Izvēlējos šoreiz un izvēlētos vēlreiz.

IMG_3417

Nevienam nav noslēpums, ka bērnu lietu industrija ir vairāk, nekā pārsātināta ar visu, ko vien vajag un, ko nevajag nemaz, nemaz. Mums bieži vien tiek iestāstīts, ka mūsu bērni noteikti nevar iztikt bez kaut kā konkrēta, tomēr visbiežāk tā nav patiesība un, kamēr mazulis ir sausu dibenu, paēdis un izgulējies, viņam ir labi un dzīve ir izdevusies. Pārsvarā gadījumu tās lietas ir vajadzīgas mums – vecākiem. Bieži sanāk arī nopirkt kaut ko lieku, jo šķita, ka noteikti vajadzēs, bet beigās izrādās, ka tas priekšmets ir ļoti labs putekļu krājējs. Pa gandrīz gadu esmu izkristalizējusi pāris lietas, kuras man ir noderējušas pat ļoti un, ko noteikti iegādātos arī atkārtoti, ja nu gadījumā mūsu ģimene nolemtu kļūt par plašāku cilvēku komandu. Ir arī dažās lietas, kuras kalpo tik labi, ka noderēs vēl ne vienam bērnam vien savas izturības un kvalitātes dēļ. Protams, noteikti esmu kaut ko arī palaidusi garām un piemirsusi no mazuļa pirmajiem mēnešiem, bet te būs dažas lietas, kas pirmās nāk prātā, ja man jādomā par to, kas bijis īpaši noderīgs vai patīkams un, ko labprāt pirktu vēlreiz. Jāpiebilst, ka daļa no šī saraksta ir bijušas dāvanas un tāpēc īpašs prieks, ka dāvinātāji ir tik rūpīgi piemeklējuši patiešām noderīgas un vērtīgas lietiņas.

Katra ieguldītā centa vērts pirkums. Bija liels palīgs arī mūsu trijos ceļojumos, kas notika dažādos gadalaikos (rudens, ziema, pavasaris), turklāt braucām uz dažādām vietām (Eiropas pilsēta, kalni un pieokeāna pilsēta), kas nozīmē gana dažādus, tomēr kopumā vēsus laikapstākļus. Bunkers noderēja gan garās pastaigās, gan balkona pastaigās (nu tās, kurās ir jāpaspēj apdarīt mājas solis un mazais šņāc ratos uz balkona), gan arī reizēs, kad mazuli negribējās lieki tuntulēt, jo drīz atkal būtu jāģērbj nost, piemēram, dodoties ziemā uz automašīnu, kur tāpat būtu kombinezons jāvelk nost. Nejauši sanāca gandrīz vai reklāma, bet mums tiešām ļoti patīk, turklāt pat pie intensīvas un regulāras lietošanas bunkers neizskatās lietots vispār. Pirku vienreiz, pirktu arī vēlreiz!

IMG_3420

 • IKEA barošanas krēsliņš.

Askētisks, simpātisks, viegli kopjams un ērts. Nepatiks dabisko materiālu piekritējiem, jo tas ir no plastmasas, bet man tieši ko tādu gribējās, turklāt cena bija tik adekvāta, ka analogu iegādājāmies arī manu vecāku mājām, kur ciemojamies diezgan bieži. Nebūs piemērots mazuļiem, kuri paši vēl nesēž, jo nav iespējas regulēt muguriņu, tomēr bērniem, kuri sēdētprasmi jau apguvuši, lieliska ēdamvieta. Krēsliņam var atsevišķi pievienot arī galdiņu un spilventiņu. Galdiņš ir ērts sākumā, kad mazais pats vēl apgūst ēšanas prasmi, bet vēlāk to var noņemt un stumt krēsliņu jau tuvāk kopgaldam, lai bērns var ēst no tā, sēžot savā augstajā tronītī.

201305141257322jYc

 • Slings – šalle

Lieta, par kuru ilgi biju skeptiska. Pat nezinu, kāpēc. Kaut kā nešķita man piemērots darba rīks, tomēr beigās nolēmu to iegādāties, jo atkal jau – liels palīgs ceļojumos, ja nav pieejami rati vai mazais ilgāku laiku jānēsā rokās. Tā, kā Otomārs vēl pats nestaigā, tomēr sver diezgan pamatīgi, tad slings nereti izrādās labs palīgs. Ikdienā gan to izmantoju maz, tāpēc iegādājos lietotu un esmu ļoti apmierināta gan ar kvalitāti, gan ērtumu. Man ir Lenny Lamb un nav neviena slikta vārda, ko par to pateikt – labi pilda savu funkciju un noder, kad nepieciešams.

IMG_3429

Šos saņēmām no draugiem dāvanā un tie izrādījās lielisks palīgs daudzu mēnešu garumā. Otomārs tos sāka valkāt neilgi pēc 3 mēnešu vecuma un tikai tagad, pēc 10 mēnešu vecuma tie sāk kļūt par mazu. Staipīgi, ērti, silti un smuki! Lieliska un praktiska lieta. Esmu manījusi šāda tipa zābaciņus arī citām rokdarbniecēm, turklāt tādus noteikti vari noadīt arī pati, bet man diemžēl uz šādām lietiņām nepietiek pacietības, turklāt noteikti ari kvalitāte nebūtu ne tuvu tik laba, ja to darītu pati. 😀

IMG_3446

 • Cimpa Rimpa mazuļa dienasgrāmatiņa

Sīkāk jau rakstīju senāk šeit, bet noteikti izvēlētos ko līdzīgu arī nākotnē, ja būs tāda vajadzība.

IMG_3432

 • Latvijas ražotāju cepures

Ziemās cepures mums bija vesels izaicinājums, jo Otomārs jau no pirmajām dienām izrādījās īpašs cepuru nemīlis. Tomēr divas cepures mūsmājās izrādījās īpaši mīļas un prieks, ka tās bija mūsu pašu valsts prece. Pelēkā peļu cepure ar striķīšiem un mīkstu oderīti no Karla’s un Happy Ulula košā rūķu cepure. Atkal jau – abas cepures saņēmām dāvanā un liels paldies dāvinātājiem par tik kvalitatīvu un noderīgu dāvanu.

IMG_3449

 • Dažādas bumbas un tamborētais zaķis

Rotaļlietas vispār praktiski paši neesam pirkuši, tomēr kaut kādā mistiskā veidā to mums ir pilna māja, bet diemžēl jāsaka, ka ir tikai dažas rotaļlietas (bez kastēm, karotēm, pannām un kastroļiem, kas pēc būtības nav rotaļlietas klasiskā izpratnē), kam Otomārs pievērsa uzmanību. Mazais zaķītis – grabulis bija pirmā lietiņa, ko viņš apzināti paņēma pats rociņās un līdz ar to šis zaķis ir oficiāli arī visapkožļātākā un mīļākā pirmo mēnešu manta. Bumbiņas savu uzvaras gājienu ir uzsākušas pēdējos mēnešos, jo tās ir aktuāli mest, ķert un ripināt pa māju. Bumbas ir arī lieliska ģimenes rotaļa, jo mēs visi trijatā mēdzam sasēsties uz grīdas un ripināt bumbiņu viens otram. Labi attīsta mazuļa koordināciju, kā arī tā ir vēl viena iespēja visiem pavadīt laiku kopā.

IMG_3453

IMG_3443

 •  Krāsu mainošās karotes

Sīkums, bet patīkami. Mums ir Canpol Babies krāsu mainošās karotes, kuras iegūst citu toni, ja ēdiens ir par karstu. Protams, ka bez šādas lietas var iztikt, kā jau minēju – sīkums, bet patīkami.

IMG_3437

 • Vienkārša attīstošā grāmatiņa

Pirms ieguldīt naudiņu dārgā un personalizētā attīstošajā grāmatiņā, vēlējos iegādāties vienkāršāku un saprast vai Otomāram maz tāda interesē. Izvēlējos šādu, ko nopirku grāmatnīcā bērnu grāmatu sadaļā. Tagad zinu, ka Otomāram interesētu arī kas sarežģītāks un bija vērts izmēģināt šo vienkāršoto variantu, kas jau ir ieguvis palielas nolietojuma pazīmes. 😀

IMG_3434

 •  Mazo Latvju pirmie vārdi

Arī šī bija dāvana un, kas gan to varēja iedomāties, cik ļoti Otomārs jau tagad iemīļos šo grāmatu? Vismīļākais viņam ir atvērums ar suni un kaķi. Foršs un atraktīvs latviešu ražojums.

IMG_3455

 • Bezkontakta termometrs

Esmu no tik daudziem vecākiem dzirdējusi, cik bezjēdzīgs šis priekšmets ir, bet nu mums gan tas ir noderējis ne vienu reizi vien un arī par rādījumu precizitāti sūdzēties nav bijusi nepieciešamība un uzskatu, ka tas ir attaisnojis savu cenu.

IMG_3457

Šīs ir tādas pirmās lietas, kas nāk prātā, ja man jautātu, kas ir bijis īpaši noderīgs un paticis mūsu ģimenē bērna lietiņu sakarā. Protams, ilgā laika posmā tādas ir daudz vairāk, tāpēc jautājums no manis – vai jums interesētu šāda tipa ieraksti arī nākotnē? Labprāt stāstītu vairāk par noderīgām un uz savas ādas izmēģinātām lietām, bet vai citas mammas, kas tāds interesētu? 🙂 

Līdzīgi raksti:

3 Comments

 1. Sveika! Esmu pirmā bērniņa gaidībās un šādi raksti man šobrīd šķiet īpaši noderīgi :). Tādēļ priecātos par šādiem jauniem rakstiem. Paldies!

 2. Paldies, par rakstu! 🙂
  Kā Ikea krēslińam ar stabilitāti? Nav tā, ka bēbi ne uz mirkli vienu tajā nevar atstāt? Internetā dažādas atsauksmes.

Vieta Tavam komentāram: