Vēstule dēlam otrajā dzimšanas dienā.

FOTO: Eva Maria Photo

Manu mīļo, mazo puisīti. Tev šodien ir otrā dzimšanas diena. Tu saproti? JAU otrā. Vēl nekad neesmu tik ļoti izjutusi laika steigu, kā kopš tā mağiskā brīža, kad mēs tikāmies. Zini, ar laiku dzīve aizmirstās, bet to tikšanās brīdi es neaizmirsīšu nekad. Tu raudāji tikai drusku, bet skaļi. Pamatīgi piebrēci visu dzemdību zāli, paziņodams, ka esi ieradies. Tas brēciens bija visskaistākā mūzika manām ausīm. Kamēr es Tevi gaidīju, miljoniem reižu iztēlojos, kā tas būs, kad tiksimies, bet realitāte pārspēja manus viskvēlākos sapņus. Es uzreiz sapratu, ka Tu esi mans cilvēks. Nevis man piederošs, bet tāds pa īstam savējais. Tāds, kas vienmēr būs fiziska daļiņa no manis.

Tāpat varu teikt arī šodien. Tev ir jau divi gadi. Tas vairs nav pirmais kopā pavadītais gads, bet tāda jau riktīgi nostiprināta kopābūšana. Ir dienas, kad mēs viens otram uzkāpjam uz sāpīgāka nerva un drusku paraudam, bet Tev ir viena īpašība, kas ir arī man pret Tevi – mēs nespējam skatīties, ka otrs raud. Tu nāc mierināt mani, tāpat, kā es steidzos un vienmēr steigšos mierināt Tevi. Tu nāc un saki: “Mamma, mī!”, kas nozīmē “mamma mīļš”. Tā mēs nekad viens uz otru ilgi nespējam dusmoties, jo mēs viens otram esam šausmīgi “mī”.

Tev patīk visa veida bumbas jau no pirmajiem dzīves nedēļām, bet īpaši iecienīta basketbola spēle. Tu daudz runā gan visiem saprotamā, gan savā valodā. Ļoti daudz un skaļi smejies, esi dikti aktīvs, mīli spēlēties ar citiem bērniem un Tev ļoti patīk koķetēt ar drusku vecākām meitenēm, tādām ap gadiem 25 līdz 30. Tu vienmēr izvēlies tiešām skaistas meitenes. Gaume, Tev acīmredzot iedzimusi no Tava tēta. Vispār Tu esi ļoti līdzīgs savam tētim. No pirmās dienas tas bija skaidrs. Jums abiem ir pat viena ausu forma un vaigu bedrītes. Jums strīdos ir vieni un tie paši argumenti, kas principā jūsu savstarpējos kašķus padara riktīgi smieklīgus, kamēr jūs neapvienojaties kopīgā kašķu bumbā pret mani, piemēram. Tad gan man vairs smiekli nenāk. Jūs abi drusku atgādinat itāļus, kas tā sirsnīgi vicinās ar rokām un nopietni sarauktu pieri apgalvo savu vienīgo taisnību. Tev vispār ļoti patīk attēlot savu tēti. Gaitu, roku kustības, mīmikas… es jau redzu, ka jums tur veidojas tāda sava mazā mafija, kur es nejaucos, jo mums ar Tevi ir savas lietas.

Tev ļoti patīk uzmanība un aktierspēle, ko pielieto regulāri un dažādos žanros. Tu labprāt lēkā pa batutu un izaicini visus uz deju sacensību, ja vien dzirdi jebkādu mūziku.
Patīk automašīnas un kaut arī savu vārdu vēl izrunāt neproti, tomēr pateikt “BMW” vai “bembis” un atšķirt starp citiem auto uz ielas, māki izcili. Arī par VW automašīnām Tev ir viens viedoklis – kaka. Nu labi, katram jau sava gaume, protams.

Labprāt nogaršo jaunus ēdienus un saki par tiem: “Ņam, ņam, ņam!”, bet īpaši kārs esi uz visu veidu un formātu ogām. Rozīnes, vīnogas un lielogu mellenes ir Tavu našķu topa augšgalā. Brokastis uzskati par dienas svarīgāko, līdz ar to lielāko ēdienreizi.

Tev nepatīk daudz gulēt, tāpēc jau no pirmajām dzīves nedēļām aprobežojies ar obligāto miega minimumu, lai pamodies varētu skriet darīt lietas un pētīt pasauli.

Mīli abas savas omes un opi, zini, ka krustmāte/ tante (aka tente) nāk komplektā ar vauvu Hugo (aka vavū), ļoti priecājies vienmēr iztrakoties ar saviem brālēniem un pamatīgi viņus nogurdini ar savu aktivitāti, bet viņi Tevi dikti, dikti sargā un mīl.

Es šo vēstuli rakstu publisku, jo šodien es gribu izbļaut to, cik ļoti Tevi mīlu un es nemaz negribu atcerēties, ka bija tādi laiki, kad Tevis man vēl nemaz nebija. Tu atnāci tieši tāds, kādu es Tevi lūdzu un vēlējos, tieši tāds, kādu man Tevi vajadzēja. Tu liec man augt, mācīties, mainīties, saprast, pielāgoties, priecāties, dzīvot un elpot pilnu krūti.

Tu esi man un es vienmēr būšu Tev, lai arī kur Tavi ceļi aizvedīs, kad Tu būsi pavisam liels. Es ticu un uzticos, ka Tu izaugsi par lielisku, mīļu, sirdsgudru un foršu vīrieti.

Daudz laimes otrajā dzimšanas dienā!

FOTO: Jānis Spigovskis

 

FOTO: Jānis Spigovskis
FOTO: Jānis Spigovskis

Līdzīgi raksti:

1 Comment

  1. Ak, vai, kads milums salasams katra varda! Protams, ka puika bus lielisks virietis. Citadi nemaz nevar ar tik briniskigu mammiti!

Vieta Tavam komentāram: