#TikaiTētisProt

image

Manā dzīvē man ir ļoti, ļoti paveicies ar tuvākajiem vīriešiem, tāpēc es sapriecājos par Lauras Grēviņas (Viens+Viens) ideju un ierosinājumu, par godu Tēvu dienai, dalīties savās sajūtās un domās par to, ko var tikai tēti un tādas lietas, protams, ir ļoti daudz.

Viedokli par to, kādam ir jābūt izcilam tētim, man radīja mans tētis, kurš to turpina darīt arī tagad. Es vienmēr zināju, ka manu tad vēl neesošo bērnu tētim ir uzlikta ļoti augsta latiņa un dažreiz pat baidījos, ka tāda otra cilvēka pasaulē nemaz nav, jo mans tētis vienmēr ir bijis man vislabākais piemērs un es vienmēr esmu gribējusi līdzināties tieši viņam. Es cerēju, ka man pieaugot, būs kaut kripata viņa rakstura stingrības, labsirdības, līdera dotību, zelta roku un asā prāta. Protams, ka šīs visas īpašības, sākumā neapzināti, bet vēlāk jau diezgan apzināti, sāku saskatīt (vai nesaskatīt) man apkārt esošajos puišos. Daudzi no viņiem bija jauki un labi cilvēki, bet vienmēr kaut kas nebija līdz galam… TĀ!

Tad es satiku savu nu jau vīru un, pēc 9 mūsu kopā būšanas gadiem, viņš kļuva par mana dēla tēti, un izrādījās, ka tomēr eksistē tāds otrs cilvēks pasaulē un viņš ir atradis tieši mani. Kopā būšanas ceļš nav bijis vienmēr viegls un nav bijis tikai no cukura, jo izrādās, ka mēs abi esam spītīgi zvēri, un pārbaudījumu nav bijis maz, bet tieši fakts, ka mēs abi kopā esam varējuši visam pārkāpt pāri, ir tas, kas ir veidojis mūsu ğimeni.

Mans vīrs ir mans tuvākais un labākais draugs, es zinu, ka varu viņam pilnībā uzticēt savu dārgāko. No sākuma tā biju es pati, tagad tas lielākais dārgums ir mūsu dēls. Esmu dzirdējusi, ka daudzas mammas baidās atstāt tētus ar saviem mazuļiem kopā, jo viņš nemākot to un šito, bet ziniet, jūs būtu pārsteigtas uzzināt, ka mammas un bērna harmonija nav vienīgā visā pasaulē, jo tāda var būt arī starp tēti un mazuli. Mans vīrs mūsu dēlu var nomierināt tad, kad es to vairs nespēju, jo esmu nogurusi un sāku satraukties, mans vīrs mums abiem ar dēlu katru rītu pastāsta, cik ļoti mēs viņam pietrūksim, kad viņš būs darbā – viņam ar dēlu jau tagad veidojas tāda saikne, kāda mammai vienkārši nevar būt un tas ir ļoti, ļoti labi. Man ir pašai sava saikne un tad mums visiem trim ir vēl trešā – ğimenes saikne.
image

Mammas var visu vienas, protams, ka var, bet bez tētiem daudz kas nav tāds, kā vajag… Sievietei ir jābūt pārcilvēcīgai, lai audzinātu bērnus vienai. Mums ir tik daudz vientuļo mammu un es viņas neizsakāmi apbrīnoju, jo audzināt bērnu ir grūtākais un atbildīgākais, tomēr visatalgojošākais darbs visā pasaulē. Jāpiebilst, ka arī diezgan maz novērtēts no apkārtējās sabiedrības, jo: “Ko tad tu visu dienu dari? Sēdi mājās!” ir teikums, ko sanāk dzirdēt visnotaļ bieži, bet pilna laika mammai darbs nebeidzas nekad. Nevar aizvērt ofisa durvis un uzstutēt kājas uz galda un ne par ko vairs nedomāt. Mamma domā visu laiku… pat tad, kad it kā nedomā. Tāpēc vajag tēti! Tēta loma ir vienlīdz svarīga, jo kā meitai, tā dēlam tēvs ir pirmais piemērs tam, kāds ir īsts vīrietis un tētis.
Man ir ļoti skumji dzirdēt, ka daudziem ir gluži pretēji – tēvs ir parādījis to, kādam nav jābūt vīrietim, bet laikam jau mācība ir un paliek mācība, par ko savdabīgs paldies arī šādiem vīriešiem. Ja ğimenei ir labs tētis, tad viss sastājas vienotā harmonijā un ir laiks gan izspēlēties ar mazuli, gan māju uzturēt kārtībā, gan pagatavot siltas vakariņas, gan brīvdienās aiziet visiem kopā uz kādu restorānu vai pasākumu un esmu neizsakāmi laimīga, ka man ir tā paveicies ar manu tēti un manam dēlam ir paveicies ar viņa tēti, jo tikai tētis var padarīt laimīgas mazuļu mammas un visiem ir zināms, ka laimīga mamma nozīmē laimīgu bērnu un laimīgs bērns nozīmē mierīgu un laimīgu ğimeni.

Jau šo svētdien (13. septembrī) ir Tēvu diena, neaizmirstiet apsveikt un samīļot savus īpašos dzīves tētus! 🙂

Līdzīgi raksti:

Vieta Tavam komentāram: