Mani Riga Food 2017 atklājumi.

Tiem, kuri ir saistīti ar pārtiku vai, kuriem vienkārši patīk baudīt jaunas garšas, noteikti nav noslēpums, ka katru gadu Rīgā notiek pārtikas izstāde Riga Food. Arī šogad Ķīpsalas izstāžu hallē BT1 no 6. līdz 9. septembrim risinājās Riga Food 2017 un es nolēmu, ka man jādodas iepazīt lietas, ko vēl mūsu virtuves plaukti līdz šim nav iepazinuši. No sākuma es devos ar domu meklēt interesantus našķu risinājumus tieši saviem bērniem, bet beigās atradu kaut ko jaunu visai ģimenei. Vispār man jāsaka, ka ideju un risinājumu bija tiešām daudz un man izstāde ļoti patika, tomēr manas acis visvairāk piesaistīja tieši šie produkti, ar kuriem labprāt arī jūs visus iepazīstināšu. Varbūt uzrunā arī jūs.

 • Latvijā (Tukumā) ražotais saldējums “.TU” Piedāvājumā ir dažādas krējuma saldējuma garšas, bet mani ieinteresēja tieši smūtiju saldējumi. Produktam ir arī “Bordo karotītes” simbols, kas nozīmē, ka viss ražošanas process tiek veikts Latvijā. Kā mani informēja uzņēmuma pārstāvis, vienīgais, kas uzņēmumam neļauj iegūt “Zaļo karotīti” ir fakts, ka cukurs, ko izmanto saldējumā netiek ražots Latvijā, bet visam pārējam tiek izmantotas Latvijas sastāvdaļas. Uz vietas nogaršojot saldējumu, tas šķita tiešām maigs, krēmīgs un ļoti garšīgs.

Vairāk informācijas te: https://www.facebook.com/TUFOODICECREAM/

 • Raw You augļu rullīši un sausmaizītes. Uzņēmums paši par sevi saka: “Esam vietējais Latvijas ražotājs un arī produktu izejvielas – veselīgi, dzīvi un augstvērtīgas augu valsts produkti – lielākoties ir no Latvijas laukiem. Produktu apstrādes temperatūra nepārsniedz 45°C, lai tie nezaudētu tajos esošās aktīvās vielas, vitamīnus, enzīmus un antioksidantus. BIO sertifikāts LV-BIO-01 apliecina produktu izejvielu augsto kvalitāti. Mūsu tehnologi ir mākslinieki, kuri pagatavo  garšīgus  un vizuāli pievilcīgus produktus.”

Vairāk informācijas te: http://lv.rawyou.online/


 • Sauso zupu un graudaugu maisījumi “baudi:” Sauso zupu un graudaugu maisījumi no 100% dabīgām izejvielām. Ātri un viegli pagatavojama, veselīga maltīte visai ģimenei.​​ Uzņēmums par savu produktu saka: Latvijā ir daudz ģimeņu, kuru dzīves temps ir straujš – viņi intensīvi strādā, sporto, atpūšas un negrib ēst gatavošanai tērēt laiku, ko varētu pavadīt ar bērniem. Vienlaikus šiem cilvēkiem ir svarīgi, ko ēst – garša un kvalitāte. Tāpēc radījām produktu, kas ir ātri pagatavojams, veselīgām sastāvdaļām bagāts. Tie balstīti uztura piramīdas divos stūrakmeņos – šķiedrvielās un dārzeņos.

Vairāk informācijas meklē te: http://www.baudi.lv/

 • Madam Puzo ingvera ievārījums. Šis kreftīgas izgatavojums būs mans sabiedrotais rudens un ziemas puņķu atbaidīšanai. Likšu pie melnās tējas un piespiedīšu klāt labi daudz citrona. 

Vairāk informācijas meklē te: https://www.facebook.com/MadamPuzo/

 • “Dabas Dots Dzeramais” dabīgs augļu dzēriens. Uzņēmēji par sevi saka: “Mēs esam veselīga un aktīva dzīvesveida entuziasti, kuri, dabas un cilvēku iedvesmoti, ražo veselīgus un dabīgus produktus. Dabas Dots savam klientam dod iespēju ikdienā būt veselam, draudzīgam un godīgam.”

Vairāk informācijas burvīgi skaistā mājaslapā: https://www.dabasdots.lv/

 • AbsolūtsĒd pulveri. Es pagaidām esmu iesācējs šo pulveru jomā, bet lasot un iedvesmojoties no dažādiem ēdienu blogeriem, jau seeeen gribēju satikt Absolūts Ēd saimniekus un iegādāties kādu no viņu pulveriem. Šoreiz sākšu ar relatīvi neitrālo, bet ar burvīgu krāsu apveltīto biešu pulveri. Man jau sen gribējās uzcept rozā pankūkas.

Vairāk informācijas: https://www.facebook.com/absolutsed.lv/

 • Dārzeņu čipsi MIX no Latnature.

Vairāk informācijas te: https://www.facebook.com/Latnature-828264073951162/

 • Par šo man ir īpašs prieks un uzskatu to par īstu atradumu, ņemot vērā, ka drīz Emīlijai sāksies piebarojuma “sezona”. Mazo Lāču Putra bēbīšiem, kas jau šoziem būs iegādājama dažādos Latvijas veikalos. Es, izmantojot izdevību, vienu paciņu nopirku jau tagad.

 • Saldās mērces no “Pūre” 

Vairāk informācijas meklē te: https://www.facebook.com/purefood.lv/

 • Keefa Simply Food biezeņi, kuru visu sastāvā ir topinambūrs. Ļoti tumīgi, biezi un garšīgi biezeņi.

Vairāk informācijas meklē te: https://www.facebook.com/keefa.lv/

 • Īpaši vēlos uzsvērt skaisto “Rūdolfs” stendu, kurā Emīlija pirmo reizi pagaršoja drusciņu “Rūdolfs” augļu biezeņa un man jāsaka, ka knapi viņu norāvu nost no karotes. Laikam bērns palēnām ziņo, ka ir gatavs baudīt kaut ko vairāk par mammas pienu. Dažus, manuprāt, interesantākus produktus, ko mēs paši labprāt noprovēsim, vēlos parādīt arī jums. Vairāk informācijas meklē te: http://www.latekofood.lv/

Es principā šajā izstādē varētu pavadīt visu dienu un iztērēt visu naudu, bet tomēr limitēju sevi ar daļu no šiem atklājumiem, bet otru daļu pietaupīju citām iepirkumu reizēm. Ceru, ka ar šo ierakstu arī jūs būs uzrunājis kāds Latvijā ražots kārums.

Līdzīgi raksti:

2 Comments

 1. Tik daži produkti satur ļoti daudz cukuru un sāli. Iesaku papētīt šīs divas sastāvdaļas. Maziem bērniem nevajadzētu uzņemt daudz šī divas sastāvdaļas.

  1. Es jau gaidīju šo komentāru. 🙂 Ja Jūs mēdzat lasīt manu blogu, tad noteikti zināt, ka es tam ļoti pievēršu uzmanību tieši bērnu ēdienkartē. Nav jau noslēpums, ka neviens našķis nav jālieto daudz un bieži, bet lietojot sabalansētu uzturu ikdienas uzturā, nekaitēs arī druska cukura.

   Un šajā ierakstā uzsvēru, ka daži no šiem produktiem ir pieaugušajiem domāti.

   Viss nav tikai melns un balts. 😉

Vieta Tavam komentāram: