Šķidrā zelta uzkrājumi, jeb piena banka.

Gaidot mazuli mēs nekad nezinām, kāda izvērsīsiet mūsu krūts barošanas pieredze, jo iepriekš nav iespējams paredzēt ne to, kā mazulim izdosies satvert mammas krūti, vai pieniņš būs pietiekamā daudzumā, vai vispār mammas pienā esošās vielas neradīs kādas alerģijas pazīmes un tamlīdzīgi. Turklāt interesantākais ir tas, ka šī pieredze var būt atšķirīga vienai un tai pašai mammai ar dažādiem bērniem, tomēr nevienam jau nav šaubu, ka ideālā variantā līdz noteiktam laikam mammas piens bērnam ir zelta vērtē, kaut gan godīguma labad es teikšu, ka piederu pie mammām, kuras uzskata, ka galvenais ir paēdis mazulis un laimīga mamma un nav svarīgi vai bērns ir ēdis tikai mammas pienu, vai ir bijis “maisījuma bērns”, tāpēc kripatiņu manas iekšējās indes izpelnās katrs, kurš atļaujas kritizēt kādas mammas izvēli un/vai vajadzību nebarot mazuli ar krūti. Tādās reizēs man no sirds gribas uzbļaut skaļi un skaidri: “Hei, nebāz savu snuķīti, kur nevajag! Pietaupi savus komentārus, ieteikumus un aizrādījumus kādam, kam tie ir vajadzīgi!” Un tagad, kad jau pirmajā paragrāfā esmu pamatīgi aizvirzījusies prom no šī raksta pamatdomas, es virzīšos lēnām atpakaļ. Man ar krūts barošanu ļoti paveicās abas reizes. Tas nāca viegli un es nesastapos ne ar kādām būtiskām problēmām. Dēlu baroju tieši tik ilgi, cik biju to ieplānojusi un ceru, ka tas tā arī sanāks ar meitu. Man gan jāpiebilst, ka pēc pirmajām dzemdībām es lielu atbalstu “iemācīties barot” saņēmu slimnīcā, kurā nu jau ir dzimuši abi mani bērni un iespējams tieši tāpēc tas nāca tik viegli. Esmu dzirdējusi no dažām mammām, ka ir saņēmušas savā virzienā sāpīgus komentārus ne vien no vecām omēm, kurām mēle piešūta nepareizā vietā, bet arī no it kā profesionāliem medicīnas darbiniekiem, ka viņas “neprot pabarot” savus bērnus. Šajā sakarā man ir tikai viens sakāmais – bet loģiski, ka mamma to no sākuma neprot! Loģiski! Tas prasa laiku (citai ilgāku, citai mazāk ilgu) un dažkārt arī sakarīgu padomu jau PĒC dzemdībām, kad mazais ir uz rokām un reālā prakse sāk ieņemt stabilu pozīciju ikdienā. Jā, tam būtu jābūt instinktīvi un dabiski, taču ne vienmēr tā tas ir. Mēs ļoti daudz ko vairs nedarām “instinktīvi un dabiski”, jo gluži vienkārši tāda vairs nav cilvēka dzīve – mēs esam paaugušies tālāk par instinktiem un dabiskumu, tāpēc dažu tādu lietu apgūšana prasa praksi un labu treniņu.

Jau gaidot dēlu zināju, ka reizi pa reizei man nāksies un gribēsies iziet kaut kur arī vienai, kaut vai pie tā paša friziera, ārsta, uz kādu tikšanos un tamlīdzīgi, tāpēc zināju arī to, ka šādām reizēm vēlēšos izveidot tā saucamo piena banku – piena krājumus situācijām, kad mazuli vajag pabarot kādam citam ar mammas pienu. Šajā sakarā es arī attiecīgi meklēju informāciju par to, kā tad pareizi šis pieniņš ir jāuzglabā, tāpēc šajā ierakstā es labprāt dalīšos ne vien savā pieredzē par šķidrā zelta uzkrājumu veidošanu, bet arī sadarbībā ar Medela atgādināšu, kā pareizi šo sagatavoto pieniņu uzglabāt.

Ja pati barošana man nesagādāja dižas raizes, tad piena bankas veidošana jau saknē man bija nepatīkama. Līdzīgi, kā vārds “pupošanās”, ko lieto vairums mammu, piedodiet, bet man personīgi šāds krūts barošanas termins šķiet netīkams un jokains, bet atkal jau – katram savs. Es jau laicīgi biju iegādājusies un izmantoju manuālo piena pumpīti. Manuālo, jo gluži vienkārši tas bija lētāks un tām nedaudzajām reizēm, kurām piena banku vēlējos gatavot, ar to pilnīgi pietika, tomēr katru reizi, kad man pāris ēdienreizes bija jāsagatavo, es to darīju sakostiem zobiem un drusku notirpušiem pirkstiem. Tieši tāpat arī tagad ar meitu, lai dotos pie friziera, sagatavoju ēdienreizes, lai vīrs var pabarot mazuli manas prombūtnes laikā. Teikšu, kā ir, lai sagatavotu divas ēdienreizes, man vajag aptuveni nedēļu, lai saņemtos vispār to darīt. Man tiešām būtu ļoti grūti to darīt tāpat vien – uzkrājumiem, tāpēc man ļoti laikā nāca zīmola Medela piedāvājums izmēģināt elektrisko piena pumpīti Swing. Mani uzrunāja fakts, ka tas darbojas divu fāzu režīmā (vispirms tiek stimulēta piena veidošanās un tad, pārslēdzot režīmus, notiek piena pumpēšana, maksimāli līdzīgā veidā, kā krūti zīž mazulis).

Teikšu tā – ļoti savdabīga pieredze, bet sapratu to, ka ar šo pumpi man būs daudz draudzīgākas attiecības, kā ar man iepriekšējo – manuālo, kaut vai tāpēc, ka tas tiešām strādā manā vietā un jebkura jaunā mamma sapratīs, kad teikšu, ka katrs atpūtas brīdis ir tā vērts. Tas darbojas ļoti elementāri, saudzīgi, ir viegli kopjams un ir mobils, jo motoriņš darbojas gan uz baterijām, gan pie vada, kas nozīmē gan to, ka to var izmantot mājās, gan arī ērti darboties izbraukumos. Vienīgais, ko es mainītu, ja man dotu iespēju – vadiņu kas savieno motoriņu un pudelīti gribas varēt tā pamatīgāk iestiprināt pudeles augšgalā, bet tas uz kopējā ērtuma fona ir sīkums. Man jāsaka, ka izmēģinot šo pumpi, tiešām bija ļoti līdzīgas sajūtas, kādas ir tad, kad krūti zīž mazulis, kas ir forši, jo pieņemu, ka arī krūtīm tas ir daudz… saprotamāk. Kopumā man jāsaka, ka šis produkts man patīk un es pat būtu gribējusi jau agrāk to sastapt, jo tad iespējams mans viedoklis par apzinātu piena bankas veidošanu nebūtu tik skeptisks.

Ja mammu uzrunā tieši divu fāzu režīms, ne tik ļoti “atpūta”, ko sniedz elektriskais pumpis, tad Medela piedāvā arī manuālos pumpīšus ar šo pašu divu fāzu režīmu, kas noteikti ir patīkamāks un dabiskāks attiecībā tieši pret krūtīm.

Atslaukto pieniņu ir iespējams uzglabāt vai nu speciālos konteineros, vai arī speciālos piena uzglabāšanas maisiņos, ko arī piedāvā Medela un man arī bija iespēja izmēģināt. Es vienmēr biju izvēlējusies tieši maisiņus elementāra iemesla dēļ, jo tie aizņem saldētavā mazāk vietas, bet Medela maisiņu pluss ir papildus līmlente, kas ļauj stiprināt maisiņu uzreiz pie pumpīša, tādējādi aiztaupot ķēpu ar pārliešanu no pudelītes maisiņā, kā arī ir ērts risinājums izbraukumos.

 

 

Papildus pumpim Swing, mums ar Emīliju bija iespēja izmēģināt arī inovatīvo Calma pudeles knupīti. Knupis ir veidots tā, lai piena plūsma nebūtu automātiska, sagāžot pudelīti, bet gan rodas mazulim to intensīvi sūcot. Šis var noteikti noderēt tām mammām, kuras satraucas, ka lietojot pudelīti, mazulis atteiksies no krūts, jo arī šajā gadījumā bērnam būs “jāstrādā” tik pat ļoti, kā zīžot krūti. Teikšu, kā ir, manai meitai šis knupis bija paliels izaicinājums, jo viņa tā jau ir diezgan skeptiska gan pret māneklīšiem, gan ēšanu no pudeles, bet tad, kad saprata, ka ēst gribas un šis ir veids, kā ēdienu saņemt, tad arī diezgan cītīgi pienu no pudelītes izsūca.

Vēl viens interesants produkts – Quick clean sterilizācijas maisiņi, ko noteikti ņemšu līdzi tālākos ceļojumos, kad barošana no pudeles kļūs aktuālāka vai arī jau tagad, lai varētu nosterilizēt māneklīšus un principā jebko, kas ir sterilizējams. Maisiņā tiek ieliktas sterilizējamās lietas, iepildīts ūdens un uz konkrētu laiku tas tiek ielikts mikroviļņu krāsnī. Voila! Lietas ir tīras un gatavas lietošanai. Kaut arī ikdienā un mājās mikroviļņu krāsni neizmantojam, tomēr ceļojumos, piemēram, lidostā, kur ir pieejamas bērnu barojamās un pārtinamās telpas, šis varētu būt tiešām ērts risinājums.

Un mammām, kuras vēlas sagatavot vai jau apārstēt savus krūšu galus, kurus kāds mazs, negausīgs ēdājs ir satraumējis, noteikti iesaku Purelan 100 ziedi. Tās pozitīvā iezīme ir tāda, ka tā ārstē mitrinot, kas nozīmē – uz traumētās vietas nerodas krevele, kuru pie nākamās barošanas bērns atkal varētu noraut, tādējādi no ārstēšanas nebūtu bijusi jēga. Turklāt, šī ziede noderēs arī saplaisājušām lūpām, raupjai roku ādai, cietām pēdām utml. Var izmantot arī ārstējot apsārtušu mazuļa dupsi. Es personīgi Purelan ziedi uz maiņām ar Bepanthen ziedi klāju uz krūšu galiem profilaktiski jau labu laiku pirms dzemdībām un iespējams sakritība, bet iespējams arī mitrināšanas rezultāts – neviens no bērniem manas krūtis nebija spējīgs satraumēt un nekāda papildus kopšana arī nebija vairs nepieciešama. Lieki piebilst, ka tas ļoti atviegloja krūts barošanas uzsākšanu abas reizes.

Rezumējot šo ierakstu, vēlos teikt, ka iepazīstot Medela produkciju tuvāk, sapratu vien to, ka katra mamma var atrast piemērotu risinājumu savai krūts barošanas “problēmai”, lai to padarītu par vieglāku, patīkamāku un tiešām dabiskāku procesu.

Vairāk par Medela produktiem un ieteikumiem krūts barošanas sakarā ir iespējams uzzināt oficiālajā Facebook mājas lapā, kā arī  Mediq.lv. Turklāt pavisam drīz Mediq.lv būs arī savs internetveikals, kur Medela produkciju būs iespējams ērti iegādāties, bet tikmēr meklējiet to BENU Aptiekās, ELKOR Plaza, Mothercare veikalos un citur.

 

Ieraksts tapis sadarbībā ar MEDELA oficiālo izplatītāju Latvijā Mediq.

 

 

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: