#RozesCeļo VOL.1

IMG_0301

Ceļot ar bērnu ir pavisam citādāk, nekā bez bērna. Un to es jums saku vēl PIRMS mūsu pirmā lielā ceļojuma. Jau sagatavošanās process ir drusku jāpamaina, kaut vai tāpēc, ka somas nu jau ir jākrāmē trīs cilvēkiem, jāizgatavo jauna pase tam mazajam, trešajam, ceļojuma apdrošināšana jāpērk nu jau lielākam pulciņam cilvēku, jāplāno nokļūšana lidostā īpašāk, kā arī jāplāno ratu iesaiņošanas shēmas tā, lai būtu ērti gan mums pašiem, gan arī tie netiktu traumēti lidostā, jo… viņiem tur visādi ar tām bagāžām gadās. Tāpēc arī esmu nolēmusi nedaudz dalīties savos iespaidos nevis tikai par pašu ceļojumu, bet arī mazliet ieskatīties mūsu gatavošanās procesā. Par godu tam, es arī atklāju jaunu tēmu: #RozesCeļo! Ceru, ka tas palīdzēs arī citiem jaunajiem vecākiem, kuri plāno doties pirmajos ceļojumos ar saviem mazuļiem. Ļoti priecāšos arī par pieredzējušu vecāku praktiskajiem ieteikumiem!

1. Saraksti & plāni
Es vienmēr pirms ceļojumiem gatavoju divus sarakstus: 1. Līdzi ņemamo/pērkamo lietu saraksts man pašai & 2. darāmo lietu saraksts pirms.brauciena. Vīrs, protams, savas lietas saplāno un arīdzan pako pats un man jāsaka, ka tā pakošanas daļa viņam padodas labāk, nekā man, bet nu… es mācos! Šajā ziņā es pārstāvu veco skolu – sarakstus rakstu uz papīra, jo man patīk izsvītrot padarītos darbus un somā ieliktās lietas. Šoreiz atšķirība ir tajā, ka es rakstu vēl vienu sarakstu – mazajam un es jau uzreiz saprotu, ka viņa saraksts būs diezgan garāks, nekā man pašai. Tomēr, es ļoti cenšos domāt ar galvu un atcerēties, ka prom būsim tikai 4 dienas un iespējams (lasīt – pilnīgi noteikti), ka viņam nebūs vajadzīgs… viss!

2. Mazā cilvēciņa dokumenti
Apbrīnojami bieži dažādos forumos esmu lasījusi jautājumu – vai bēbīšiem vajag pasi un vai nepietiek tikai ar dzimšanas apliecību? Jā, vajag personu apliecinošu dokumentu, kas nozīmē dokumentu ar bildi un mūsu valstī tie ir: pase vai ID karte. Pasi mazajiem izgatavo uz diviem gadiem, bet es domāju, ka nākamgad jau taisīsim jaunu, jo tas ğīmītis taču traki ātri mainās. Pases fotogrāfiju, atšķirībā no pieaugušajiem, bēbītim izgatavo salonā. Es devos uz Fuji salonu Blaumaņa ielā 21 un mums viss process aizņema ne vairāk par 5 minūtēm un izmaksāja 21 EUR. Dariet to visu laicīgi, lai nav bez iemesla jāmaksā papildus par ātrāku pases izgatavošanu. Standarta pases izgatavošanas laiks ir 10 darba dienas. Neaizmirstiet arī par to, ka bēbītim jābūt ierakstītam vecāku pasēs, jo ja tas nav izdarīts, tad jāņem līdzi arī dzimšanas apliecība, lai apliecinātu, ka šis bērns ir tiešām jūsu bērns. Ieraksts vecāku pasē tiek veikts bez maksas un ir jāatvadās no savas pases uz divām darba dienām. Manuprāt, ērti un nav jāstaipa lieki līdzi dzimšanas apliecība.

3. Ceļojuma apdrošināšana
Braucot slēpot/snovot un pametot Eiropas savienību, manuprāt, apdrošināšana ir absolūta nepieciešamība, bet tā, kā mums ir pieredze gan ar bojātu bagāžu, gan reisu kavējumiem, kas notikuši ne mūsu vainas dēļ, tad tagad ceļojot ar bērnu, apdrošināšanu uzskatu par obligātu. Gan mantas, gan veselības, gan dzīvības. Neminot mūsu izvēlēto apdrošināšanu, teikšu, ka tās ir vērts salīdzināt un izvēlēties sev tīkamāko/piemērotāko.

4. Ceļš uz/no lidostas
Parasti es par to pat baigi neaizdomātos. Izsauktu taksi un miers, bet šoreiz mums otrā galā mazuļa auto sēdeklītis nebūs nepieciešams, jo ar auto tur neplānojam braukt, tomēr neviens nav atcēlis ceļu uz un pēc tam no lidostas. Tā, kā es nemaz nepieļauju domu braukt ar auto un nepiesprādzēt mazuli tam īpaši paredzētā sēdeklītī, tad šobrīd apsveram divus variantus, braukt ar savu auto un to vienkārši atstāt lidostas ilgtermiņa stāvvietā (izmaksas 4EUR vai 3.5EUR dienā) vai arī palūgt, lai mūs kāds aizved un atved un tad pāris dienas bērna sēdeklīti uzglabā pie sevis. Ērtāks man pašai šķiet pirmais variants, bet to vēl neesam līdz galam nolēmuši, tāpēc pastāstīšu vēlāk par to, ko esam beigās izdomājuši.

5. Ratu loğistika

Mēs ņemsim līdzi kulbu ratus, lai mazais var visu laiku ērti čučēt, ja viņam būs tāda vēlme, bet tagad domājam vai ratus nodot bagāžā jau uzreiz vai braukt līdz lidmašīnai un tos nodot tur. Cik saprotu iespējas ir rīkoties abējādi. Savu viedokli par pareizāko rīcību esam nomainījuši jau četras reizes, tāpēc arī par šo mūsu gala izvēli pastāstīšu vēlāk. Katrā ziņā, nododot ratus bagāžā, būs papildus jāpadomā, kā tos labāk iepakot. Visticamāk tā būs plēve, bet, kā jau minēju, skatīsimies. Kāda ir jūsu pieredze ar ratu pārvadāšanu lidojumos?

Pagaidām tas arī viss, ceru, ka šie ieraksti jums šķitīs noderīgi, jo es noteikti stāstīšu vēl, gribat jūs to vai nē. 😀 Pats ceļojums jau nākamnedēļ, bet jāpaspēj vēl tik daudz!

Līdzīgi raksti:

No Comments

 1. Pasi nav vajadzības atjaunot ātrāk mazulim. Mēs esam ceļojuši jau divreiz, un bēbja seju neviens skurpulozi nečeko, tā kā, manuprāt, lieki tēriņi.

  Par ratiem. Mēs ceļojām ar ratiem, kurus nebija žēl atdauzīt, noskrāpēt un nodot pie lidmašīnas. Nododot pie ļotenes, nākas rēķināties ar ne visai saudzīgu attieksmi pret ratiem, tas nu ir fakts. Ja tomēr nododat ratus iepriekš, tad ieteiktu izmantot slingu vai ergosomu, jo pašiem būs vieglāk mazuli pārnēsāt.

  Auto atstājām ilgtermiņa stāvvietā, jo tas šķita ērti un droši – atlidojot mašīna uzreiz pie deguna, turklāt prombūtnes laikā tā atrodas puslīdz drošā teritorijā.

  Tas tā, no manas pieredzes, ar kuru esmu dalījusies savā blogā. 🙂

  Lai veiksmīgs ceļojums! 🙂

 2. Pirms pāris nedēļām visa ģimene devàmies ceļojumā un, kad liku somā 5 pases pirmo reizi, mani pārņēma patīkama panika- tās jau aizņēma tiiik daudz vietas somā 😂 Par ratiem- lidojām ar ‘Turkiem’, pirms lidmašīnas darbinieki ieliek rūpīgi speciālos maisos un tādos arī saņem pie pārsēšanās in galapunktā! Kad vasarā Air Baltic citiem pasažieriem ar zīdainīti ļoti labus un baltus ratus mētāja apkārt- man bija žēl mammas!

 3. ņemot vērā, ka bērnam dokumentu vajag arī dodoties pie ārsta (piemēram BKUS), tad mēs pases vietā taisījām ID, vienkārši tāpēc, ka to var vienmēr turēt makā. Pasi vajag, ja plānojat uz Ameriku ceļot.

 4. Es nodevu ratus pie lidmašīnas, jo ceļoju divatā ar mazo un divas stundas pa rokām 4 mēnešus vecu mazuli un rokas bagāžu negribēju ucināt. Arī pašam mazajam ratos ir ērtāk un mierīgāk. Bērns lidostā gulēja saldā miedziņā, es arī varēju atpūsties. Tikai jārēķinās, ka pie mantu pārbaudes gan rati ir jāizjauc un jāizlaiž caur skeneri. Un tad vēl vienā no reizēm, lai nokļūtu līdz lidmašīnai bija jākāpj no 2.stāva pa trepēm, bet tad man palīdzēja lidostas darbinieki, pašai nelika stiept :D. Un pie lidmašīnas attieksme pret ratiem ir tāda pati kā pret parasto bagāžu – nekādā plēvē/maisā nebāza, bet arī netīrus man atpakaļ neatdeva. Visas reizes ceļoju ar airbaltic.

Vieta Tavam komentāram: