Let's talk about hair, baby, let's talk about you and me!

IMG_7308

Tātad, ļaujiet man parunāt par matiem. Tieši tik vienkārši un tomēr sarežģīti. Redziet, mati vairumam sieviešu ir tas pats, kas vairumam vīriešu viņu automašīnas. Daudzas no mums ir gatavas tērēt tonnu naudas, lai mati izskatītos zīdaini vijīgi un vienkārši runājot – fantastiski, citas to panāk ar tautas sentēvu metodēm un paštaisītām matu maskām, bet vēl citas ir gatavas zvilnēt stundām friziera krēslā, lai tikai mati izskatītos pēc kaut kā īpaši skaista. Arvienvārdsakot, lielākajai daļai sieviešu mati ir viena no svarīgākajām stila sastāvdaļām. Godīgi sakot, man pašai mati ir top trijniekā, ja mēs runājam par to, kam tēlā vienmēr ir jābūt kārtībā.

Pirmā “trauma”, ar ko es saskāros pēc bērna piedzimšanas ir nosaucama par “noputējušā fēna situāciju”. Jā! Es pirmo reizi dzīvē piedzīvoju tādu brīdi, kad atskārtu – mans fēns no nelietošanas ir pārklājies ar ievērojamu putekļu kārtu. Tā nekad iepriekš nebija bijis, bet tagad prioritātes bija mainījušās un skaisti mati vairs nebija priekšplānā. Galvenais bija iemācīties nesalauzt mazu zīdainīti, kurš bija ievācies mūsu dzīvoklī uz palikšanu. 

Laikam ejot, iemācījos ij apieties ar mazuli, ij atrast laiku arī fēnam, bet, kā jau jebkura mamma ļoti labi zin – izlaisti, gari mati ir lieliska mazuļu rotaļlieta, ko viņiem patīk sagrābt savās mazajās roķelēs un turēties pie tiem tā, it kā vairs nebūtu rītdienas. Bet rītdiena ir un, ja negribas samierināties ar plikpaurību, kas varētu būt diezgan loģisks iznākums pēc regulāriem matu kušķiem, kuri palikuši mazuļa rociņās, tad nākas tos sasiet dažnedažādās copītēs un sapīt visādās bizītēs. Galvenais, lai tas ir ātri izdarāms un pēc kaut kā arī izskatās. Man, cilvēkam, kuram patīk vienkārši izlaisti un taisni mati, vai izlaisti un nedaudz lokaini mati, tas atkal ir pamatīgs pārbaudījums, jo franču bizes pīt neprotu un vispār sarežģītas frizūras nav mana stihija. Tad nu es nolēmu, ka sākšu eksperimentēt un kāpēc gan nepadalīties ik pa laikam savos jaunapgūtajos trikos arī ar jums. 🙂 Es centīšos meklēt vienkāršas un ātri izveidojamas frizūras, kas noderēs mammu ikdienai un ne tikai, tomēr nebūs “sīpoliņš” vai matu mudžeklis parastais, kas nostiprināts ar pāris matu gumijām. Gan jau iemācīšos kaut ko pati un varbūt noderēs arī jums, bet principā būs interesanti noskaidrot, no kuras vietas man aug rokas tajā sfērā, kas attiecas uz matu ieveidošanu savāktās frizūrās.

Te atrādu divas pirmā un pavisam vienkārši fiksās frizūras.

  • Vispirms saņemu matus zemā zirgastē un tos nostiprinu ar caurspīdīgu silikona matu gumiju, tad vienkārši uzpinu bizi parasto un atkal galā to nostiprinu ar silikona caurspīdīgo gumiju. Kā akcentus man jau no skolas laikiem patīk izmantot dažādas matu stīpas un matu aksesuārus, šoreiz tā ir pīnīte no mākslīgās ādas, bet principā var būt jebkas. Ātri, viegli un izskatās kārtīgi. Īsumā sakot, man ar tādiem matiem nebūtu kauns atvērt durvis, ja pēkšņi man kāds pie tām piezvanītu. Lieliska frizūra “otrās dienas matiem”, kas man paši uzprasās uz savākšanu, jo izskatās pēc nekā.

IMG_7298

  • Sāna bize parastā. Arī šeit izmantoju matu stīpiņu, bet tas noteikti nav obligāti. Manuprāt, tā izskatās interesantās un papildus notur mazos matiņus, kuri tā vien grib izlīst un dzīvot savu dzīvi ārpus kopējās kompozīcijas. Tā ir parasta bize, kura vienkārši tiek pīta vienā galvas pusē. Lai bize izskatītos nedaudz ievirpināta uz iekšu, viena no bizes pinamajām matu šķipsnām ir nedaudz mazāka par pārējām abām. Man vispār patīk sānu bizes, tāpēc noteikti tādas variācijas mēģināšu daudz un vēl mazliet. 🙂 

PhotoGrid_1452178715133

Pagaidām tas arī viss, bet pacentīšos maksimāli radoši pieiet šim uzdevumam, jo cik tad var ar vienu nabaga mammu copi staigāt?! 😀

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: