Say hello to "TATIS"!

photo 3 (2)

Pašā pirmajā šī bloga ierakstā solīju, ka meklēšu un pēc tam te stāstīšu par lietām, vietām un cilvēkiem, kas mani iedvesmo. Par cilvēkiem, kuri savā esībā ir neatkārtojami un spēj radīt unikālas, kvalitatīvas un īpašas lietas. Man ir neizsakāms prieks, ka Latvijā ir ne mazums tādu cilvēku, bet šoreiz es vēlos pastāstīt par kādu zīmolu, kurš sevī ietver skaistumu, ekskluzīvu kvalitāti un oriģinalitāti. Ja vēl neesat iepriekš tikušies, tad laipni lūgti iepazīties ar luksusa klases somu zīmolu „TATIS”!

On the very first entry of this blog I promised that I’ll seek, and then share with all of you everything I know about things, places and people that inspire me. About people who are unrepeatable in their being and who are able to create unique, high quality and special things. I feel incredibly happy that so many talented people live in my country, but this time I’d like to tell you about one particular Latvian brand that contains beauty, exclusive quality and originality. If you haven’t met them yet, then please, be my guest and get acquainted with Latvian luxury bag brand „TATIS”.

Ādas soma LAIMA - salda un dievinoša kā mūsu mīļotā dziedātāja! Nosaukta par godu šokolādes pulkstenim pie ieejas uz Vecrīgu, kas ir visslavenākā mīlnieku tikšanās vieta un mīlestībā pret visgaršīgāko šokolādi uz pasaules *** LAIMA - named after famous chocolate clock at the entry to Old Riga, most famous meeting place for lovers. Also sweet and addorable as a sound of our beloved singer!
Mana personīgā favorīte Nr.1! Ādas soma LAIMA – salda un dievinoša kā mūsu mīļotā dziedātāja! Nosaukta par godu šokolādes pulkstenim pie ieejas uz Vecrīgu, kas ir visslavenākā mīlnieku tikšanās vieta un mīlestībā pret visgaršīgāko šokolādi uz pasaules
***
My personal favorite Nr.1! LAIMA – named after famous chocolate clock at the entry to Old Riga, most famous meeting place for lovers. Also sweet and addorable as a sound of our beloved singer!

„TATIS” somu dizainere ir dāma ar ļoti interesantu vārdu – Eteri Gabunija. Eteri nepamodās vienā rīta un nenolēma radīt somas, patiesībā, viņa ir Rīgas amatniece jau ceturtajā paaudzē, kas šo arodu ir apguvusi mācoties un strādājot pie kādas britu luksusa ādas somu dizaineres. Zīmola nosaukums ir veidots iedvesmojoties no Eteri vecvectēva Jāņa Jēkabsona iesaukas – Tatis, kurš arī bija prasmīgs koka un ādas apstrādes meistars. Zīmola „TATIS” darbnīca atrodas vecvectēva Jāņa senajā darbnīcā pie Ķīšezera. Jāteic gan, ka šī gada 19. aprīlī darbnīcu piemeklēja postoša ugunsgrēka nelaime, bet, acīmredzot, šo darbnīcu nespēj iznīcināt nekas un jau pēc trīs mēnešu darba, tā atkal ir praktiski atjaunota, un dizainere pati optimisma pilna saka: „Deguntiņus gaisā un uz priekšu!” Pēc šī teikuma es biju vēl vairāk apņēmusies Jums pastāstīt gan par „TATIS”, gan zīmola galveno sirdi un dvēseli Eteri.

„TATIS” bag designer is a lady with a very interesting name – Eteri Gabunija. She did not wake up one morning to idea of creating bags; in fact she comes from a dynasty of craftsmen in four generations who mastered this particular craft by working with and learning from one of the British handbag luxury designers. The brand name „TATIS” was inspired by Eteri’s great grandfather Janis Jekabsons whose nickname used to be Tatis. He also was a fine craftsman of wooden and leather materials. „TATIS” workshop is still located in the building, where Eteri’s great granddad used to work by the lake Ķīšezers. Unfortunately the workshop was touched by devastating fire on April 19th this year, but apparently nothing can destroy the spirit of this place and only couple of months later the work continues in practically restored building and the designer herself says: ”Keep your nose up and go on!” When she told me this, I was even more determined to tell you all about the „TATIS” brand and its main heart and soul Eteri.

Ādas soma SKULME - Marta Skulme bija pirmā profesionāli izglītotā Rigas latviešu sieviete — tēlniece.  *** Leather sholder bag SKULME - Marta Skulme was the first professionally educated Latvian woman - a sculptor.
Ādas soma SKULME – Marta Skulme bija pirmā profesionāli izglītotā Rigas latviešu sieviete — tēlniece.
***
Leather sholder bag SKULME – Marta Skulme was the first professionally educated Latvian woman – a sculptor.

Šīs somas nav vienkārši somas, bet tas ir patriotisks mantojums, ko gadiem ilgi un rūpīgi nēsājot, var droši nodot no paaudzes paaudzē un, neskatoties uz manu mīlestību pret kurpēm, ir jāsaka, ka arī es vēlētos dzīvē iegūt savā īpašumā vismaz pāris šādas somas, ko kādreiz uzdāvināt savai meitai vai mazmeitai, kā mantisku vērtību, kas glabāta un mīlēta, turklāt soma ir katras sievietes neaizvietojams aksesuārs, jo tā ne vien papildina stilu, bet arī ir absolūta nepieciešamība. Noteikti būs cilvēki, kuri teiks, ka katrai paaudzei sava gaume un nav jēgas pieturēties pie vienas lietas, bet atgādināšu, ka tieši kvalitātei, ne kvantitātei ir noteicošā nozīmē un ir lietas, kuras nekad un nekādā veidā nevar pamest modes klasikas augstākos plauktus. Dizainere pamatoti lepojas ar to, ka viņas somu izstrādē tiek izmantotas tikai visaugstākās kvalitātes ādas, ko savās kolekcijās izmanto arī tādi modes smagsvari, kā Michael Kors, Prada un Armani.

These bags are not just bags; they can be carried as patriotic legacy from generation to generation by years and years of careful usage. Never mind my eternal love towards shoes, because I must say that I’d love to have couple of bags like these in my life, since it would be a marvelous gift to my future daughter or even granddaughter as an item I’ve been loving and cherishing for many years and everyone knows that bag is an indispensable accessory for every woman, because it not only adds to your style, but it’s an absolute necessity. I am sure there will be people, who will thoughtfully point out the style differences of every generation, but this is a good time to remember one thing – it’s always about quality not quantity and there have been and always will be classic things that cannot leave the highest shelves of fashion. The designer is rightly proud of the fact that leather used for the creation of these bags is only the best quality material and even the fashion industry heavyweights like Michael Kors, Prada and Armani use the same materials.

Ādas soma ELIZABETH - nosaukta par godu vienai no skaistākājām ielām Rīgā *** Leather handbag ELIZABETH - named after one of the most beautiful streets in Riga city,
Ādas soma ELIZABETH – nosaukta par godu vienai no skaistākājām ielām Rīgā
***
Leather handbag ELIZABETH – named after one of the most beautiful streets in Riga city,

Kāpēc es minēju, ka „TATIS” somas ir tieši patriotisks mantojums? To var lieliski redzēt uz katras somas, ko rotā Rīgas ģerbonis, turklāt katrai somai ir piešķirta dvēsele, to nodēvējot dažādu Rīgas ielu, cilvēku vai ievērojamu objektu vārdos, tādējādi kļūstot par daļu no Rīgas labāko amatnieku vēstures. „TATIS” kolekcijā varēsiet sastapt somas ar nosaukumu ELIZABETH, kas pagodināta ar Elizabetes ielas vārdu, kā arī, piemēram, soma LAIMA, kas savu vārdu ieguvusi par godu leģendārajai latviešu dziedātājai un tajā pašā laikā arī slavenākajai randiņu vietai – Laimas pulkstenim. Vēl varēsiet sastapt somu SKULME, kas savu vārdu ieguvusi par godu pirmajai profesionāli izglītotajai Rīgas sievietei Martai Skulmei, kas bija tēlniece un viena no Skulmju dinastijas māksliniecēm. Īpaši man patīk stāsts par to, kā savu nosaukumu ieguvusi soma BENYAMIN. Tā ir nosaukta par godu neparastai un spēcīgai Rīgas dāmai, kas dzīvoja 30. Gados – Emīlijai Benjamiņai. Viņa bija pazīstama, kā bagātākā sieviete uzņēmēja Eiropā. Reiz kāds kungs viņai piedāvājis panest viņas rokassomiņu, uz ko šī neatkarīgā lēdija esot atbildējusi „No šī brīža, savu likteni es nesīšu pati!” Nav nekāds brīnums, ka Emīliju dēvēja par nekronēto Rīgas karalieni! Par somu nosaukumiem es varētu runāt vēl ilgi un dikti, ja vien es nevēlētos tik ļoti parunāt par dizainiem un kāds, manuprāt, ir to vēstījums.

Why did I mention that „TATIS” bags are also a patriotic heritage? You can see it on every bag quite well, since each and every bag is decorated with the coat of arms of Riga city. In addition every bag has its own name and they have names of famous streets in Riga, legendary Riga people, well known objects, thus making these bags into a significant part of Riga’s best craftsmen history. You can meet a bag ELIZABETH that has gotten its name from one of the most beautiful streets in Riga. Also you’ll be able to find a bag LAIMA, that got the name of legendary Latvian singer and also it’s the name of most popular date meeting spots in Riga. There is a bag SKULME that got its name in honor of first professionally educated woman in Riga Marta Skulme who was a sculptor and belongs to a famous dynasty of artists. My favorite story of a bag’s name is the BENYAMIN bag story. It’s named in honor of the unusually powerful Riga lady, who lived in the 30’s – Emilija Benjamin. She was known as the richest woman entrepreneur in Europe at the time. It’s believed that once a gentleman offered to carry her handbag for her, the independent lady replied: „From now on I will carry my own destiny!”. No wonder Emilija was called – the uncrowned queen of Riga! I could go on and on about the awesome bag names, unless I would not want to sink more into the designs and what they represent.

Ādas soma BENYAMIN - veltīta neparastai un apburošai Rīgas Dāmai, kas dzīvoja 30tajos gados. Viņa bija  bagātākā sieviete uzņēmēja Eiropā . *** BENYAMIN - dedicated to an extraordinary lady of Riga city who lived in the 30's.  She was the richest bussiness lady in Europe.
Mana favorīte Nr.2 Ādas soma BENYAMIN – veltīta neparastai un apburošai Rīgas Dāmai, kas dzīvoja 30tajos gados. Viņa bija bagātākā sieviete uzņēmēja Eiropā .
***
My personal favorite Nr.2 BENYAMIN – dedicated to an extraordinary lady of Riga city who lived in the 30’s. She was the richest bussiness lady in Europe.

Es uzskatu, ka „TATIS” somas nav piemērotas par sevi nepārliecinātām un nenobriedušām sievietēm, jo tās ir jānes ar lepnumu un savu raksturu, tām ir jāpiešķir sava īpašā aura un līdz ar to arī pievienotā vērtība. Dizaini ir eleganti, klasiski tomēr ļoti stilīgi!  Man nez kāpēc gribās teikt, ka tās ir somas, kas piešķir papildus pašapziņu un liek pacelt galvu mazliet augstāk pāri ikdienas niekiem. Jā, tieši šādu sajūtu manī spēj radīt šīs somas un man jāsaka, ka nespētu saprast tos, kuros šādas sajūtas nerastos. Es pat ticu, ka man piekristu lielākā daļa vīriešu, kuriem ir kāda nebūt izpratne vai vismaz viedoklis par modi un stilu.

I somehow believe that „TATIS” bags are not suitable for women who are immature and lack self-confidence. These bags must be carried with pride and a strong character. They need to have an owner who can add the emotional and personal value to the bag. The designs are elegant, classy, but so stylish at the same time. For some reason I want to say that these are bags that can give you the confidence which can give you the additional confidence boost and will make hold your head a little higher over the daily tidbits. Yes, that feeling rises in me when I think about these bags and to be honest I would probably not understand if they don’t make you feel the same way. I even believe that some men, who have at least an opinion, if not understanding about fashion, would agree with me on this topic.

Ādas soma ASPAZIA ar garo siksnu - par godu  Rīgas ielai Aspazijas Bulvāris, kā arī tai piešķirts diženas latviešu literātes vārds. *** Leather handbag ASPAZIA with long strap - named after street in Riga city Aspazijas Bulvaris and dedicated to famous Latvian poetess.
Ādas soma ASPAZIA ar garo siksnu – par godu Rīgas ielai Aspazijas Bulvāris, kā arī tai piešķirts diženas latviešu literātes vārds.
***
Leather handbag ASPAZIA with long strap – named after street in Riga city Aspazijas Bulvaris and dedicated to famous Latvian poetess.

Kas ir ne mazāk svarīgi, pati dizainere ir ļoti atsaucīga un enerģiska, un tikai tik jaudīgs cilvēks spēj radīt ko leģendāru un paliekošu.

Es novēlu zīmolam „TATIS” garu, skaistu mūžu un ilggadējus klientus. Kaut arī es pati personīgi vēl neesmu „TATIS” somas īpašniece, es jau palēnām velku ārā pildspalvu un papīra lapu, lai rakstītu vēstuli Ziemassvētku vecītim ar vienu no šīm somām pašā saraksta augšgalā.

Ja arī Tu vēlies kļūt par īpašnieci kādai no „TATIS” somām, tad nekavējoties dodies uz šo Facebook lapu un veic savu izvēli, kaut arī es JAU Tevi neapskaužu, jo izvēlēties nav viegli. Vajag visu! Es saprotu. 😉

What’s no less important is the fact that designer herself is very vibrant and energetic and only such strong person would be able to create something legendary and long lasting.

I wish this brand a long and beautiful life and wonderful customers. Although I personally am not owner of a bag by this brand YET, I at least know what to write in my letter to a Santa Claus for my Christmas gift wish list, I will make sure to put it on the top of my list.

If you want to become an owner of a bag from „TATIS”, then do not hesitate and go to their Facebook page and make your choice, but I must warn you, it will not be an easy choice. Must. Buy. Everything! And I fully understand you! 😉

Pati dizainere Eteri Gabunija *** The designer herself - Eteri Gabunija
Pati dizainere Eteri Gabunija
***
The designer herself – Eteri Gabunija

 

P.S. Visas ierakstā izmantotās fotogrāfijas pieder zīmolam “TATIS” un te tiek izmantotas tikai un vienīgi informatīvi vizuāliem mērķiem.

P.S. Each and every photo used in this post belongs to the brand “TATIS” and is used here only for informatively visual purposes.

photo 3 (1)

Līdzīgi raksti:

No Comments

Vieta Tavam komentāram: