Kā mēs ar svaigi.lv iepazināmies.

Neviens mūsu ģimenes loceklis nekad nav slēpis savu mīlestību pret ēdienu, pēdējā pusotra gada laikā esam arī pievērsušies vairāk veselīgas pārtikas patēriņam, kā arī daudz vairāk izvēlamies bioloģiskus un ekoloģiski tīrākus produktus, ja mums ir tāda iespēja. Mēs gan esam pašā ceļa sākumā un noteikti neesam liekami par absolūto piemēru izcili tīras pārtikas patērēšanai un teikšu godīgi, diez vai arī kādreiz būsim 100% tajā visā tik ļoti iekšā, bet pilnīgi noteikti mums patīk izzināt jaunas iespējas, lai ne vien uzlabotu savu veselību, bet arī nezaudētu jau labās lietas, kas katram mūsu ģimenē piemīt. Mēs droši varam apgalvot, ka aizvien vairāk iepazīstam pārtiku, ko ēdam pirms to liekam mutē un, kaut arī mums vēl vairāk nekā maz saprašanas par perfekti sabalansētu uzturu, tomēr apziņa, ka cenšamies saprast lietas savas veselības un dzīves labā, ir lieliska. Ar virtuālo tirgu svaigi.lv es jau kādu laiku biju pazīstama virtuāli, bet nekad nebiju saņēmusies veikt savu pasūtījumu un izmēģināt, kas nu tam lācītīm vēderā, tāpēc biju īpaši iepriecināta, kad man tika uzdāvināta iespēja pamēģināt un savā pieredzē dalīties ar jums.

Redziet, lieta ir tāda, ka Latvijā ir vairāki lielveikali un portāli, kuros ir iespēja iegādāties pārtikas produktus ar piegādes iespēju, kas varētu būt īpaši saistoši jaunajiem vecākiem un vispār aizņemtiem cilvēkiem, bet, piemēram, lielākais un pazīstamākais no tiem neatbilst mūsu ģimenes pārliecībai par vietu, kur mēs vēlētos iepirkties, līdz ar to principiāli šo pakalpojumu neizmantojam, bet no pārējiem izvēlēties vienu arī kaut kā nevarējām sadūšoties, turklāt dzīvojam tik nepieklājīgi tuvu vienam no lielākajiem lielveikaliem, ka pasūtīt pārtiku ar piegādi uz mājām jau šķita gandrīz vai dumji. Te nu gan es kļūdījos, ir lietas, ko ir nudien vērts pasūtīt un tā noteikti ir pārtika, kas ir tīra no visādām drazām un, kas pats galvenais – svaiga, jo svaiga, kā arī sezonāla, jo nevienam jau nav noslēpums, ka visvērtīgāk ir ēst tos produktus, kam šobrīd ir sezona. Jūs nevarat iedomāties, kā smaržoja māja, kad saņēmām savu svaigi.lv pasūtījumu! Bet par visu pēc kārtas.

Mēs nolēmām pasūtīt lietas, ko mēdzam lietot ikdienas uzturā, lai varētu salīdzināt gan garšas, gan cenas ziņā. Šoreiz iztikām bez eksperimentiem, bet, ziniet, bija ļoti grūti neaizrauties ar lietām, par kuru eksistenci es nemaz līdz šim nezināju, turklāt liela daļa no tām ir ražotas/audzētas/iegūtas tepat Latvijā.

Sākas viss pavisam vienkārši. Tu dodies uz interneta vietni svaigi.lv un izvēlies tirgus dienu. Tās ir divas dienas nedēļa, kad ir iespējams pasūtīt produktus ar piegādi uz mājām, turklāt ilgtermiņā ir iespējams iegādāties arī abonementu piegādēm, bet par to sīkāk vari lasīt svaigi.lv, kā arī ir iespēja izvēlēties bezmaksas iespēju – doties produktiem pakaļ pašam. Jūs varētu jautāt, kāpēc tādas tirgus dienas ir tikai divas nedēļā? Tāpēc, ka produktu klāsts ir no visdažādākajām saimniecībām visā Latvijā un, lai varētu nodrošināt absolūtāko svaigumu, tie tiek piegādāti un komplektēti konkrētās dienās un laikos, lai nekas un nekur ilgi, lieki neglabājas. No zemnieka pie patērētāja, kā sacīt jāsaka.

Kad esi izvēlējies sev piemērotāko tirgus dienu, tad dodies iekšā tirgū. Te nu es Tevi nespēju vainot, ja acis skrien uz visām pusēm. Tagad, piemēram, uz mani jau lūr vesela kaste ar svaigām sulām, tajā skaitā šobrīd tik ļoti aktuālā bērzu sula. Mēs savā pirmajā pasūtījumā izvēlējāmies nobaudīt gan maizīti, gan svaigu gaļu, gan izvēlējāmies augļu grozu, no kura daļa sastāva bija pārsteigums, bet saņemot uzzinājām, ka tur ir gan āboli, gan ananāsi, gan banāni, gan apelsīni, gan kivi, gan mango. Protams, ka daļa no šiem produktiem nav Latvijā audzēti, tomēr ir vesti no bioloģiskām saimniecībām ārzemēs. Turklāt, par pierādījumu kalpo tas, cik ātri sabojājās pirmais ābols, ko nepaspējām notiesāt. Veikalā pirkti augļi dažkārt bez “emocijām” nostāv “svaigi” un skaisti pat mēnesi, tad nu varam tikai minēt, kādos brīnumos tie ir peldējušies, lai spētu saglabāt savu izskatu. Vēl grozā likām tomātus, aisberga salātus, pat gabaliņu medus kūkas, kas bija ko-lo-sā-la un to saku es, kam medus kūkas ir diezgan otršķirīga kūku izvēle. Otomārs tika pie bioloģiskām vafelēm un rozīnēm. Vispār nu jau vairs neatceros pilnīgi katru lietiņu, ko pasūtījām, bet rezumē ir sekojošs – lielisks pakalpojums, ļoti ērts un produkti tiešām ir svaigi, garšīgi un atbilst savam aprakstam. Ja rakstīts, ka gaļa būs bez cīpslām, tad gaļa bija bez cīpslām, ja teikts, ka ābols smaržos, tad tas arī smaržos pēc ābola, olas vispār mums trāpījās izcilas – svētdienas pankūkas sen tik labi nebija garšojušas!

Kaut kas, ko varētu nodēvēt par mīnusiem:

  • Veicot pasūtījumu, ir jārēķinās, ka kāds produkts konkrētā brīdī varētu nebūt pieejams, bet tad Jums obligāti piezvanīs svaigi.lv pārstāvji un piedāvās iegādāties kādu alternatīvu (tādas noteikti ir praktiski visiem produktiem). Jūs varēsiet savu izvēli nomainīt pret kādu citu vai arī vienkārši atteikties no tās savā pasūtījumā.
  • Ja tiek veiktas augstāk minētās izmaiņas, tad var mainīties arī pasūtījuma summa. Visērtāk tad ir sagaidīt gala summu, ko saņemsiet pavadzīmē uz savu norādīto e-pasta adresi, un norēķināties skaidrā naudā, pie pasūtījuma saņemšanas. Ja būsiet veikuši pārskaitījumu jau iepriekš un būs izveidojusies pārmaksa, tad, protams, dažu dienu laikā pēc piegādes pārmaksāto naudiņu saņemsiet atpakaļ, bet, ja būs vajadzējis piemaksāt Jums pašam, tad to varat arī izdarīt skaidrā naudā pie piegādes.
  • Protams, ka produktu izmaksas kopumā būs dārgākas. Mēs salīdzinājām katru produktu ar “parastu” lielveikala produkciju un mūsu produktu grozs sanāca gandrīz vai uz pusi lētāks “parastajā” veikalā, BET šeit mēs atkal runājam par to plastmasas veikala ābolu, kurš stāvēs “svaigs” mēnesi vai arī izvēlamies to ābolu, kurš ir tiešām tīrs no drazas.

Kā turpmāk plānojam darīt mēs? Noteikti ar svaigi.lv “tiksimies” atkal! Par to šaubu nav nekādu! Mēs ar vīru nolēmām, ka tagad regulāri lutināsim sevi ar pasūtījumiem no svaigi.lv, bet izvēlēsimies tieši tos produktus, kas ir sezonāli un īpaši pieejami te Latvijā. Piemēram, tās pašas sulas vai labu, tepat “augušu” gaļu, olas un iespējams arī piena produktus, noteikti nākamreiz atkal izvēlēsimies kādu maizīti, našķīti, ko var dabūt tikai bioloģiskās saimniecībās. “Ikdienišķākus” produktus to nesezonas laikā, piemēram, tagad, tomātus un gurķus, turpināsim pirkt lielveikalos, līdz kamēr mūsu pašu zemniekiem tie nebūs pieejami svaigi, silti no kūpošas dobes izrauti, lai sniegtu mums visu to labāko un vērtīgāko. Paldies svaigi.lv par lielisko iespēju ar jums iepazīties tuvāk un no sirds iesaku izvēlēties Jums arī savu pasūtījumu, jo ēdiens ir milzu, milzu bauda un tad, kad Tev pa tiešo atved uz mājām absolūtu smaržu un aromātu svaigumu, tad tie katru reizi ir svētki. Apziņa, ka atļaujies palutināt sevi un savu ģimeni ar īpašu kvalitāti, turklāt tādējādi atbalstot savus cilvēkus, vietējos zemniekus un mazos ražotājus, ir neatsverams papildinājums. Noteikti iesaku – pamēģiniet arī jūs, jo mums patika!

P.S. Vēl piebildīšu jau uzreiz skeptiķiem – jā es zinu, ka šis izklausās dikti entuziastiski un pozitīvi, bet tieši tā tas arī ir. Mani regulārākie lasītāji jau mani pazīst un zina, ka es no sirds iesaku tikai pārbaudītas lietas un es nekad nekaunos nedz ieteikt ko labu un kvalitatīvu, nedz nekautrējos uzslavēt kaut ko, kas mums pašiem šķiet pozitīvu atsauksmju vērts. Saulainu jums visiem pavasari!

P.P.S. Šoreiz gan man jāatvainojas par bilžu kvalitāti, jo tas, kādā ātrumā Otomārs gribēja iztukšot, apskatīt un nogaršot svaigi.lv gardumu kastes, bija nenotverams ar fotokameras aci un mirkļus nācās tvert ar mobilo telefonu.

Labu apetīti! 

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: