Kā tas ir – būt tētim? Stāsts Nr. 8

Vai vēl atceraties šo manis iesākto rakstu sēriju par lieliskiem tētiem? Es ticu, ka atceraties, jo kāda gan būtu mūsu pasaule bez foršiem, iedvesmojošiem un fantastiskiem tēviem? Es saku, ka būtu grūti. Būtu ļoti, ļoti grūti un tāpēc par godu Tēvu dienai, kura ar milzu joni tuvojas, es vēlos šo rubriku mazliet atdzīvināt. 

Tētis Raimonds ir viens no tiem vīriešiem, par kuriem visi parasti noelšas, cik lielisks paraugs viņš visiem ir. Redzot ikdienu, kuru Raimonds attēlo tādos soctīklos, kā piemēram, Instagram, gribas teikt: “Cik gan skaisti, harmoniski un mierīgi viņam sanāk!” Raimonds ir tētis trīs brīnišķīgām meitām – Amēlijai (6g.), Naomijai (3g.) un Matildai (3m.) un mīlošs vīrs sievai Martai, kuras Instagram konts, starp citu, manām acīm šķiet viens no visskaistākajiem, gaumīgākajiem un arīdzan mīlestības pilnākajiem Instamammu kontiem Latvijā. Noteikti iesaku piesekot, ja Tu jau to nedari. Vēl Raimonds mīl Dievu un iedvesmo citus laulātos pārus mīlēt vienam otru labāk, kvalitatīvāk un tīrāk, kā arī viņš ik pa laikam citiem atgādina, cik svarīgs ir miers un, ka no stresa dzīvē ļaunuma ir vairāk, kā labuma. Jā, par šo tēti man gribas teikt, ka viņš prot mieru un, manuprāt, mūsdienu pasaulē prast mieru ir īpaši reta spēja. Šajā ģimenē strāvo milzu mīlestība un to var labi redzēt, turklāt Raimonds, atbildot uz jautājumiem, neizplūda garos tekstos, tomēr pateica tik ļoti daudzas dzīvas un vērtīgas patiesības, ka no sirds gribas tik daudz ko paņemts sev un ieauklēt vēl vairāk savā ikdienā.

Noteikumi vēl joprojām nemainīgi – viens tētis, deviņpadsmit jautājumi, uz kuriem lūdzu atbildēt rakstiski. 

Stāsta tētis Raimonds.

 • Kāds, Tavuprāt, Tu esi tētis saviem bērniem?
  Esmu tētis, ko viņas mīl. Esmu draugs saviem bērniem. Esmu tas priviliģētais džeks, kuru sauc par tēti. Amazing. Viņām esmu pats labākais.

 

 • Kas ir Tavs mīļākais brīdis, atnākot mājās pēc darba dienas?
  Labākais ir pirmais brīdis, kad meitenes (ieskaitot sieviņu) skrien man pretī un apskauj mani prieka saucienos, ka tētis ir mājās.

 

 • Kā jūsu ģimene vislabprātāk pavada brīvdienas?
  Mums patīk draudzēties. Labprāt pavadām laiku kopā ar draugiem. Patīk redzēt kā meitenes komunicē un mācās dalīties un draudzēties. Patīk arī izbraucieni, bet tikai mēs paši kā ģimene.

 

 • Kādi ir Tavi galvenie pienākumi/uzdevumi saistībā ar bērniem?
  Ja tā godīgi, tad tā ļoti neesam pienākumus sadalījuši. Skaidrs ir tas, ka stila izvēle ir manas sievas ziņā. Tur es nejaucos. Skolas izvēle, visādi praktiskie jautājumi ir manā ziņā. Vakara pasaka ir tēta uzdevums.

 • Kas, Tavuprāt, ir grūtākais bērnu audzināšanā?
  Visgrūtākie ir tie brīži, kad esi apsolījis, bet solījums nav izpildīts. Auch…

 

 • Kā Tavi bērni naktīs guļ un kā tas ietekmē Tavu miegu?
  Šis ir kaut kas mainīgs. Bija mazāki, tad miegs bija trausls. Miegs saraustīts, bet atmiņas nezūdošas…

 

 • Kas Taviem bērniem vislabāk garšo un kas pavisam negaršo?
  Saldējums garšo vislabāk… mērces negaršo.

 

 • Vai esi apmeklējis kādus kursus par bērnu audzināšanu pirms vai pēc bērnu dzimšanas? Ja esi, vai Tev tie šķita noderīgi reālajā ikdienā ar bērniem? Ja neapmeklēji – kāpēc izvēlējies to nedarīt?
  Nē, neesmu. Pirmo bērniņu gaidot tika lasītas grāmatas. Sieviņa ir pedagogs. Un labākā skola, manuprāt, ir esot kopā ar citām ģimenēm, kurās aug bērni. Viens no otra ļoti daudz iemācās praktiskā ziņā.

 • Vai Tu piedalījies dzemdībās? Kāpēc nolēmi piedalīties/nepiedalīties?
  Jā, piedalījos. Kopā ieņēmām, kopā arī iesim cauri visiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem, cik nu tas iespējams. Es pat neiedomājos citus variantus.

 

 • Kā, Tavuprāt, pēc bērnu piedzimšanas jutās Tavu bērna mamma?
  Katra bērna dzimšana ir bijusi citādāka pieredze. Bet mana sieviņa ir jutusies labi. Šķiet, ka pēc 3. bērna piedzimšanas ir bijis visgrūtāk emocionāli. Bet to pamanot un pievēršot tam uzmanību kopā esam spējuši to pārvarēt. Es domāju, ka mana sieviņa ir laimīga un lepna par 3 brīnišķīgām meitām. Viņa ir īsts varonis.

 

 • Kādas bija Tavas izjūtas pirmo mēnesi pēc bērnu piedzimšanas?
  Pēc piedzimšanas vienkārši brīnišķīgi. Bērns ir piedzimis un dzīve var sākties. Bet pirms gan… tas ir bijis satraukuma un nezināmā pilns laiks. Tas man galīgi nepatīk. Un arī ar katru bērnu ir bijis citādāk. Ar pirmo bērnu ir bijis daudz nezināmā, bet vienmēr ir bijusi tāda laba sajūta, ka esmu tētis. Esmu Dievam pateicīgs par savām 3 pekām.

 

 • Kā tu raksturotu savu bērnu mammu salīdzinājumā ar to, kāda viņa bija pirms kļuva par mammu un kāda ir tagad?
  Te taisni vai prasās raksturojuma kritēriji. Bet es zinu, ka mana sieviņa visos šajos kritērijos būtu izcila. Vismaz manā skatījumā noteikti. Apbrīnoju viņas spēju pieņemt pārmaiņas. Būt pacietīgai un arī atklātai. Patīk, ka viņa atklāti pasaka kā jūtas. Atceros, ka apprecējāmies, tad teicām, ka būsim vienmēr traki un dzīvi baudīsim ar pilnām plaušām… tas ir mainījies. Tas trakums vairs nav tāds, bet… kaut gan sāk atgriezties. Nu un vēl… ja iepriekš viņa sev varēja nopirkt apģērba gabalu, tad tagad ar to ir problēmas, jo katra iepirkšanās beidzas ar drēbēm priekš meitām.

 

 • Kurš (Tu vai bērnu mamma) emocionālāk reaģē uz bērnu veselības izmaiņām (iesnas, temperatūra utml.)? Kāpēc, Tavuprāt, ir tieši tā?
  Es domāju, ka šai ziņā esam baigi līdzīgi. Gan asi reaģējot, gan pavisam mierīgi. Tie iemesli tam ir tik dažādi… saslimšanu nakts laikā uztveram daudz asāk nekā, kad kaut kas notiek dienas laikā. Ļoti atkarīgs arī cik ļoti saklausās apkārtējo cilvēku viedokļos. Tāpēc cenšamies uzticēties tikai ģimenes ārsta viedoklim.

 

 • Kā jūsu ģimene risina domstarpības, kas rodas par bērnu audzināšanu, ja tādas mēdz būt?
  Mēs daudz runājam. Un katrs konflikts tiek izrunāts. Reizēm mums vajag pārdomu laiku. Katra domstarpība sākas ar atvainošanos. Bet vislabākais man patīk, ka varam izrunāties, jo parasti pēc tam seko ne tikai risinājums, bet arī progress audzināšanā.

 

 • Ko, Tavuprāt, Tava partnere visvairāk novērtē Tevī bērnu audzināšanas jomā?
  Viņa man daudz to saka. Reizēm nejūtos ka būtu labs tētis, bet sieviņa to atgādina man cik labs tētis esmu savām meitām. Viņa novērtē, ka pavadu daudz laika ar meitenēm. Ka spēlējos, stāstu pasakas un ņemu līdzi meitenes, lai mammai nopirktu puķes. Viņai patīk, ka es parādu viņām kā tētis rūpējas par mammu.

 

 • Ko savā partnerē bērnu audzināšanas jomā visvairāk novērtē Tu?
  Nopietni. Mammas vispār ir supervarones. Multitāskings ir kaut kas vienkārši vārdiem neaprakstāms. Patīk kā viņa skolo meitas mājās un velta daudz laika, lai izdomātu, kā investēt bērnos.

 

 • Kā Tavu bērnu mamma varētu Tev ikdienā vairāk palīdzēt, lai Tu kļūtu par vēl labāku tēti?
  Es domāju, ka pats galvenais ir mammai turpināt mīlēt tēti! Tētu un mammu savstarpējās attiecības ir kā tāds spēka lādiņš mīlēt savus bērnus. Ka tas nepaliek tikai atbildības jautājums, bet vēl kas vairāk.

 

 • Ko Tu gribētu, lai Tavi bērni Tev novēl Tavā 60 gadu dzimšanas dienā?
  Tēti, turpini mammu mīlēt tikpat stipri kā līdz šim.

 

 • Ko Tu novēlētu citiem jaunajiem un ne tik jaunajiem tētiem? 
  TĒTI, MĪLIET SAVAS SIEVAS.
  Manuprāt viena no lietām ar ko sastopas visi vecāki vecumdienās ir nožēla, ka tik maz laika pavadīts ar saviem bērniem. Novēlu, lai šī nožēla nav tik sāpīga.

 

Rakstā izmantotas bildes no Loginu ģimenes personīgajiem arhīviem.

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: