Tikai mirklis ir īsts! #PapaTakesThePhotoLV

(Titulbilde – pirmais rīts kopā ar meitu pēc dzemdībām.)

Labu laiciņu atpakaļ es izlasīju šo rakstu un man tas nelika mieru. Galvenokārt tāpēc, ka tur rakstītais ir absolūta taisnība, vismaz mūsu ģimenē. Ja man būtu jāveido ģimenes albums, tad tajā būtu galvenokārt bērni savā nodabā vai bērni kopā ar tēti, vai arī es kopā ar bērniem, bet parastos un relatīvi bezpersoniskos selfijos, jo būsm atklāti, roka ir tik gara, cik tā ir, līdz ar to ir iespēja pazaudēt lielu daļu mirkļa burvības ar pastulbu kadrējumu, no kā bildei tāpat beigās ir ļoti maza vērtība. Vēl, protams, ir fotosesijas pie foršiem fotogrāfiem, ko vismaz reizi vai pat vairākas reizes gadā cenšos savai ģimenei uzdāvināt, tomēr tas vairs nav tas, jo tās bildes ir vairāk vai mazāk pozētas. Lai cik ļoti man šīs profesionālās bildes patiktu, man tomēr vis, vislabāk patīk mirkļa burvība un to ir iespējams notvert tikai un vienīgi ikdienā parastajā. Ziniet, kāda man šobrīd ir mīļākā mūsu ģimenes bilde? Šī! 

Tāpēc, ka tā ir parasta svētdiena, mēs visi esam tādi, kādi esam, neviena izskaistinājuma, neviena pieķemmēta matiņa, nekā neīsta. Vienkārši pie mums ciemojās mūsu mīļais vedējtēvs Viljams un nolēma noķert pāris kadrus ar savu filmiņkameru. Tā tapa šī bilde, kas uzreiz kļuva par vienu no manām visu laiku mīļākajām mūsu ģimenes bildēm.

Tomēr tas nav gluži tas, par ko stāsta manis augstāk pieminētais raksts. Es vēl joprojām katru reizi saminstinos, kad vēlos atrast kādu skaistu, bet īstu bildi, kurā būtu redzama es kopā ar mūsu bērniem, tāpēc es saņēmu rokās visu drosmi un palūdzu vīram piedalīties tādā, kā izaicinājumā – paņemt rokās kaut vai telefonu un vienkārši piefiksēt viņaprāt skaistākos un mīļākos mirkļus, kuros esmu redzama es un mūsu bērni. Kāpēc man bija jāsaņem rokās drosme? Tāpēc, ka es zināju, cik ļoti mans vīrs pret šo ideju pretosies, jo fotografēt viņam ir maigi izsakoties neierasts ampluā, tomēr šoreiz es ļoti, ļoti mīļi palūdzu, jo man bija aizdoma, ka no šī eksperimenta varētu izdoties kaut kas ļoti īpašs un ziniet… man bija taisnība. Bildes ir neatkārtojamas un mums ļoti, ļoti īpašas. Turpmāk es viņam to lūgšu darīt biežāk, jo vissvarīgākais šajā visā ir centieni un noķertais mirklis un tas nekas, ka dažreiz drusku miglains, dažreiz uz ātru roku bildēts, galvenais, ka savs un neatkārtojams.

Turklāt atceraties, mīļie vīrieši, ka straujiem soļiem tuvojas Māmiņdiena un iesaku neaizmirst apsveikt ne vien savas mammas, bet arī savas sievietes, kuras ir jūsu bērnu mammas. Kāpēc gan jūs nevarētu uzbildēt vienu šādu dienu un, kā dāvanu Māmiņdienā, pasniegt savai sievietei īstu, taustāmu un emociju pilnu bilžu albumu, kurā būtu redzama viņa un jūsu bērni? Manuprāt, burvīga dāvana! Un ja Jums, tāpat, kā manam vīram, fotografēšana ne tuvu nav ierasta ikdienas darbība, tad šādi centieni Jūsu sievietei šķitīs vēl jo īpašāki un nozīmīgāki.

Un sievietes, ja arī Jums, līdzīgi kā man, pietrūkst tādu mīļu ikdienas kadru, tad parādiet šo ierakstu saviem vīriem. Ja viņi nesaprot šo mājienu ar mietu pa galvu, tad vienkārši palūdziet. Izskaidrojiet, ka tas ir ļoti svarīgi un tā būtu vislabākā Māmiņdienas dāvana. Esmu pārliecināta, ka jebkurš mīlošs vīrietis pacentīsies, lai jūs iepriecinātu un, ja šķiet, ka laika par maz līdz Māmiņdienai, tad laipni uzsvēršu, ka jaukiem žestiem un mazām dāvaniņām, lai pateiktu, cik ļoti, ļoti mīlat, nav jāgaida nedz Māmiņdienas, nedz dzimšanas dienas, nedz Ziemassvētki, nedz jebkuri citi svētki, jo svētki ir ikdiena un ikdiena ir svētki. Un jūs jau zināt… 

“Un tādas lielas laimes nemaz nav.
Ja jums to vēl, tad ziniet: tie ir nieki.
Ir tikai tādas mazas laimītes.
Ir tikai tādi mazi ikdienības prieki.”

-Imants Ziedonis

Un varbūt kāda no mammām vēl atceras manu pagājušogad sākto mammu Instagram izaicinājumu #mamma30dienas? Tad nu lūk, aicinu sākt jaunu beztermiņa “izaicinājumu”, kurā var un vajag piedalīties gan mammām, gan tētiem! Dalieties savos soctīklos ar bildēm, kurās ir redzama mamma un viņas mazie, bet vienīgais noteikums – bildei ir jābūt tēta fotografētai un pie bildes jāpieliek tēmturis #PapaTakesThePhotoLV! Mammas, parādiet savus patiesos dzīves mirkļus caur jūsu gādīgo vīriešu acīm, bet jūs mīļie, labie, ideālie tēti – parādiet savas Supersievietes, jo lepoties un priecāties par to laimi, kas jums ir dota, ir ne vien skaisti, bet arī vajadzīgi! Izaicinājumam nav termiņa, bet šonedēļ, kripatiņu pirms Māmiņdienas, sumināsim un lielīsim savas burvīgās sievietes – mammas īpaši, jo īpaši, labi?

 

Līdzīgi raksti:

1 Comment

  1. Paldies par iedrošinājumu!👌 Vienmēr minstinos un kautrējos vīram palūgs noķert un iemūžināt kādus mirkļus, kur būtu redzama es ar mazo, tāpēc viss telefons in pilns ar selfijiem 😄🙈(tā teikt-kurš gan cits, ja ne pati) Laikam jābeidz kautrēties 👀😃

Vieta Tavam komentāram: