Otomāram 2

11. jūnijā mēs nosvinējām dēla otro dzimšanas dienu. Tie, kuri seko man arī Instagram un ir pierakstījušies jaunumiem bloga Facebook lapā, zina arī to, cik nostalģiska biju kļuvusi. Lai gan parādiet man tādu mammu, kura nekļūst nostalģiska savu bērnu dzimšanas dienās. Es pat mazliet egoistiski tās uzskatu arī par savām dzimšanas dienām, jo tās taču ir dienas, kad arī es kļuvu par mammu. Ja pagājušogad skaidri un gaiši zinājām, ka svinēsim ar lielu draugu un radu pulku, tad šoreiz jau ļoti laicīgi bijām nolēmuši svinības rīkot nedēļu vēlāk, lai varam izpausties sestdienā, kā arī izvēlējāmies svinēt tikai vistuvāko ģimenes locekļu lokā. Bija vienkārši tāda sajūta, ka šoreiz būs tā un nekā citādi. Vēl, atšķirībā no pagājušā gada, zināju, ka nevēlos pati stāvēt diennakti pie katliem, neko negribu dekorēt, bet gribu, lai šie svētki ir arī mana atpūta un tāpēc nolēmām par labu svinībām ārpus mājas.

Īsto datumu pavadījām četratā, sākot rītu ar milzīgu tortes gabalu. Jubilārs pirmo reizi dabūja pats savu personīgo tortes gabalu, kas viņam bija absolūti labākā dzimšanas dienas dāvana, kādu viņš bija saņēmis. Vismaz prieka un sajūsmas līmenis par to liecināja. Mums bija arī fantastiska torte, kura bija tieši tik… tortīga, kādu vēlējos. Tur bija viss! Šokolāde, krēms, muss, ogas… Nu viss, kam tādā vienā riktīgā dzimšanas tortē būtu jābūt. Paldies Dzii Beikerijs! Noteikti, kā pluss jāpiebilst – torti ir iespējams pasūtīt ar piegādi pie pašām namdurvīm, kas man šoreiz laika trūkuma dēļ bija perfekts risinājums.

Par torti brokastīs vispār ir īpašs stāsts, jo šī tradīcija nāk man līdzi no maniem vecākiem. Dzimšanas dienās vienmēr, vienmēr, lai kāda arī nebūtu nedēļas diena vai, cik agri nebūtu visiem jāceļas, jubilārs tika modināts ar torti un attiecīgo skaitu dzimšanas dienas svecīšu tajā. Man tā liekas superīga tradīcija, tāpēc arī mēs to tagad piekopjam. Šis attiecas ne tikai uz bērnu dzimšanas dienām. Pie tortes brokastīs tiek visi jubilāri. Vienmēr.

Nedēļu vēlāk bijām lēmuši, ka vedīsim visus savus tuvākos cilvēkus mācīties cept īstas itāļu picas, ko, protams, pēc tam arī paši apēdīsim. Šāda iespēja ir pavisam netālu no Valmieras vietā ar nosaukumu “Vīnkalnieši”. Pāris gadus atpakaļ mēs ar vīru jau te ciemojāmies, bet atbraucot šoreiz, bijām pārsteigti, ka vieta ir iekopta vēl skaistāka un vēl plašāka, lai ciemiņi var izbaudīt ne vien picu cepšanu un baudīšanu, bet arī uzspēlēt kādu basketbola maču piemājas basketbola laukumā, vienkārši palaiskoties saulītē piemājas zālienā vai arī darīt absolūti neko un atpūsties. Visas iespējas izbaudīja gan jubilārs, gan arī mūsu viesi, kā arī es dabūju tieši to, ko biju vēlējusies – garšīgi paēst un neko nedarīt – svinēt sava dēla svētkus baudot dienu. Visforšākais šajā visā ir tas, ka saimnieki ļauj tiešām justies, kā mājās un tās pāris stundas, ko tur atradāmies, mēs jutāmies, kā savējie, kas man ir ļoti svarīgi šādos pasākumos. Tev nav jājūtas neērti par katru savu soli, tu vari vienkārši smuki dzīvoties un priecāties. Mēs papildus baudījām arī mājas vīnu, gardo itāļu desertu Tiramisu un labu kafiju. Ko gan vēl vairāk var vēlēties? Noteikti iesaku uz šo viesmīlīgo vietu doties visiem, kam ir tuva Itālija vai gribas sajust tās garš tepat Latvijā. Īsāk sakot, es ļāvos sev neraksturīgai plūsmai un iztiku bez papildus dekorācijām, atskaitot balonus, protams, jo no baloniem man neliks atteikties neviens un nekad, man patīk baloni, bez papildus stresa, bez papildus neparedzētiem izdevumiem un tikai kopā ar pašiem, pašiem, pašiem tuvākajiem. Te arī savu stāstu beigšu, lai runā drusciņa bilžu. Brauciet cept picas un dzert labu vīnu! 

Mēs gan ļoti ar bildēšanu neaizrāvāmies, jo baudīšana šoreiz viennozīmīgi uzvarēja… 

Baloni no Mister Balloon

Par Otomāra dzimšanas dienu tradīciju noteikti ir kļuvuši arī Raunas Dārza mini eklēri, ko par labiem atzīst… VISI!

Līdzīgi raksti:

2 Comments

    1. Kā jau norādīju rakstā, mēs balonus pirkām pie Mister Balloon. 🙂 http://www.misterballoon.lv/
      Liela izvēle gan krāsām, gan formām, kā arī sakarīga cena un komunikācija. Es pa e-pastu laicīgi saskaņoju savas vēlmes un īstajā dienā tikai atlika atbraukt pakaļ un manu acu priekšā tika sapūsti svaigi baloni. 🙂

Vieta Tavam komentāram: