Dārzeņu plācenīši ar trusi.

Reiz jau rakstīju par biezpiena plācenīšiem, kurus mūsu Otomārs labprāt šad un tad nobauda, bet šīs karstās dienas ir vesels pārbaudījums manam kulinārajam radošumam, jo dēls, kurš parasti ēd ļoti pat labi un diezgan daudz, šādos laikapstākļos ne pārāk labprāt vēlas ēst normālu pārtiku. Galvenokārt viņš knakstās ap augļiem, dārzeņiem un citiem sīkumiem, tomēr vismaz reizi dienā man gribētos, lai viņš paēd siltu ēdienu jebkādā formātā, tad nu šodien tapa ļoti vienkārši dārzeņu plācenīši ar truša gaļu, ko viņš ļoti pat labprāt paēda. 

12 plācenīšiem būs nepieciešami:

Viens liels kartupelis;

Divi vidēja izmēra burkāni;

Trīs cukīni ripiņas;

~100g truša gaļas (principā der jebkāda gaļa pēc saviem ieskatiem);

Viena ola;

Uz aci, bet pavisam nedaudz pilngraudu milti;

Nedaudz labas olīveļļas.

Pagatavošana:

Krāsni uzliek sildīties uz aptuveni 200 grādiem, ņemot vērā katrs krāsns individuālās īpatnības. 🙂 Es izmantoju režīmu vienlaicīgai cepšanai no augšas un no apakšas.

Kartupeli nomizo un sarīvē uz rupjās rīves, tad to liek kādā traukā, lai notecinās visa kartupeļu sula. Jo sausāki sarīvētie kartupeļi būs, jo labāk.

Tikmēr nomizo un sarīvē burkānus uz tās pašas rupjās rīves un to pašu izdara arī cukīni ripiņām.

Ļauj dārzeņiem nostāvēties un tikmēr sagriez mazos, mazos gabaliņos gaļu. Manā gadījumā tā bija truša gaļa, bet principā var izmantot jebkādu pēc dabas maigu un mīkstu gaļiņu, piemēram, tītaru vai vistu.

Kad viss ir sagatavots, tad nosusinātos kartupeļus ieliek lielākā bļodā, pievieno burkānus un cukīni – visu apmaisa.

Pēc tam pievieno vienu olu un atkal to iemaisa kārtīgi dārzeņu masā. Ja izmanto paipalu olas, kas ir veselīgākas, tad noteikti var izmantot trīs vai pat četras mazās oliņas.

Pievieno nedaudz eļļas un uzber nedaudz pilngraudu miltu. Protams, var izmantot jebkādus miltus, bet es parasti šādiem plāceņiem tomēr izvēlos pilngraudu. Miltus beru uz aci, tomēr pavisam nedaudz, lai plāceņi nekļūtu pārāk sausi.

Visu masu apmaisa un sāk veidot ar rokām nelielus plācenīšus, ko pēc tam brīvi izkārto uz cepamās pannas, kas izklāta ar cepamo papīru.

Cep 15 minūtes, tad apgriež plācenīšus uz otru pusi, lai katra puse dabū pagozēties ar punci uz augšu un tad cep vēl 15 minūtes. Man pēc šīs pusstundas prasījās apgriezt plāceņus vēlreiz otrādi un pacept vēl 10 minūtes. Tātad kopējais cepšanas laiks man sanāca 40 minūtes.

Tad ņem ārā no krāsns, nedaudz atdzesē un ēd tik nost. Uzmanieties ar to, ka viducītis var būt vēl karsts, kad garoziņa jau padzisusi! Es Otomāram devu pa vienam uz pusēm pārgrieztam plācenītim. Ja šķiet par sausu, tad var pamērcēt bezpiedevu Lakto jogurtā.

Lai labi garšo! 🙂 

P.S. Atkal jau – mazulim paredzētajos plāceņos nepievienoju garšvielas (sāli un piparus, piemēram), bet pieaugušajiem tos noteikti prasīsies. 

***

IMG_9779

Un ja jau runājam par ēdienu, tad gribu jums nedaudz pastāstīt par manu jaunatklājumu sāļo pīrāgu pasaulē. Tā, kā mans vīrs ir Jānis un mums garšo ēst, mēs dikti nopriecājāmies, kad Līgo rītā saņēmām gardu un smaržīgu, svaigi ceptu dāvanu no konditorejas “Ak, gardumi!” – sāļo kliņģerpīrāgu. Kaut arī viņi visvairāk ir pazīstami tieši ar dažādām tortēm, tomēr tur top arī dažādi sāļie našķi un tāds arī ir šis sāļais pīrāgs. No sākuma mazliet skeptiski lūkojos uz pildījuma sastāvu, kur bija gan siers, gan gaļa, gan sēnītes, gan arī kāposti (!), tomēr visi šie labumi tik ļoti labi savā starpā bija sadraudzējās, ka mūsu Līgo svinībās šis pīrāgs pazuda tā, it kā nemaz nebūtu bijis uz galda. Ļoti, ļoti gards un sātīgs kārums. Vairāk par “Ak, gardumi!” piedāvājumu varat uzzināt uzņēmuma Facebook lapā. Es zinu, ka noteikti vēlēšos nākotnē nogaršot gan snickers, gan siera kūkas! 🙂 

Ceru, ka jūsu Līgo svētki bija tik pat garšīgi, kā mūsējie! 🙂

IMG_9869

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: