Uz “Positivus” kopā ar bērniem.

Jā, mēs esam viena no tām ģimenēm, kuri ar bērniem dodas visur, kur vien tas ir iespējams.  Ja attiecīgā vieta vai pasākums nav viņiem piemērota vide, tad dubultā izvērtējam vai vispār vēlamies turp doties. Brīvdienas visiem kopā mums ir ļoti svarīgas, jo vēlamies, lai viņi sāk iepazīt pasauli kopā ar mums un tieši mēs esam tie, kuri viņiem atver durvis uz visām tām lieliskajām lietām, kas mums ir visapkārt. Mēs noteikti labprātāk izvēlamies modificēt un pielāgoties svētku svinēšanai ar bērniem, nekā to darīt bez viņiem. Protams, neliegšos, ka, piemēram, tā pati ceļošana bez bērniem ir daudzkārt ērtāka un vienkāršāka, bet mēs ar vīru jau izlemjot radīt bērnus, nedarījām to tāpēc, lai mūsu dzīve kļūtu ērtāka vai vienkāršāka. Gluži pretēji, mēs vienmēr sapņojām par kopīgām svinībām un pasaules aptveršanu savu iespēju robežās. Pirms diviem gadiem, kad mums piedzima Otomārs, mēs nolēmām, ka esam drusku pārāk saguruši, lai dotos uz “Positivus” festivālu kopā ar pusotru mēnesi jauno mazulīti, pagājušajā gadā tikko bijām uzzinājuši, ka gaidām Emīliju un no lielajiem priekiem galīgi aizmirsām ne tikai par tāda festivāla eksistenci, bet brīžiem arī par pasaules eksistenci, tomēr šogad beidzot pienāca laiks saņemties un doties baudīt mūzikas un festivāla vispārējo piedāvājumu. Šobrīd esam nolēmuši netrakot un Salacgrīvā pavadīt vienu pilnu dienu līdz tik vēlam vakaram, cik tas mums visiem būs komfortabli. Ja šī festivālā pavadītā diena būs veiksmīga, kas zina, iespējams, atbrauksim vēl uz vienu dienu, bet pagaidām to neplānojam. Kā jau vienmēr, braucot kaut kur ar bērniem, skatīsimies pēc vispārējā labsajūtas un komforta līmeņa. Apsolos pēc tam arī pastāstīt un parādīt bildēs, kā mums būs gājis. Ļoti ceru, ka varēšu dalīties tajā, cik lieliski piemērots ģimenēm ir šis pasākums un ceru, ka varēšu jūs visus iedvesmot ņemt savus mazos līdzi nākamajos gados.

Kāpēc jums to visu stāstu? Tāpēc, ka šādiem izbraucieniem man patīk gatavoties laikus, kas manā gadījumā nozīmē sākt ar saraksta veidošanu, ko nepieciešams paņemt līdzi. Esmu sev apsolījusi neaizrauties, jo vēlos, lai viss līdzņemamais abiem bērniem un man pašai būtu ietilpināms ratu grozā un nelielā mugursomā. Man taču tomēr gribas, lai ir ērti un forši. Ja jau solu dalīties ar to, kā mums būs gājis, tad padalīšos arī ar to, ko plānoju likt savā Positivus somā.

 • Autiņbiksītes abiem bērniem. Tā, kā atradīsimies ārpus mājas no agra rīta līdz vēlam vakaram, tad šoreiz paņemšu līdzi drusku vairāk autiņbiksītes, kā tad, ja izietu vienkārši uz pāris stundām. Droši vien kādu pārīti atstāšu arī automašīnā, jo esmu pārliecināta, ka dienas gaitā atnāksim atpūsties arī uz auto. Īpaši tad, ja sāks līt lietus, bet es tomēr ceru uz retumu mūsu platuma grādiem – bezlietus festivāla dienu. Emīlijai šoreiz paņemšu somā ekoloģiskās autiņbiksītes Bamboo Nature, jo kā jau esmu iepriekš teikusi, man patīk ik pa laikam pamainīt autiņbiksīšu zīmolus, lai mazuļa dupsis nepierod pie viena konkrēta. Kāpēc Bamboo Nature ir vienas no mūsu saraksta iecienītākajām? Jo tajās netiek izmantoti optiskie balinātāji,  tiek izmantots minimāls daudzums otrreizējo izejvielu un tām ir Swan Label, kas ir Skandināvijas valstīs apstiprināta eko-kvalitātes zīme un tā nozīmē, ka produkts ir ekoloģisks visā tā dzīves ciklā – izmantotās izejvielas, pielietojuma drošība, sadalīšanās pēc izmantošanas, atkritumu līmenis ražošanā. Protams, līdz šim arī nav bijušas problēmas nedz ar uzsūktspēju, nedz citiem vitāli svarīgiem autiņbikšu kvalitātes rādītājiem.
 • Mitrās salvetes. Arī mitrajām salvetēm mums jau ar laiku ir izveidojies savs favorītu tops, bet šoreiz somā likšu Zewa jauno mitro tualetes papīru, kas no parastajām mitrajām salvetēm atšķiras ar to, ka to droši var mest tualetes podā un tas sadalās. Šīs salvetes var iegādāties ar dažādiem aromātiem, bet manas iecienītākās, kā jau vairumā pasaules lietu, ko izmantoju savā ikdienā – bez papildus smaržas. Man patīk arī tas, ka iepakojums nav liels, tāpēc ņemšu līdzi vairākus, lai tos var izvietot gan ratos, gan savā somiņā, gan kādu paciņu noglabāt automašīnā.
 • Kādu paciņu sauso salvešu. Iepakojuma izmēra un mīkstā sastāva dēļ, izmantošu Zewa salvetītes.
 • Mitrumu uzsūcošie paladziņi. Noteikti arī kād pārīti paņemšu līdzi, jo autiņbikšu maiņa jaunākajai atvasei ir daudz vieglāka, ja ir šie paladziņi. To varu noklāt kaut vai automašīnas bagāžniekā, lai nomainītu autiņbikses, vai ieklāt ratos un man nav jāsatraucas, ka sasmērēšu apkārtni, kā arī man nebūs jāsatraucas par to, ka lieku mazuli uz ne pārāk tīras virsmas, kāds teorētiski var būt tas pats automašīnas bagāžnieks. Lai gan… Zinot savu vīru, tas kā vienmēr spīdēs un laistīsies, jo nu… vīrieši un viņu mīļās automašīnas. Mani visiecienītākie ir vai nu Seni, vai arī Bella Baby Happy paladziņi.
 • Divi kokvilnas autiņi un viens liels, plāns lakats. Kokvilnas autiņus izmantoju visur un daudz. Gan, lai noklātu kaut kur zemē un uzliktu uz tā padzīvoties mazuli, gan noslauku atgrūsto pieniņu, gan barojot uzmetu uz pleca, lai diskrētāk piesegtos publiskā vietā. Lielais lakats noderēs tad, ja būs stipra saule, jo tad izmantošu to gan barošanai, gan lai piesegtu ratus, ja nāksies būt tiešā saulē. Ar šo gan atgādinu, ka jābūt dikti piesardzīgiem, lai mazulim neradītu ratos siltumnīcas efektu un bērnam būtu, ko elpot!
 • Nelielas uzkodas dēlam, kas paredzētas starp ēdienreizēm. Lielākās maltītes ieturēsim turpat festivāla teritorijā. Esmu pārliecināta, ka būs iespēja atrast arī divgadniekam piemērotus ēdienus. Par līdzņemamajām uzkodām šoreiz izvēlēšos Semper augļu biezeņus un kādus cepumus.
 • Dēla ūdens pudele. Neatkarīgi no laikapstākļiem Otomārs daudz dzer ūdeni un vislabprātāk to dara vai nu no pudeles ar sporta korķi, vai arī no savas krūzes ar salmiņu. Noteikti tā būs līdzi!
 • Silikona priekšautiņu ēšanai. Lai drēbes nebūtu jāmaina ik pēc piecām minūtēm, tad noteikti paņemšu līdzi arī silikona priekšautiņu ar kabatiņu, kas mūs glābj vienmēr, kad jāēd ārpus mājas. Mums ir Tommee Tippee priekšautiņš, ko var iegādāties vairumā bērnu preču veikalu.
 • Skaņu slāpējošās austiņas. Esmu pārliecināta, ka pa dienu tās nenoderēs, bet iekļūstot skaļākā koncertā, gribas, lai tādas ir līdzi Emīlijas ausu sargāšanai. Vai arī, ja Emīlija būs ratos, kas paši par sevi jau drusku noslāpē troksni, tad tās noderēs Otomāram. Skaidrs, ka mūs koncertu pirmajās rindās pie tumbām nemanīsiet, bet mazums.
 • Līdzi festivāla teritorijā pa maiņas drēbju komplektam abiem bērniem un vēl kāds maiņas komplekts mašīnā. Protams, paņemšu arī sev kādu lieku krekliņu vai kleitu. Par šo plānoju uzrakstīt vēl atsevišķu rakstu, kad festivāls nāks tuvāk, jo gribas saprast vismaz aptuveni, ar kādiem laikapstākļiem nāksies rēķināties.
 • Ergosoma. Ergosoma ir lieliska, jo tā var noderēt gan niķīgākam bēbītim, gan pavisam sagurušam divgadniekam. Lai nogurdinātu Otomāru gan ir nepieciešama vesela armija, bet arī viņam pienāk guļamlaiki, tāpēc kaut kad un kaut kādā veidā ergosoma noteikti noderēs.
 • Sedziņa (plānāka vai biezāka, to lems laikapstākļi), lietus plēve un moskītu tīkls ratiem. Moskītu tīkls noderēs, ja vakarā mazulim ratos sāks uzmākties nevēlami knišļi. Lietus plēve… nu jūs jau apmēram nojaušat, kādu funkciju tā varētu pildīt.

Šis ir tāds saraksts, ar kādu bez problēmām varu doties uz pilnu dienu ārpus mājas ar abiem bērniem baudīt festivālu. Kā jau minēju, nedaudz vēlāk pastāstīšu par to, kādus apģērbus plānoju izvēlēties, bet pagaidām sākam sajūsmināti trīt plaukstiņas un gaidīt festivālu! Vai jūs arī plānojat apmeklēt “Positivus” festivālu?


Vēl noteikti vēlos piebilst, ka šogad arī darbosies Bērnu sala, kurā var nodot pieskatīšanai bērnus no 3 līdz 12 gadu vecumam. Bērni, kas jaunāki par 3 gadiem, var atrasties Bērnu salā tikai kopā ar vecākiem vai aizbildņiem. Ieejas maksa vienam Bērnu salas apmeklējumam ir 7 eiro, un bērnu tur var atstāt bez pārtraukuma uz laiku ne ilgāku par 4 stundām. Tā kā Bērnu salas ietilpība ir ierobežota, priekšroka tiek dota iepriekšpārdošanā iegādāto biļešu īpašniekiem, taču biļetes ir iespējams nopirkt arī uz vietas. Ievest bērnu Bērnu salā un no tās izvest var tikai viena un tā pati persona, uzrādot personu apliecinošu dokumentu.

Visu festivāla norises laiku par bērnu labsajūtu Bērnu salā rūpēsies profesionālas auklītes no privātā bērnudārza Rezidence Laumiņa. Festivāla jaunie apmeklētāji varēs izzināt pasauli, darbojoties raķešu izgatavošanas darbnīcā un iepazīstot fizikas likumus kopā ar zinātnes centru Zino(o), apgūstot svešvalodu pamatus kopā ar mācību centru Little More, iemaņas mūzikas instrumentu spēlē ar Andžeja Grauda bungu skolu un Yamaha mūzikas skolu.

Mazās rociņas tiks nodarbinās arī radošajās darbnīcās. Māksliniece Egija Zīrāpa bērniem iemācīs kolāžas tehniku, savukārt papīra leļļu darbnīca Claudia šoreiz būs veltīta dažādu novadu tautastērpiem. Bērnu salā neiztikt arī bez dažādām prātu attīstošām aktivitātēm – būs iespējams uzspēlēt galda spēles kopā ar Brain Games, piedalīties burtošanas čempionātā ar Kokmaizītēm, kā arī uzbūvēt savu nākotnes pilsētu kopā ar Varis Toys jauno arhitektu skolu un rast pašus radošākos risinājumus ar BauBau Toys koka konstruktoriem. Īpašas videi un bērniem draudzīgas rotaļlietas piedāvās arī Smuklietu attīstošās spēles.

Tāpat mazajiem festivāla apmeklētājiem būs iespēja izpriecāties izdevniecības Liels un mazs lasīšanas mājā, savukārt kopā ar deju skolu Colour Point atklāt brīnišķīgo baleta pasauli. Ja dienas izskaņā uznāks miedziņš, tam varēs noskaņoties ar miega filmiņām no pasakas.net.


Kas jāzina, apmeklējot festivālu ar bērnu

Vecākiem vajadzētu parūpēties, lai bērniem būtu laikapstākļiem piemērots apģērbs karstā laikā galvassega, lietus laikā atbilstošs lietu necaurlaidīgs apģērbs, piemēroti apavi utt. Saulainā laikā jāatceras lietot saules aizsardzības līdzekļus.

Bērniem līdz 10 gadu vecumam ieeja Positivus festivālā ir bez maksas. 11-16 gadus veciem jauniešiem Positivus ieejas biļetes var iegādāties ar 50% atlaidi no biļetes pamatcenas. Jauniešu biļetes pieejamas gan iepriekšpārdošanā, gan festivāla norises dienās, pērkot biļeti kopā ar tādu pašu pieaugušā biļeti. Der zināt, ka festivāla apmeklētājiem, kuri jaunāki par 16 gadiem, laika posmā no pulksten 22:00 līdz 8:00 rītā iekļūt un uzturēties festivāla teritorijā atļauts tikai pieaugušā uzraudzībā.

Līdzīgi raksti:

3 Comments

 1. Pašlaik domāju vai meklēt kādu kas pieskatīs meitiņu (11 mēn), vai braukt kopā pa dienu. It kā pa dienu varētu ar bērnu, no otras puses gribētos divatā pirmo reizi atpūsties.

 2. Par tām Bamboo autiņbiksītēm runājot. Es sākotnēji arī gribēju mainīt jo negribējās dēliņu pieradināt pie viena, bet zini viņam pašam ļoti patīk un jūtas komfortabli un tas laikam ir galvenais, kā mazulim ērtāk. Pasūtīju arī Bambo salvetes (iemetu linku), riktīgi labs palīgs ikdienā un tieši šādos dabas braucienos. Un galvenias ka ja dēliņš jūtas labi, tad arī mums ar vīru vieglāk atpūsties, jo ir mierīgs.

Vieta Tavam komentāram: