Kas ir Džimba?

Untitled

Esot vecākiem, ir ļoti daudz skaistas un brīnišķīgas tēmas, ko piedzīvot un izrunāt ar saviem bērniem, bet diemžēl vecāku tiešā atbildība ir arī saviem bērniem mācīt, kā sevi pasargāt no cilvēkiem, kuriem nav tik labi nodomi, kā normāliem un galvā veseliem cilvēkiem. Papildus jau vecajiem labajiem tematiem par saldumu neņemšanu no svešiem onkuļiem un nesekošanu līdzi svešiem cilvēkiem, ja viņi Tev parāda kucēnu, ir viens tāds smags, smags temats, ko iespējams ir vērts izrunāt ar bērniem, kad tie jau ir apzinātā vecumā – seksuālā vardarbība un, kā pareizi rīkoties, lai to maksimāli novērstu. Diemžēl mēs dzīvojam tādā sabiedrībā, kur mums par to vispār ir jārunā un viss nav par varavīksnēm un vienradžiem. Diemžēl ir cilvēki, kam, manuprāt, cietumsods jau sen ir sods, kas nav uztverams par vērā ņemamu un būtu pamatīgi jāizmaina sodu sistēma, lai esošie morālie kropļi saņemtu pēc nopelniem, bet diemžēl esošo sabiedrību ir grūti izmainīt, tomēr tieši mūsu – vecāku rokās ir iespēja audzināt jaunu, veselīgi domājošu sabiedrību, kura ir spējīga atklāti runāt par problēmām, kas ir nekavējoties jārisina un sabiedrību, kurā ir aizvien mazāk un mazāk iemeslu vispār par to runāt. Pirms neilga laiciņa pie manis vērsās brīvprātīgā pārstāve Anda no “Centra Dardedze” ar lūgumu pastāstīt par kādu kampaņu ar nosaukumu “1 no 5”. Es diezgan labu laiciņu domāju, kā un vai vispār par šādu tēmu te runāt, bet es nespēju palikt vienaldzīga, jo uzskatu, ka par to tiek pietiekami klusēts un es nevēlējos būt viena no tiem cilvēkiem, kuri kautrējas runāt par sabiedrībai neērtām tēmām un aicinu arī citus nepalikt vienaldzīgiem par vienu no tiem tematiem, kam patiešām ir vērtība mūsu pasaulē – bērniem un viņu drošībai.

Kas ir “1 no 5”?
Šī kampaņa sakņojas faktā, ka pēc pētījumu datiem Eiropā katrs piektais bērns sastopas ar seksuālu vardarbību (visdažādākajās tās formās). Lieki teikt, ka šis temats ir ārkārtīgi būtisks arī Latvijā – par to liecina kaut vai pēdējā laika skaļie noziegumi. “Centrs Dardedze” strādā pie tā, lai šādu traģisku stāstu kļūtu mazāk – ar informatīvām kampaņām. 

Jūs pievērsāt uzmanību? KATRS PIEKTAIS BĒRNS EIROPĀ sastopas ar seksuālu vardarbību! Tas nav pieņemami nekādā formā un tam ir laiks pielikt punktu, tāpēc ļaujiet man jums pastāstīt par vienu no veidiem, kā vecākiem ir iespēja informēt savus bērnus par to, kā sevi labāk pasargāt, jo neaizmirstiet arī par to, ka informēts cilvēkam ir vairāk “ieroču”, kā sevi pasargāt, nekā neinformētam. Es nerunāju par to, ka bērniem ir jāatņem ticība labajam pasaulē (Dies’ pasarg, nekādā gadījumā!), bet bērni ir jāinformē, kā atšķirt labo no ne tik labā un pat varbūt traģiskā.

“Centra Dardedze” pārstāve man pastāstīja par portālu www.dzimba.lv, kurā ir apstāstītas dažādas bīstamas situācijas, ar kādām var saskarties bērni un, kā tās vislabāk atpazīt un, kā no tām vislabāk izvairīties. Tas ir labs palīgs vecākiem, lai bērniem vissaprotamākajā veidā izstāstītu par bīstamībām, jo arī vecāki bieži vien to neprot uzsākt stāstīt un tad iespējams palaiž pašplūsmā, bet veselīgā sabiedrībā tam tā nevajadzētu būt, manuprāt. No sirds aicinu iepazīties ar www.dzimba.lv un, kad pienāk īstais laiks, tad arī dalīties ar saviem bērniem. Man ļoti patīk veids, kā bērni tiek uzrunāti – caur animācijas filmiņām, dziesmiņām un viņiem viegli uztverami, aizraujoši un interesanti.  

Untitled

Aicinu nepalikt vienaldzīgiem un dalīties ar šo ierakstu arī savos sociālajos tīklos, vienalga, vai jums pašiem ir bērni, vai nav, jo katrs bērns ir pelnījis drošu bērnību, lai pēc tam kļūtu par patstāvīgu un veselīgi domājošu sabiedrības locekli! Arī nepaliekot vienaldzīgiem mums ir iespēja uzņemties atbildību un pasargāt ne tikai savus, bet arī citu bērnus!

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: