Blogeru diskusiju rīts kopā ar topošajiem vecākiem – kā mums gāja?

Es vienmēr uzsveru, ka, manuprāt, nekas ar mums nenotiek nejauši, tieši tāpat es uzskatu arī par pagājušo sestdien notikušo domu apmaiņu un nelielajām brokastīm, ko piedāvājām es un bloga Viens + Viens mamma Laura par tēmu “Bērniņa gaidīšanas laiks un pirmais gads bērna dzīvē”. Pasākumu realizēt mums ļoti palīdzēja Bella Baby Happy, lieliskā bērnu daktere Daira Brenča no Capital Clinic Riga (VC4) un ģimenēm draudzīgais restorāns Mana Telpa. Man šis rīts vēlreiz atgādināja, cik forši mums apkārt ir mūsdienu vecāki un, cik tomēr liels spēks mums ir iedvesmot vienam otru, daloties ar savām pieredzēm, zināšanām, sapņiem, cerībām, domām un iedomām. Aizvadot šīs brokastis, man ir vēl lielāka pārliecība, ka šādiem pasākumiem būs būt arī nākotnē, jo redzu milzīgu telpu šīs idejas attīstībai. Daktere Daira sniedza ļoti noderīgu un vērtīgu informāciju no medicīniskā aspekta, bet mēs ar Lauru ar lielāko prieku un atvērtāko sirdi dalījāmies savās pieredzēs, iespaidos un uzkrātajās bagāžiņās. Protams, ka bērnu tēma ir tāda, kur ar vienu diskusiju rītu nebūt nepietiek, bet mēs ļoti ceram, ka mums izdevās topošos vecākus kaut nedaudz iedvesmot jaunai elpai gan gaidot mazulīšus, gan jau pēc tam, kad bērniņi būs sagaidīti.


Man personīgi vissvarīgākais bija lieku reizi atgādināt par pārliecību saviem spēkiem, kam ir lieeels spēks audzinot savus bērnus. Ticiet vai nē, bet bērna piedzimšana ir un būs milzīgs darbs mūža garumā, bet tas ir arī viskolosālākais darbs, kādu ir iespēja darīt. Kā arī es personīgi vēlējos uzsvērt abu vecāku emocionālās veselības kopšanas nozīmi bērna audzināšanas aspektā. Es no sirds ticu, ka tikai emocionāli stabili un par sevi pārliecināti vecāki, ir spējīgi audzināt tik pat stabilu un kolosālu jauno paaudzi. 

Gan es, gan Laura, gan daktere Daira runājām arī par to, cik svarīgi ir filtrēt visapkārt esošo informāciju un piemērot tās lietderību sev un savai ģimenei, jo diemžēl (vai es tomēr teiktu – par milzīgu laimi) mums ir jānes atbildība par sevi, saviem bērniem un pieņemtajiem lēmumiem, tāpēc arī neviena grāmata, neviens žurnāls, portāls, blogs, ome, tante, draudzene nepateiks, kā ir pareizi vai nepareizi mums audzināt savus bērnus. Drīzāk kopjam katrs savu iekšējo pārliecību, spēku un pašapziņu ne vien bērnkopībā, bet vispār ikdienā un tad jau viss ar mums būs kārtībā.

Diskusijā pieskārāmies arī tādām tēmā, kā mazuļa barošana (krūtsbarošana, maisījumi, piebarošana), vakcīnas (Ak, nē! Šis trakais temats!), dažādi dzemdību veidi, par/pret (ūdensdzemdības, klasiskās stacionāra dzemdības), jauno vecāku intuīcija attiecībā uz sava bērna audzināšanu un aprūpēšanu, vecāku lomu un pienākumu sadale ģimenē un principā runājām par visu, kas tajā brīdī ienāca prātā, jo skaidrs ir viens – ar pāris stundām nemaz nevar pietikt, lai izrunātu visu, kas vandās topošo un jau esošo vecāku prātos.

Kamēr mēs pļāpājām, tikmēr viesiem bija iespēja baudīt uzkodas un dzērienus, ko mums bija sagādājuši Mana Telpa pavāri, pēc diskusijas katra jaunā ģimene saņēma noderīgu dāvanu komplektu no Bella Baby Happy un vecākos bērnus, tajā skaitā ar manu Otomāru, kurš diezgan aktīvi izmantoja visas kafejnīcas viesmīlīgās telpas, pieskatīja jaukā Bella Baby Happy auklīte, kura īpaši mīļa bērniem kļuva, kad apdāvināja viņus ar košajiem baloniem. Otomārs gan izmantoja katru iespēju, lai katru saņemto hēlija balonu palaistu brīvā lidojumā pie griestiem, toties ar trīs uz mājām līdzpaņemtajiem baloniem viņš vakarā aizmiga, turēdams tos cieši rociņā.

Mans lielākais rezumē pēc šīs tikšanās ir tāds, ka šādus pasākumus ir jārīko pēc iespējas biežāk un ir tiešām žēl, ka mēs šoreiz varējām uzaicināt tikai 20 ģimenes, bet uzskatām, ka tas jau ir solis pretim kam lielākam un vēl nozīmīgākam nākotnē, lai gan vecāki, gan bērni augtu par laimīgiem un pašpārliecinātiem cilvēkiem! Liels paldies visiem, kuri palīdzēja šim pasākumam notikt un paldies visiem mūsu ciemiņiem, bija prieks jūs satikt dzīvē.

Te jau balle beigusies, miega niķītis sāk uzņemt apgriezienus un laiks doties mājup. Uz tikšanos nākamreiz! 🙂

Par bildēm paldies Viljams Timrots Photography.

Vēl papildus neliela galerija no mūsu viesiem. Šo bilžu autors ir topošais tētis Alvils Strīķeris.

 

 

Līdzīgi raksti:

2 Comments

  1. Paldies Tev, Laurai un, protams, dakterei par padomiem, viedokļiem un sirsniņas nomierināšanu. Ar vīru izgājām no šīs jaukās brokastošanas pacilāti, mierīgāki un vienotāki. Liels, liels paldies – šis pasākums bija tieši tāds, kā biju cerējusi. Lielākais ieguvums man, tuvojoties gaidīšanas laika beigu posmam, bija apmierinātais, nosvērtais vīrs, kas uzstāja uz romantisku pastaigu un lielisku vakaru divatā. Ko gan 8.grūtniecības mēneša beigās vairāk var vēlēties? 🙂
    Lai turpmāk viss izdodas!

Vieta Tavam komentāram: