Manas miera receptes

Paula Roze 2

Pirmkārt izmantošu iespēju un mīļi sveikšu visas sievietes internacionālajā Sieviešu dienā. Es no sirds ceru, ka Jums šodien apkārt ir tikai un vienīgi tādi cilvēki, īpaši vīrieši, kuri vēl papildus ikdienai, arī šodien jūs sveic ar komplimentiem, ziediem, gardumiem un vienkārši milzu cieņu un mīlestību, jo visi taču zina, ka šo vīriešu pasauli griež sievietes. 😉 Ar šo apsveikumu es vēlos arī atgādināt gan jums, gan pati sev, ka mēs VARAM visu, bet mums NEVAJAG varēt visu. Latvijā dzīvojošās sievietes vispār dažbrīd atgādina darba zirgus, jo bieži vien tā vietā, lai būtu maigas, mīļas, mazliet ievainojamas, izvēlas būt visuvarenas, mūžīgi perfektas un līdz ar to bieži vien rezultāts ir pārgurusi un dusmīga fūrija. Esiet sievietes tajā īstajā sievišķības un maiguma definīcijā. Esiet laimīgas biežāk! 🙂 

Otrkārt vēlos izmantot šo dienu un dalīties ar savām ikdienišķajām atpūtas receptēm esot mājmammai. Man ļoti, ļoti patīk būt mammai. Man patīk viss, kas ar to saistīts un es pati pat dažreiz brīnos, kā kaut kas tik ļoti vispār var patikt. BET… tagad, kad esmu visu augstāk minēto pateikusi, es pateikšu arī to, ka ir dienas, kuru beigās glābj tikai laba vīna glāze vai vienkārši ieiešana ļoooti ilgā dušā. Vienai pašai. Bez skatītājiem. Ilgi. Nomazgājoties kārtīgi un pēc tam izžāvējot matus, nevis sasienot tos slapjus fiksā copē un ļaujot tiem pārdzimt skaistos, nekontrolējamos dredos, ko izķemmēt var tikai pēc nākamās mazgāšanas reizes. Arī lietas, ko ļoti, ļoti patīk darīt mēdz sakrāties tik daudz, ka ir par daudz. Mājmammu ikdiena no jebkuras citas ikdienas atšķiras ar to, ka no “darba” nemaz tā nav iespējams atkāpties. Tas vienmēr ir tur, skatās uz Tevi un prasa nedalītu uzmanību. Labi, mazliet pārspīlēju, bet vispārīgi “ņemot” tā tas ir. BET mājmammu prioritāte ir tāda, ka mēs neesam pakļautas biroja darba likumiem un ierobežojumi, tāpēc mums IR iespēja atrast diezgan daudz brīžus, lai atpūstos pa piecām minūtēm. Lai īslaicīgs nogurums nepāraugtu ilgstošās un nopietnās depresijās, es labprāt padalīšos ar savām “receptēm”, ko pielietoju ikdienā un, kas liek man ātri, ātri reğenerēties un vienkārši kļūt par labāku mammu un cilvēku pašai pret sevi, un citiem.
Pat tad, ja esi kopumā pozitīvs cilvēks, man neviens un nekad neiestāstīs, ka Tev nav “sliktās” dienas. Man neviens nekad nepierādīs, ka cilvēks vienmēr var būt priecīgs, kā taurenītis, kuru apspīd mazie saules feju puteklīši un tas ir pilnīgi normāli. Ja Tu man mēğināsi iestāstīt, ka vienmēr esi vienradža mugurā, tad es vienkārši būšu spiesta pajautāt: “Kas ir tas, ko Tu pīpē?!”
Mums visiem ik pa laikam vajag lielākus vai mazākus restartus. Šoreiz labprāt apkopošu tās pavisam mazās lietas, ko es daru, kamēr esmu kopā ar mazuli un, kas neprasa “izraušanos” no mājas, lai ne tik pozitīvās dienās sasmeltos visu iespējamo enerğiju un uzlēktu uz pozitīvā viļņa.Paula Roze 3

Gāaaaras pastaigas
Šo pastaigu sākumā es bieži gan izskatos, gan jūtos draņķīgi. Dažreiz tam nav pat īsta iemesla, bet tāda nu tā sajūta ir. Es sasienu matus copē, uzvelku ērtu apğērbu un dodos vairāku kilometru pastaigā ar ratiem. Parasti eju bērna guļamlaikos, lai viņš izguļas svaigā gaisā, bet es varu vienkārši salikt domas pareizajos plauktiņos. Tā nu es klīstu, domāju, plānoju, sapņoju un mājās jau atgriežas fēnikss, kurš pārdzimis no pelniem. Vai vismaz tā grīdas lupata, kas izslaucījās no mājas, ir atgriezusies mājās priecīgas mammas formātā.
Tēja dienas vidū, kamēr mazulis guļ.
Es vienkārši sev pagatavoju tēju. Skaistā, mazā leļļu izmēra tasītē ar puķītēm virsū. Ar apakštasīti. Un izbaudu tos trīs malkus klusuma un savas meditācijas miera. Tas brīdis ir mans un pieder tikai man.
Bloga rakstīšana.
Rakstu blogu. Cik nu vien bieži iespējams un tad, kad man ir ko teikt. Tieši tik vienkārši.

Paula Roze 4
Socializēšanās ar citām mammām.
Abi ar puiku kāpjam mašīnā un dodamies ciemos. Manam dēlam ir noveicies ar daudzām mammām, kurām ir bēbji – mana Otomāra vienaudži. Vēl vairāk ir noveicies man. Mēs visas regulāri sanākam kopā un vienkārši dzīvojamies. Visu dienu ļaujam saviem bērniem socializēties, našķojamies ar gardumiem un vienkārši esam ārpus mājām.
Seriāli.
Pirms miega vai dienas vidū paskatos kādu stulbi seriālu. Jā. Vēlams smieklīgu.

Paula Roze 1
Kafija ārpus mājas.
Izeju uz kafiju ārpus mājas. Parasti to garo pastaigu ietvaros aizeju uz kādu kafejnīcu un pacienāju sevi ar kafiju līdzņemšanai.
Ziedi!
Uzdāvini pati sev ziedus. Izņemot tad, ja tev riebjas ziedi. Tad gan nekādā gadījumā nedāvini sev ziedus. Ideja ir tajā, ka Tu sev atļaujies uzdāvināt kaut ko, kas ir neliels, bet izkrāso Tavu ikdienu. Man ziedi patīk. 🙂
Zīmēšana.
Man ļoti patīk zīmēt. Tas nekas, ka to neprotu. Patīk, relaksē un gan jau kādreiz sanāks  kaut kas skaists.

Paula Roze 5

Tās tad nu ir manas mazās, vieglās un ātrās receptes, lai katra diena būtu izdevusies un mazu, skaistu mirklīšu pilna. Kādas ir Tavas receptes? 🙂

Līdzīgi raksti:

1 Comment

 1. Gluzi piekritu par to ka nav iespejami tadi cilveki kam nav so “slikto” dienu.
  Un ja kads taa stasta es ari neticu….tas laikam biezi cilvekiem ir tadas maskas vai teatri.
  Pedeja laika ari esmu aizdomajusies tiesi par so temu…ka sevi sakartot un atjaunot lai tomer biezak varetu barstit tos sieviskigos burvju puteklisus.
  Man pasai sobrid ir viens loti, loti darbigs periods. Un manas sevis atjaunosanas metodes ir pavisam vienkarsas:
  – Lena pecpusdienas vai rita kafija vai kads veseligs smutijskada no centra kafejnicam. Iespeja sakopot domas un atjaunot spekus isa laika. Un nevis katru dienu viena kafejnica bet kada jauna kur vel nav sanacis but.
  – Pastaiga pa kluso centru vai Kronvalda parku ar labu muziku un kafiju lidznemsanai. Tadas sanak kadas stundas garuma parasti. Un ja vel spid saule tad tiesam ir burvigi.
  – Un ja diena ir bijusi pavisam traka tad man sanak pastaiga centrs – Jugla. 1.5 h atra tempa un galva pa plauktiniem sakartojas ideali. Un var mierigi aiziet gulet bez problematiskam domam.

  Sis tris receptes man strada tiesam labi pagaidam. Bet gan jau driz vajadzes smelties vel kadas idejas un iedvesmu jo vajadzigas parmainas lai nerodas rutina 🙂

Vieta Tavam komentāram: