmu brīdī.

 19. Šo lekciju kopā ar vīru vēlos apmeklēt, jo martā nāca pasaulē mūsu pirmdzimtais un mēs paši esam ļoti jauni (20 un 21) mēs cenšamies izmantot šādas iespējams, lai būtu vislabākie vecāki mūsu Adrianam. 💙🍼

 20. Super! Jau loti sen velos apmeklet sada veida kursus! Sobrid puikam ir 9 menesi, edam viss kaut ko un jau ir bijusas dazas trakakas aizrisanas, pec kuram piekeru sevi pie domam-ko es daritu, ja butu vel trakak… Paldies!

 21. Līdz šim esam veiksmīgi pavadījuši ikdienu bez nopietnām, negaidītām sutuācijām. Taču, jau kopš dēla dzimšanas domāju, ka šāda lekcija būtu obligāti katram vecākam jāapmeklē.
  Labprāt dotos uz šādu lekciju, jo dēlam ir nepilns gads un esmu gaidībās ar otru bērniņu. Kad mazie ziķeri būs diendienā kopā, bez traumām neiztikt 🙂

 22. Ļoti uzrunāja šīs lekcijas tēma.
  Labprāt, apmeklētu, lai dzirdētu tik ļoti noderīgo informāciju. Dažus gadus atpakaļ, kad pirmais bērniņš aizrijās (man paveicās), ka biju, kaut kur tieši nesen lasījusi, kā jārīkojas. Un veiksmīgi tikām galā ar lielu izbīli un pareizu manu rīcību. Tagad ar otru bērniņu vēlētos vēl vairak būt gatava dažādām situācijām. 🙂

 23. Ļoti laba ideja, jo pirmā palīdzība ir tik svarīga lieta, kas būtu jāprot ikvienam vecākam. Labprāt kopā ar mazo (10m) meitiņu noklausītos šo noderīgo lekciju, lai būtu droša, ka spēšu optimāli veikt pirmās palīdzības darbības, ja kādam tas, iespējams, kādreiz būs nepieciešams!

 24. Sveiki, teikums ko darīt ja mazulim uzlīst karsts ūdens… mani mudināja pieteikties… jo ik rīta kafija ir mans svarīgākais rīta rituāls un šobrīd, kad mazulis iemācījies stutēties pie manām kājām un interesē visas krūzes, kā arī galdu sasniegt vairs nav problēma… nodomāju – zināšanas, kā sniegt palīdzību -ja nu kas- būtu NENOVĒRTĒJAMI vērtīgi! paldies, par iespēju!

 25. Šobrīd esam pirmā bērniņa gaidībās un taisni pagājušo nedēļu vīram stāstiju, ka esmu mazliet nobažījusies par situācijām, kad bērniņam būtu nepieciešama steidzami sniegt pirmo palīdzību, taču nezināšanu dēļ to nespētu. Tapēc ļoti labprāt smeltos zināšanas šajā lekcijā, jo mēs taču vēlamies būt pašas zinošākās, prasmīgākās un visādi citādi labākās saviem mīļumiem (:

 26. Sveika, Paula! 😉
  Esam sava pirmā bērniņa gaidībās, patīkamā satraukumā gaidām jūliju, kad arī tiksim pie sava mazā brīnuma. Pašlaik ar vīru apmeklējam dzemdību sagatavošanās kursus, es lasu dažādu literatūru par bērniņa sagaidīšanu, kopšanu, audzināšanu… Gribas taču zināt, kā rīkoties, uzvesties, justies, kad mazais brīnums būs klāt!
  Pirmā palīdzība ir viena no svarīgākajām tēmām bērniņa kopšanā, kas noteikti jāapgūst katram vecākam. Šī lekcija būtu ārkārtīgi noderīga mums un mēs būtu ļoti preicīgi, ja mums tiktu iespēja to apmeklēt, jo tikai teorētiski izlasot informāciju par pirmās palīdzības sniegšanu, būs krietni par maz. Lieliski, ja uzzināt kā rīkoties briesmu situācijās ar bērniņu, var klātienē pie speciālista, kurš praktiski visu parādīs un mūsu pieredzē būs kas vairāk par tikai lasīto teoriju.
  Būsim ļoti priecīgi par iespēju apmeklēt šo lekciju! Liels paldies!

  Ar sveicieniem- Ieva un Egons

 27. Esmu pirmā bērniņa gaidībās un reizēm liekas, ka esmu tik liela paranoiķe attiecībā pret bērna aizrīšanos un drošību, ka pat burkānu manam bērnam svaigā veidā neredzēt līdz apzinātam vecumam. Bet ir jākāpj sev pāri, tādēļ domāju, ka šī lekcija būtu ļoti vērtīga un noderīga, lai gūtu pārliecību par sevi, ka ārkārtas situācijā es protu un varu palīdzēt savam bērnam!

 28. Sveika! Mūsu Markam ir teju 5 mēneši un pavisam droši varu teikt, ka šāda lekcija būtu visvērtīgākā kādā vien ir būts, jo kas gan svarīgāks par mazuļa dzīvību un drošību! 🙂

 29. Sveika, Paula! Ar vīru esam pirmā bērniņa gaidībās. Drīz dodos dekrētā, bet mums ir sajūta, ka tik daudz ko vēl nezinām! Vēlamies smelties zināšanās cik vien var, lai izšķirošos brīžos pieņemtu visatbilstošākos lēmumus.

 30. Labdien,

  Mēs gribētu ļoti pri ļoti apmeklēt šo lekciju. Kāpēc?
  Pirmkārt, tāpēc jau, ka gaidām pirmdzimto, un, lai cik arī šobrīd nelasītu un neievāktu informāciju visu par un ap zīdaiņiem, liekas, ka vēl tik daudz kas pašiem jāiemācās.
  Otrkārt, jo bīstamās situācijās ir katra sekunde no svara, lai izglābtu dzīvību, kamēr tiek gaidīta profesionāla palīdzība.
  Treškārt, zinot, kā rīkoties, neizdarīsi ko tādu aiz nezināšanas , kas vēl vairāk pasliktinātu situāciju.
  Un ceturtkārt , ja jau zini kā jārīkojas, mazāk ir panikas, tu jau esi sagatavojies un iespējams pat jau iepriekš tad vari paredzēt briesmas un novērst tās, pirms vispār kas notiek.

  Jauku dienu!
  Eva

 31. Sveiki.
  Pēc apmēram 2 mēnešiem mēs kļūsim par otrā bērniņa vecākiem. Labprāt noklausītos šādu lekciju, jo vienmēr ir labāk zināt, nekā nezināt. Es vispār uzskatu, ka, piemēram, autovadītājiem būtu jāatsvaidzina pirmās palīdzības sniegšanas zināšanas katru gadu. 🙂

 32. Dažreiz, kad mazais raud un nespēju viņu nomierināt, atceros mammas stāstu – kad biju maziņa un viņa mani mēģinājusi iemidzināt, bet es esot tik ļoti raudājusi, ka vispār elpas nav bijis. Viņa bija ļoti satraukusies un nezināja ko iesākt. Tētis jau esot skrējis zvanīt ātrajai palīdzībai, bet par laimi, mammīte paņēmusi mani vertikāli un man atnākusi atraudziņa un viss bijis veiksmīgi. Tomēr trakāk bijis manai māsīcai, kura norija pogu un ļoti aizrijās. Viņas mammīte nezot ko iesākt, esot mazo paņēmusi aiz kājiņām un viss veiksmīgi beidzies.
  Protams, mēs neviens nevēlamies nokļūt šādās situācijās, vet ja nu tomēr. Vēlētos uzzināt kā jārīkojas.
  Mums ir tikai 10 nedēļas un viņš liekas tik trausls. Ar lielāko prieku uzzināšu kā labāk parūpēties, ja kas noiet greizi.

 33. Sveiciens!

  Zināšanas par pirmās palīdzības sniegšanu ir ļoti vērtīgas, jo mēs nevaram paredzēt negaidītas situācijas, kurās nepieciešama tūlītēja palīdzības sniegšana. Tādēļ rīcības plāns un teorētiskā pieredze būtu kā drošības pamats, lai stresa pārpilnā situācijā justos droši un izvēlētos piemērotāko rīcību!
  Tētis domā, ka zināšanas vairo pārliecību par izvēlēm un rīcību, un pārliecība vairo drošības sajūtu ģimenē, kas ir būtiski bērniņa personības formēšanā. Kursa apmeklējums ļauj samazināt iespējamību, ka mazulis var kļūt par nepārliecinātu vecāku zināšanas upuri.

  Raženus darbus! 🙂

 34. Paldies! Lekcija bija interesanta, viegli un saistoši pasniegta, bet kā jau minēji ticēsim, ka nenoderēs:)

Vieta Tavam komentāram: