Otomāram 1!

Šajā nedēļas nogalē mēs nosvinējām mūsu gada lielākos svētkus – dēla pirmo dzimšanas dienu un, kas interesanti, daba  bija sagādājusi mums savdabīgu dāvanu – aukstu rudens dienu. Es nebrīnīšos, ja vasaras beigās sinoptiķi teiks, ka tā bija šīs vasaras aukstākā, vējainākā un lietainākā diena, bet tas tik un tā mums netraucēja saaicināt visus tuvākos draugus un radus, lai satiktos rudenīgā dārza ballītē. Vēl divas dienas pirms pasākuma kritām mērena rakstura panikā un sākām meklēt alternatīvas svinību vietai, bet beigās nolēmām pasmieties par laikapstākļiem un svinības rīkot, kā iepriekš plānots, tikai drusku pielāgot vietu nelabvēlīgajām prognozēm, lai vismaz ir jumts virs galvas. Te gan jāsaka MILZĪGS paldies mūsu ģimenēm par operatīvu palīdzību, piemēram, atrodot un noīrējot nojumes, lai ēdienu trauki nav papildināti ar lietus un dubļu garnējumu.

Es biju cerējusi jums stāstīt par to, kā organizēt saulainu dārza baļļuku,bet tā vietā es padalīšos ar elementiem, kas varbūt noderēs arī tiem, kas dārza balles būs izdomājuši rīkot varbūt arī ziemā. 😀

Ielūgumi.

Ielūgumus man ir ierasts veidot papīra formātā, bet šoreiz tos veidoju tādus, lai tos varu nosūtīt virtuālā veidā. Ciemiņus aicinājām ielūgumiem, ko biju veidojusi ar canva.com palīdzību. Šo lapu labu laiku atpakaļ iegaumēju ar manas draudzenes palīdzību, kura man pastāstīja par šo iespēju un teikšu godīgi, tur dizainu var izveidot pat tāds cilvēks, kurš ar datorgrafiku ir uz “jūs”. Viegli, ātri un skaisti. Ielūgumus veidoju vienkāršus, viegli saprotamus un tādā krāsu gammā, kādu biju nolēmusi ieturēt arī pašā pasākumā – pelēks, dažādu toņu zils un balts.

Dekorācijas.

Par šo domāju jau labu laiku pirms pasākuma. Vēlējos, lai ir karodziņu virtenes, kaudze ar baloniem, dažādi tekstiņi balti zilos rāmīšos un milzīgs zīdpapīra ziedu vieninieks. Tos arī pati taisīju un beigās atlika vien visu skaisti izkārtot. Jāpiebilst gan, ka ar to milzu vieninieku gāja, kā pa kalniem, jo kaut arī to izgatavot ir ļoti vienkārši, tomēr tas aizņem ļoti ilgu laiku. Beigās man nācās lūgt palīdzību papildus čaklām rokām un vieninieks tika pabeigts! : ) Par skaisto kūkas dekoru jāsaka paldies manai māsai no Brilliant Events. 🙂 Balonus, ar piegādi līdz pat pasākuma vietai, pasūtījām pie atsaucīgās un profesionālās Reklāmas Baloni komandas.

20160611_125553

20160611_125550 IMG_9610

Vienmēr jāpadomā arī par vietu, kur viesiem piesēst. Papildus pašu krēsliem, mēs izvēlējāmies noīrēt pupu maisus no pupumaiss.lv. Ērti, viegli un labi. Protams, ka man tiem bija padomā nedaudz citāds izvietojums, bet tā, kā bija stiprs lietus, tad pupu maisi pildīja liela, ērta maisu kalna funkciju, kur piemesties pasēdēt. 🙂 

20160611_125539

Viesu grāmata un aktivitātes.

Vēlējos arī šo pasākumu iemūžināt viesu grāmatā, bet gribēju, lai viesu grāmata ir atbilstoša maza bērna ballītes tematikai, tāpēc izvēlējos iegādāties pasaku grāmatu “Mazs kaķīts, mazs zaķīts” un lūdzu viesiem starp pasakas rindiņām ierakstīt savus novēlējumus, lai kādreiz Otomāram papildus pasakai nāk arī jauki vārdi no viņa pirmās dzimšanas dienas ciemiņiem. Ceru, ka tā būs pirmā un pēdējā aprakstītā grāmata mūsu mājās, bet laba mērķa labā nolēmu vienu grāmatu “upurēt”. 🙂

Runājot par aktivitātēm – man šāda tipa pasākumos nepatīk uzbāzties cilvēkiem ar kaut kādām spēlēm vai aktivitātēm, jo vēlos, lai viņi vienkārši atpūšas, paēd, padzer un labi pavada savu brīvo laiku, bet vienu aktivitāti gan es piedāvāju. Paķēru no mājām mazo digitālo fotoaparātu un lūdzu viesiem ar to bildēt mūsu pasākumu. Kaut arī ir arī fotogrāfijas ar spoguļkameru, tomēr bildes no mazās kameras, kas tika piefotografēta līdz baterijas pamirumam, ir ļoti atraktīvas un paliks par papildus piemiņu. 🙂 

IMG_9675

Ēdieni un Dzērieni.

Ēdienus vēlējos vienkāršus, bet garšīgus, tāpēc izvēlējāmies paši sagatavot gaļu grillēšanai un to papildinājām ar vārītiem jaunajiem kartupelīšiem, svaigiem dārzeņiem, dažādām mērcītēm, pašu gatavotiem mazsālītiem gurķīšiem, augļiem un dažādiem saldumiem. Torti gribēju tādu īstu TORTI un tāpēc izvēlējāmies to pasūtīt no majaskukas.lv. Dizainu lūdzām veidot modernajā rustic stilā un tā tikām pie skaistas naked kūkas, kas labi iederējās mūsu lielajos svētkos.

IMG_9653

Tā, kā vienlaicīgi ar dēla pirmo dzimšanas dienu bijām nolēmuši atzīmēt arī savas laulības otro gada dienu, tad viesiem piedāvājām arī vieglos alkoholiskos dzērienus – alu un vīnu, ko izkārtojām improvizētā bāriņā – metāla vannā, ko piepildījām ar ūdeni, ziediem un dzērienu pudelēm.

IMG_9616

Trauki.

Lai nebūtu sevi jāapgrūtina ar trauku mazgāšanu, mēs iegādājāmies papīra un plastmasas traukus izvēlētajos toņos un jāsaka, ka dārza ballītei tieši šādi trauki ir visērtākais variants.

Partneri.

Šī laikam ir mana vismīļākā pasākuma sadaļa, jo mūsu pasākumu krāsaināku padarīja pieci partneri – Latvijas ražotāji, kuriem vēlos teikt milzīgu paldies, jo tieši viņi uzlika punktiņu uz “i” ar savu neparasto un košo piedāvājumu, tāpēc vēlos katru no viņiem izcelt īpaši, lai arī jūs uzzinātu par viņiem, ja vēl nezināt un noteikti pasūtītu/iegādātos kārumus arī saviem pasākumiem.

Raunas Dārza mini eklēri

Par šiem eklēriem uzzināju no nu jau tik populārā mammu mini festivāla Mommy Fest pasākuma. Eklēru meistardarbnīca ir paslēpusies mazā ekoloģisko augļu un dārzeņu veikaliņā, un piedāvā visdažādāko garšu kombināciju un krāsu eklērus, kas burtiski kūst mutē. Mūsu viesus cienājām ar 100 mini eklēriem, bet Raunas Dārzā ir pieejami arī standarta izmēra eklēri, ko iespējams ne vien pasūtīt saviem pasākumiem, bet arī iegādāties uzreiz uz vietas, lai nobaudītu jebkurā sev ērtā dienas brīdī. Es tiešām nepārspīlēšu, ja teikšu, ka eklēri pazuda vienkārši zibenīgi! Milzīgs paldies Raunas Dārzam par skaisto dāvanu mūsu svētkiem! 🙂 Noteikti iesaku visiem un zinu, ka arī atgriezīsimies paši pēc jauniem garšu piedzīvojumiem. Lai uzzinātu visu sīkāk, klikšķini te un dodies iegādāties savus kārumus jau TAGAD!

IMG_9627

POPkorns krāsainie popkorni

Tas noteikti bija otrs lielākais hīts un pamatīgi konkurēja ar košajiem eklēriem, jo garšoja ne vien bērniem, bet arī pieaugušajiem. Sapildīti smukās turziņās, popkorni ar dažādajām garšām bija lieliska uzkoda, ko pakraukšķināt starp smagākiem ēdieniem. Paši par sevi stāsta tā: uzņēmums ražo popkornu Latvijas kinoteātriem,  kā arī to var iegādāties veikalā Avokado. Ir dabīgā līnija, bez E vielām: saldais karameļu, sāļais, kokosriekstu, riekstu, magoņu, sezama. Sastāvā: kukurūzas graudi, rapšu eļļa, cukurs, sāls un konkrētā sastāvdaļa. Krāsainā līnija: sarkanais dzērveņu, tirkīzzilais melleņu, melnais upeņu, zaļais ābolu, tiem klāt ēdienu krāsvielas. Plānojam vēl jaunas garšas. Esam par dabīgo! Arī šīs krāsas nav no trakajiem E. Sazināšanās Facebook vai pa telefonu.

Es POPkornu noteikti iesaku ne vien bērnu ballītēm, bet arī jautrākiem pieaugušo pasākumiem, jo viesiem patiks un tas ir garantēts! 🙂 Klikšķini te un pasūti savus popkorna kalnus.

IMG_9626

IMG_9628

Dāvaniņas bērniem no Monkey Pop

Jebkurā pasākumā ir jauki padomāt par dāvaniņām ciemiņiem, par to, ka viņi ir veltījuši savu laiku, lai ierastos, par mīļajiem vārdiem un pārdomātajām dāvanām, tāpēc šoreiz nolēmu, ka noteikti vēlos iepriecināt pašus mazākos ciemiņus – bērnus. Šīs dāvaniņas man palīdzēja sagatavot Monkey Pop. Tie ir veselīgi, rokām gatavoti našķi bērniem, kuru sastāvā nav nekādu nevēlamu sastāvdaļu. Tie ir bez e-vielām, bez glutēna, bez atsevišķi pievienotiem cukuriem, bez laktozes un pagatavotas temperatūrā līdz 45 grādiem. Turklāt Monkey Pop parūpējās, lai pašiem, pašiem mazākajiem ciemiņiem sastāvā nav arī riekstu, lai izslēgtu jebkādus alerģiju riskus. Varu vien teikt to, ka mūsu mazais Otomārs ir sajūsmā par šiem kārumiem, jo tos var grauzt jebkurā vietā un laikā, kā ari man nav jāsatraucas, ka viņš uzturā saņemtu kaut ko, kas viņam galīgi nav nepieciešams. Klikšķini te, lai sazinātos ar ražotāju un pasūtītu savus Monkey Pop.

IMG_9658

IMG_9655

IMG_9656

Beramie sieri, mājas pastas, ghi sviestiņš un knapsieriņi no Siera Ražotnes

Vēl mūsu galdu papildināja dažādu garšu beramie sieri, ghi sviestiņš un knapsieriņi (mazas krāsainas siera bumbiņas, kas ir forša uzkoda pie alus vai vienkārši tāpat, ja garšo siers). Siera Ražotne mūs papildus apdāvināja ar veselām desmit paciņām dažādu garšu, ekoloģiski tīru un rokām ražotu pastu, ko izdalīju dažiem no ciemiņiem pamēģināšanai mājās, jo dārza svētkos pastas vārīšana varētu būt gana sarežģīts pasākums, bet gardēži noteikti priecājās par iespēju izbaudīt jaunas garšas, turklāt ja vēl tās ir tīras no mūsu organismam nevēlamām piedevām, tad prieks par tādu baudījumu ir vēl desmitkārt lielāks. Pastas ir pieejamas gan ar dillēm, gan kaltētiem tomātiem, gan kariju, gan ar bietēm, gan vēl visādiem gardumiem, ko jebkurš pastas mīlis novērtēs. Turklāt tos ideāli papildina Siera Ražotnes beramie sieri, kuri ir pieejami trīs dažādās garšās. Siera Ražotne neaprobežojas vien ar manis jau pieminētajiem produktiem, tāpēc dodies izpētīt pilno piedāvājumu Siera Ražotnes mājas lapā. Mūsu ģimenē pastas ir ļoti iecienītas, tāpēc diez vai vēl atgriezīšos pie parastajiem makaroniem, ja ir pieejamas šādas iespējas! 🙂 Diemžēl pasta arī palika vienīgā nenotvertā bildēs, bet tas ir vēl viens papildus iemesls doties to apskatīt Siera Ražotnes mājas lapā. 🙂 

IMG_9661

IMG_9641

IMG_9650

VeryBerry morsi, sulas un nektāri

Very Berry noteikti nevienam nav jaunums, jo ir sastopami daudzu lielveikalu plauktos, bet mums  bija iespēja iepriecināt savus viesus ar dzērieniem jaunajos Very Berry iepakojumos, kurus ir īpaši ērti lietot šāda veida pasākumos. Mēs baudījām ķiršu nektāru, ābolu sulu, rabarberu un dzērveņu morsus. Man personīgi vislabāk iegaršojās tieši rabarberu morss un ķiršu nektārs, bet klasisko vērtību cienītāji vairāk iemīļoja ābolu sulu un dzērveņu morsu. Very Berry ir patīkami ne vien ar estētiskajiem iepakojumiem, bet arī ar savu dzērienu sastāvu nemaitā nevajadzīgas vielas. Very Berry pārstāvji man pačukstēja par vēl kādu jaunumu, kas drīz ienāks viņu sortimentā, bet ar to noteikti iepazīstināšu uzreiz, kā tas būs pieejams tirgū. Pagaidām varu vien teikt to, ka tas īpaši patiks mazu bērnu vecākiem un dizaina estētiem. 🙂

IMG_9665

IMG_9668

Tā nu mūsu lielie svētki ir aizvadīti. Milzīgs paldies visiem, kuri mums tos palīdzēja radīt neatkārtojamus un man ir milzīgs prieks, ka tomēr nenobijāmies un rīkojām tos tādus, kādus bijām ieplānojuši. Mazais jubilārs ir ieracies savos dāvanu kalnos un mēs varam no svinībām uz kādu brītiņu atvilkt elpu. 🙂 Vienīgā neraža tāda, ka visā svētku skrējienā aizmirsām uztaisīt ģimenes kopbildi, bet tad nu lai iet vismaz viena bilde ar izmirkušu mammu un Otomāra pirmo auto. 🙂 

IMG_9727

Bildes: Viljams Timrots

Līdzīgi raksti:

5 Comments

    1. Sveika, tā ir biskvīta torte ar vārīto krēmu un ķiršiem. 🙂 Par kg gan baidos sameloties, bet man šķiet, ka kādi 5kg bija un pietika 40 cilvēkiem, kā arī paši vēl ēdām divas dienas. 😀

Vieta Tavam komentāram: