ROZES ĒD! VOL.11 – FERMA Restaurant

Restorāns FERMA (Valkas iela 7) vēl nebija atvēries, kad reiz braucu tam garām un berzēju rociņas, jo redzēju jau izkarināto nosaukumu un restorāna simpātisko logo uz mājas fasādes. Mani vienmēr sajūsmina jaunas vietas, kuras solās mani garšīgi un kvalitatīvi pabarot – es pieņemu, ka tas jums vairs nav jaunums. Turklāt, izdzirdot jaunu, bet jau labi zināmu pavāru vārdus, latiņa manā prātā paceļas līdz pilnai mutei siekalu, vēl pirms es vispār ieraugu ēdienkarti. Šoreiz mēs ar vīru nolēmām doties divvientulīgā pieaugušo randiņā, tāpēc attiecīgi arī restorānu vērtējām, kā divi pieauguši cilvēki, nevis viengadnieka vecāki, kuri ir fiksi ieradušies aprīt savu maltīti, kamēr bērnam nav apnicis sēdēt bērnu barošanas krēsliņā.
Parasti cenšos ne uz ko nesacerēties, lai mans vērtējums būtu maksimāli godīgs, tāpat darīju arī šoreiz, jo vienmēr ejam ar mērķi baudīt, nevis, lai uzrakstītu kaut ko riebīgu. Kā arī, protams, mēs ar vīru vienmēr vērtējam vai mums restorāna apmeklējums ir sagādājis baudījumu proporcionāli atstātajai naudas summai.

20160806_153620

Kopējie plusi:
Restorāna dizains un stils – ļoti pat mūsu gaumē. Minimāls un gaumīgs. Nekā lieka un atgādina kādu stilīgu restorānu Ņujorkā. Tiešām labi. Skaisti šķita arī trauki – oriģināli, tomēr vienkārši – šo vārdu vislabākajā nozīmē.

20160806_152633
Apkalpojošais personāls – laipni un profesionāli. Nevienam nav noslēpums, ka tieši personāls padara restorāna pieredzi vai nu īpaši lielisku, vai īpaši drausmīgu. Šoreiz būtu ļoti jāpacenšas, lai atrastu, kur “piesieties”.

Ārtelpu zona – vasarā reti, kurš vēlas pusdienot iekštelpās, tāpēc iepriecināja fakts, ka āra galdiņi ir izvietoti zem jumta un ir pieejami arī plediņi, ja nu uznāk drebulis.
Bērnu ēdienkarte – diezgan plaša un iepriecinoša. Ir gan veselīgākas izvēles, gan arī kāds burgerītis nedaudz lielākiem mazajiem gardēžiem.
Vīnu un vispār dzērienu karte – tiešām liela un, manuprāt, laba izvēle.
Ēdiens – ilgi domāju, ko lai uzrakstu par ēdienu, tāpēc to sadalīšu divās daļās, jo ir gan pozitīvie, gan ne tik pozitīvie aspekti. Iepriekš bijām dzirdējuši, ka porcijas nav pārāk lielas, tāpēc uzreiz nolēmām, ka pasūtīsim gan uzkodas, gan pamatēdienus. Uzkodās mēs ar vīru izvēlējāmies dažādus ēdienus. Es pasūtīju kartupeļu pankūciņas ar krēmsieru un kūpinātu lasi, bet vīrs – meža gaļas biezzupu. Te mums ar vīru viedoklis dalījās, jo mana uzkoda bija gandrīz, kā pilnvērtīga pamatēdiena porcija un es jutos jau labi paēdusi, bet vīrs zupu nodēvēja, par kopumā garšīgu, tomēr nedaudz pliekanu. Nu labi, tāpat visas likmes tika liktas uz otro ēdienu un šoreiz izvēlējāmies vidēji ceptus liellopa gaļas steikus. Saņemot pasūtījumu abi vienojāmies, ka gaļa ir izcepta tieši tā, kā to lūdzām – vidēji, kā arī piedevas papildus varējām nepasūtīt, jo stilīgie taisnstūra šķīvji bija pārpildīti gan ar mērcīti, gan grilētiem dārzeņiem, gan bukstiņputru. Paēdām un vienojāmies, ka bija garšīgi, bet

20160806_153609

20160806_151342

Kopējie mīnusi:
Bija garšīgi, bet… te nu tas ir, lieta, ko man nekad nepatīk rakstīt par mūsu restorānu piedzīvojumiem, jo nespēju pati sev galvā to loğiku saslēgt – ēdiens bija garšīgs, labi pagatavots, tam nebija nekādas vainas, BET… Apmeklējot restorānus,  īpaši jaunus, es gaidu svētkus savā mutē. Es gribu sajust vēl nesajustas sajūtas ēdienu pasaulē un, pat ja man negaršo, es gribu varēt teikt, ka tas bija kaut kas jauns un iepriekš neizjusts. Šoreiz diemžēl tā teikt nevaru. Ir baudītas radošākas pieejas šiem pašiem ēdieniem gan garšu, gan pasniegšanas ziņā. Viss bija absolūti normāli, bet tā vietā gribētos teikt, ka tas bija kas unikāls un neaizmirstams, bet te nebija jūtams tas risks un uzdrošināšanās, uz ko pilnīgi noteikti ir spējīgi talantīgie FERMAs pavāri.

20160806_154716

Cenu līmenis:
Šoreiz teikšu, ka baudītais ēdiens bija kvalitatīvs, tomēr diezgan dārgs. Par divām uzkodām, diviem pamatēdieniem (ne dārgākajiem ēdienkartes steikiem), lielo ūdens pudeli, vienu Riesling vīna glāzi un 0.3 CocaCola mēs šķīrāmies no nepilniem 73,- EUR. Piekritīsiet taču, ka tā nav maza cena, lai varētu teikt, ka viss bija… normāli.

Rezumē:
Ferma noteikti nav restorāns, kur doties katru dienu un pat ne katru nedēļu. Protams, var jau teikt, ka restorānus vispār tik bieži nav jāatļaujas apmeklēt, bet tā jau gan ir katra paša darīšana. Mēs esam izmēğinājuši šo vietu un domājams, ka vēl kādreiz atgriezīsimies, bet kādu laiciņu vēlāk, kad restorāns būs “ieskrējies” un atradis savu īsto un patieso garšu, jo potenciāls tam kopumā ir milzīgs. Būtu žēl to pilnībā neizmantot.

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: