Idejas svētku dāvanām 1 līdz 2 gadus veciem bērniem vol. 2

Kopumā es uzskatu, ka Ziemassvētki mierīgi var iztikt bez dāvanām, tomēr tajā pašā laikā ir ļoti patīkami dāvanas saņemt un vēl patīkamāk ir tās dāvināt. Īpaši par dāvaniņām, protams, priecājas bērni un kaut arī mans, kā mammas, mērķis nudien nav aplipināt savu bērnu ar ideju, ka Ziemassvētki ir par un ap dāvanām, tomēr Ziemassvētku vecīti neviens nav atcēlis un, kā zināms, viņš ierodas pie pilnīgi visiem, kuri ir labi uzvedušies. Kas gan es esmu, lai viņam to aizliegtu? Vienīgais, kas varbūt varētu būt viņam noderīgs – Ziemassvētku vecītis tomēr vairs nav nekāds jaunais buks un viņam noteikti vajag palīdzību mūsdienu dāvanu izvēlē, tāpēc šoreiz paturpināšu ideju sarakstu svētku dāvanām pašiem mazākajiem – 1 līdz 2 gadus veciem bērniņiem. Iepriekš šajā ierakstā jau pastāstīju par dažām grāmatiņām šai vecuma grupai, kas, manuprāt, labi iederētos zem svētku eglītes, bet šoreiz pastāstīšu par nedaudz citām lietām. Uzreiz brīdinu, ka te nebūs nevienas mirguļojošas lietas, planšetveidīgu rotaļlietu un mobilo tālruņu imitācijas. Šādas lietas es labprāt atstātu uz pēc iespējas vēlāku laiku. Mēs noteikti neesam ģimene, kas pie bērna ienākšanas telpā paniski meklējam TV pulti, lai to izslēgtu, kā arī ir situācijas, kad multenes (ok, meloju, mūsu gadījumā visbiežāk NBA basketbola un MTV mūzikas kanāli) ir vienīgais un galvenais dzīves glābiņš, tomēr no tiem kārdinājumiem, no kuriem šajā vecumā tomēr vēl var izvairīties, labprāt arī izvairāmies, tāpēc arī dāvanu saraksts ar lietām, kas mums pašiem jau ir un lieliski kalpo, kā arī ar lietām, ko esam noskatījuši un mēģināsim sarunāt ar Ziemassvētku vecīti, lai viņš dara savu maģiju. Ceru, ka arī jums noderēs kādas no šīm idejām. 

Mūsu Otomārs no saviem vecvecākiem šo dāvanu saņēma pirmajā dzimšanas dienā un tā noteikti ir pieminēšanas vērta rotaļlieta šīs vecuma kategorijas bērniem, turklāt man personīgi vēl joprojām, kā mammai, ir nostaļģiskas sajūtas zirdziņa dizaina sakarā. Tas ir ne vien funkcionāls un fiziski attīstošs bērnam, bet arī tīri simpātiski iederas praktiski jebkurā interjerā. Kāpēc gan šīs divas lietas neapvienot? 

Izvēlies dizainu un meklē tuvāko veikalu, kur to var iegādāties – te: http://supulzirdzins.lv/

Cena: atkarīga no veikala, bet vidēji 38 EUR

baltic-rocking-horse

Neatkarīgi no tā vai jums mājās aug meitiņa vai dēliņš, tomēr visiem bērniem patīk fiziskas aktivitātes. Mūsu mājās bērna bezkonkurences vismīļākā rotaļlieta ir basketbola grozs un bumba. Tie, kuri ir pie mums ciemojušies, zina, ka es nepārspīlēju un Otomārs to vien dara, kā lielā dienas daļu ir gatavs mest bumbu grozā un demonstrēt to arī citiem. Mēs, protams, esam New York Knicks un Porziņģa atbalstītāji, bet izvēlei pieejami ir vismaz 12 dažādu NBA komandu minigrozi.

Izvēlies dizainu te: https://www.ballzy.eu/lat/shop/search/miniboard.

Cena: 24 EUR 

vzhwcxwsf87uv4

***

Vēl mans šī gada atklājums ir Ziemassvētku veikals, kurā vienuviet var iegādāties visdažādākās dāvanas ne vien pieaugušajiem, bet arī bērniem, turklāt tā ir lieliska iespēja atbalstīt vietējos ražotājus, jo viss nopērkamais ir radīts tepat Latvijā.  Dažas no manām favorītlietām bērniem varat aplūkot zemāk. Liels paldies Ziemassvētku veikala čaklajiem rūķiem par palīdzēšanu dāvanu ideju apkopošanā. Veikali šogad ir divi – viens atrodams t/c Galerija Rīga telpās un otrs t/p Alfa.

Koka mašīnas bērniem ar dāžādiem elementiem – cilindrs ka cilvēks/rūķis un figūras kā krava, kurus var izņemt no mašīnas un iesēdināt tajā. Ir mašīnas ar vienu rūķi un lielākā cena ir par traktoru, kur jau ir vairākas detaļas.

Cena: No 11 līdz 27 EUR.

dz-d-41-1

Ar rokām darinātas lelles un zvēriņi, kuras ir viegli ielikt veļas mašīnā un izmazgāt, parocīgi paņemt līdz, sejiņas ir zīmētas, kas nozīmē, ka mazais nekad nenoplēsīs un neieliks mutē pogu vai kādu citu detaļu. Visas rotaļlietas ir spilgtās un uzrunājošās krāsās.

Mutes ermoņikas dažādās spilgtās krāsās varētu būt interesants pirmais mūzikas instruments mazajam pasaules pētniekam.
Cena: Mīkstās rotaļlietas no 6 līdz 16 EUR, mutes ermoņikas 6 EUR.
dz-d-94
unnamed
dz-d-43

Kaut arī es uzskatu, ka visām dāvanām nav vienmēr obligāti jābūt attīstošām un dažkārt tās var būt vienkārši mīļmantas, tomēr arī attīstošajām rotaļlietām ir nopietna un svarīga vieta bērna attīstībā. Tāds ir arī šis rotaļu kubs. Ar to nekad nav garlaicīgi, pagriežot jebkuru malu ir interesantas lietas, ko ar to darīt – piemērīt cimdu, aizlipināt kādu malu, aizsiet striķi un citas bērnam attīstošas darbības. Kubam ir divi līmeņi mazākiem bērniem un vairāk darbības lielākiem bērniem.

Cena:  25 EUR.
dz-d-70

Mēs visi zinām, cik svarīgi bērniem jau no mazotnes ir iemācīt higienas pamatprincipus un roku mazgāšana ir viens no svarīgākajiem. Kāpēc gan mazajam neuzdāvināt savas īpašās ziepes ar pārsteigumu, pie kura var tikt cītīgi mazgājot rokas? Ziepes ir pieejamas gan ar dažādiem rotaļu zvēriņiem, gan gredzenu, gan mašīnu. 

Cena: 4 EUR

dz-d-69

Es Ziemassvētku veikalā manīju vēl dažādas koka puzles, draugu alfabētu un visādas citādas mazu bērnu dāvanām piemērotas idejas, bet diemžēl visu to nav iespējams apkopot, tāpēc dodieties medībās vien paši un lai izdodas atrast to, kas ir visvairāk piemērots tieši jūsu foršajiem bērniem.

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: