ROZES ĒD! VOL.7 – LAUČU AKMENS

IMGP2892

Mūsu draugi ļoti labi zin, ka mēs ar vīru mīlam baudīt labu ēdienu un dzērienus, kā arī viņi lieliski zin, ka mēs spējam novērtēt un pat meklējam jaunus iespaidus un vietas, kurās ēdiens iegūst atmosfēras pievienoto vērtību. Tāpēc bijām ļoti priecīgi saņēmt ielūgumu uz mūsu ģimenes drauga dzimšanas dienu mums jaunā vietā ar nosaukumu “Lauču akmens” (šoseja Rīga – Tallina, 8km aiz Saulkrastiem). Tas ir burvīgs restorāniņs pie pašas jūras tikai nedaudz vairāk, kā stundas brauciena attālumā no Rīgas. Tā, kā šeit ir arī kempings, tad mēs ar vīru jau zinām, kur pavadīsim kādu nākamās vasaras nedēļas nogali, tomēr šoreiz vairāk stāsts ir par restorānu. 

IMGP2901

IMGP2911

IMGP2899

Kopējie plusi:

Plusu šai vietai ir daudz, bet galvenie, manuprāt, ir gaumīga latvietība, ļoti, ļoti svaigu zivju pieejamība un, protams, atrašanās vieta. Ar gaumīgu latvietību es domāju tradicionālu elementu izmantošana modernā veidā. Ja telpās ir izmantots koks, tad tas ir balināts, nevis savā dabiskajā krāsā, kas interjeram piešķir tīkamu un skandināvisku noskaņu, ja ir izmantoti māla trauki, tad tie ir stilīgi melni. Restorāns strādā visu cauru gadu, bet, protams, daudzveidīgāks ir gada siltajos mēnešos, jo tad ir pieejams plašāks zvejnieku sagādātais svaigo zivju klāsts. Mēs izvēlējāmies nogaršot pavisam svaigi zvejotu zandartu un tas bija tiešām labs. Man ļoti patīk, ka netiek pārspīlēts ar garšvielām un ēdiens garšo tā, kā tas patiešām garšo. Saldajā izvēlējāmies karstās avenes ar plombīra saldējumu. Vienkārši, bet garšīgi. Es varbūt avenēm pievienotu pāris gramus kāda brendija izteiktākai garšai, bet tas noteikti nav obligāti. Vecāki, kuri bija atbraukuši ar lielākiem bērniem, priecājās par bērnu ēdienkartes daudzveidību. Skraidoši aktīvajiem bērniem ļoti patiks lielā zvejnieku laiva, kurā var iekāpt un parosināt iztēli ar pašizdomātiem zvejniekstāstiņiem, kā arī ir ļoti foršs bērnu laukumiņš, kas ir izveidots kuģa izskatā. Par nosalušajiem restorāna viesiem personāls parūpēsies arī ar siltiem plediņiem.

IMGP2916

IMGP2913

20150926_175854

Ir ļoti skaisti, ka dienu var sākt ar skaistu pastaigu un tad sasildīties ar kādu siltu dzērienu un gardu ēdienu vai arī gluži otrādi – ieturēt sātīgu maltīti un tad doties garā pastaigā gar jūru. Nu skaisti, ka es jums saku!

IMGP2890

Kopējie mīnusi:

Tā, kā mums ir svarīgi bērniem draudzīgi restorāni un šobrīd ir ļoti aktuāla vietu pieejamība ar ratiem, tad man jāsaka, ka pie jūras ar ratiem nevarēs piekļūt, jo restorāns atrodas augstā stāvkrastā un uz jūru ved diezgan stāvas trepes. Protams, ratus var nonest, bet tam tomēr vēlams vīriešu spēks un diezgan apgrūtina pastaigu. Var arī ratus atstāt restorānā un pastaigā doties ar mazuli rokās/ slingā/ ergosomā/ ķengursomā vai kā citādi. Kāpēc es pieejamību jūrai saistu ar restorāna kvalitātēm? Tāpēc, ka šoreiz atrašanās vieta ir viens no galvenajiem restorāna lielajiem plusiem. Mēs izvēlējāmies mazuli ņemt rokās un ratus atstāt restorānā. Nav nekādas vainas… kamēr mazulis sver ap 7kg, bet nu fakts ir tāds, ka šādi nekāda garā pastaiga nesanāks.

IMGP2908

IMGP2907

20150926_162608

Cenu līmenis:

Šoreiz vienkārši ļaušu ielūkoties ēdienkartē. Klikšķini uz bildes, lai skatītu tuvāk.

20150926_165857

20150926_170020

Rezumē:

Noteikti iesaku šo vietu klusām un ģimeniskām brīvdienām, kad vienīgā vēlme ir saelpoties svaigu gaisu un apēst kaut ko tiešām garšīgu. Patiks arī cilvēkiem, kuri tieši pretēji – vēlas pavadīt jauku dienu romantiskā divvientulībā bez bērniem. Ļoti universāla un skaista vieta. Es jau uzbūru vīziju par kādiem mūsu ģimenes svētkiem nākotnē un tas ir tiešām labi, jo tas nozīmē, ka ir vēlme atgriezties. Un mūsu ģimenē vislabākā sajūta, protams, ir tad, kad brīvdienas varam baudīt visi kopā! 🙂 

IMGP2875

IMGP2869

IMGP2871

IMGP2936

Kā jau vienmēr, atgādināšu, ka priecāsimies par ieteikumiem vietām, kuras iesakāt mums apmeklēt. Mēs vienmēr esam jaunu vietu meklējumos, kur izgaršot jaunas un vēl nepieredzētas sajūtas. Paši restorāni, kafejnīcas, nekautrējieties, dodiet ziņu un aiciniet ciemos! Nāksim un tad stāstīsim arī citiem! 🙂 

IMGP2882

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: