Rozes ēd! Vol.4 – Zivju lete

Jau sen gribējām atrast vietu Rīgā, kur varētu iekost slaveno britu ēdienu – Fish & Chips, tāpēc ļoti sapriecājāmies, kad uzzinājām par restorāna Zivju lete esamību tepat Rīgā – Dzirnavu ielā 72. Mums ir bijusi tā iespēja šo ēdienu baudīt vislabākajos to izpildījumos Anglijā un arī Kanādā pie okeaniem, no kuriem tā baltā, sulīgā un gaļīgā zivtiņa ir izmakšķerēta un ir tik svaiga, ka gandrīz vai vēl var sagaršot tos okeāna ūdeņus, kuros tā no rīta peldējusi, līdz ar to salīdzināt ir grūti, jo pieņemu, ka šeit vienkārši nav iespējas atrast TĀDU zivi un, ja arī būtu, tad ēdienu cena arī būtu gaužām citāda.

20150815_212330Kopējie plusi:
Restorāns ir izveidots tā, lai ieejot iekšā aizmirstos, ka esi Rīgas centrā, jo sajūta bija drīzāk kā mazā piejūras bāriņā kaut kur Aļaskā. Ļoti mājīgi, oriğināli un stilīgi. Atkal jau man patīk tas, ka nekas nav lieki sarežğīts un viss ir savās vietās. Man ar steigu ir jādomā kaut kas ar foto tehnikas attīstību, lai es jums varu prezentēt restorānu sīkumiņus tā, lai tiem izrādītu attiecīgo cieņu. Fish & Chips nebija pats labākais, kas baudīts, bet kā jau minēju, tas noteikti ir tikai tāpēc, ka te praktiski nav iespējams dabūt attiecīgā līmeņa produktus, bet plusu šai vietai ir ļoti daudz. Kaut vai tas, ka chips daļa ēdienā bija burvīga un arī pievienotā mērce atbilstoša, pareiza un ļoti garšīga. Apkalpošana viesmīlīga, rūpīga un tiešām draudzīga. Papildus, paldies, par šefpavāra komplimentu – crème brûlée, kas gan bija absolūti fantastisks! Salīdzinot ar Itālijā un citviet pasaulē baudīto, šis noteikti, noteikti bija manā top trijniekā. Krēmīgs, perfektā daudzumā un mutē kūstošs. Patiks tiem, kuri uzskata, ka šim desertam ir jābūt vairāk krēmīgam un mazāk želejīgam – arvienvārsakot, tek siekala vēl tagad atceroties! Milzīgs Latvijā reti, reti manīts pluss – ūdens karafe ar citroniņu – bez maksas. Kas pasaulē ir normāla prakse, pie mums ir retums. Protams, pudele ūdens būs par maksu, bet karafē – bez maksas un tam, manuprāt, ir jābūt normai, nevis kaut kam īpašam. Mēs, kā vienmēr, bijām ar savu mazuli, kurš pēc garās dienas Rīgas Svētkos bija kļuvis mazliet niķīgs, tāpēc šķita īpaši patīkami, kad tieši mums pajautāja vai neiebilstam, ka tiktu ieslēgts kondicionieris un tikām jau uzreiz pabrīdināti, ka ēdiens būs mazliet ilgāk jāuzgaida. Tās visas man šķiet normālas lietas, bet Latvijā mēdz  notikt retāk, nekā gribētos, tāpēc paldies. Cik es sapratu, tad ēdienkarte ir mainīga un tiek veidota no tajā dienā pieejamajiem svaigajiem un kvalitatīvajiem jūras produktiem, kas arī, protams, ir interesanti un aicinoši. Pozitīvi arī tas, ka skanēja laba, neuzbāzīga fona mūzika, kas tomēr restorānos ir ļoti svarīgi. Piedomāts par detaļām un tas vienmēr ir pozitīvi, ja izdodas saskanīgi un stilīgi.

Kopējie mīnusi:
Šoreiz kā nelielu mīnusu minēšu to, ka fish & chips gribējās vairāk zivs, mazāk mīklas ap zivi, bet plusi to pilnībā atsvēra! Neliels pakāpiens pie durvīm, kas apgrūtina iebraukšanu ar ratiem, bet principā ir viegli pārvarāms bez papildus palīdzības, iekšā arī ir iespēja izvēlēties galdiņu, kuram blakus ērti piestumt ratus.

20150815_220550

20150815_222612

Cenu līmenis:
Divas porcijas fish & chips, viena glāze baltvīna – nedaudz zem 25,- EUR + patīkamais komplimenta saldais ēdiens no šefpavāra un 1l bezmaksas ūdens, kas vēlāk tika operatīvi, bez lūgšanas, papildināts.

Rezumē:
Šis nelielais, mājīgais un oriğinālais restorāniņš pilnīgi noteikti tiks iekļauts mūsu turpmāk apmeklējamo iestāžu sarakstā, jo gribu nogaršot gan laša burgeru, gan tartaru, gan arī citus ēdienus. Iesaku, ja gribas nobaudīt citādāku atmosfēru, nekā lielākajā daļā Rīgas klasisko restorānu un patīk zivju ēdieni un mājīga, nepiespiesta atmosfēra.

Līdzīgi raksti:

No Comments

Vieta Tavam komentāram: